Skocz do zawartości

kofferraum offen

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

cześć

 

Mam nowy problem. od czasu do czasu nie jest to niczym konkretnym spowodowane, czasami na nierównościach, czasami przy jeździe po zakrętach pokazuje mi się komunikat kofferraum offen, po tym komunikacie gaśnie mi podświetlenie guzików od szyb, nie działaja podnośniki szyb, szyberdach i podświetlenie wnętrza. wystarczy że wyłącze silnik i wszystko wraca do normy, niekiedy zrobię 200 km i nic się nie dzieje a czasami po 10km juz się to pokazuje - strasznie irytujące :( może jakieś sugestie?

...lubię ją,
Opublikowano
to znaczy chyba że masz otwarty bagażnik,ale co do tych objawów to bardzo dziwna sprawa....

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Opublikowano
to i ja sie podepne pod ten temat,u mnie jest tak ze jak otwieram prawy tyl to piszczy ze jest otwarty bagaznik a jak puszszam hamulec to ze drzwi dodam tylko ze oswietlenie wnetrza nie reaguje na otwieranie i co wy na to dla mnie to jest ciemna magia sprawdzalem nikt nie kombinowal przy instalacji.
Opublikowano

moze byc nie domkniety bagaznik (albo sam czujnik powyższego), ale moze byc zwarcie na jakichs kabelkach i komputer glupieje (sam musze dojść ze względu na podobny problem), a co lepsze przez zwarcie jak zaczynam gdać na cb to auto kompletnie wszystko ma popsute wg komputera:)

pozdr

Opublikowano

a styki żeście posprawdzali? Może zwyczajnie śniedź albo inna drobnostka związana z modułami? Wyjmij(cie) moduliki, przeczyścicie styki i wówczas sprawdźcie czy problemy występują.

 

Być może jakieś kabelki stykają się - coś jest poluzowane. Znikąd to się nie bierze :D a od takich czynności zwykle zaczynam i od razu kończę dochodzenie :mrgreen:

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Opublikowano
  • Autor
Amato mówisz o tych modulikach, ktore znajduja sie w skrzynce zbezpiecznikami?
...lubię ją,
Opublikowano

Pod maską (lewa strona) masz moduł kontroli - i te moduliki odpowiedzialne są za komunikaty - ten drugi pod względem wielkości z napisem CHECK CONTROL to jest właśnie "komputerek" odpowiedzialny za testowanie. Obok niego jest klika innych, między innymi odpowiedzialny za komunikat STANDLICHT który często jest przyczyną wielu postów na tym forum :) wystarczy że się lekko poruszy.

 

Z moimi pozostałymi komunikatami (głównie oświetlenie i czujnik ręcznego) było podobnie - sporo komunikatów zniknęło po przeczyszczeniu styków i sprawdzeniu mocowania niektórych z tych modułów - bardzo łatwo się je rozbiera - skoro taki amator jak ja dał sobie z tym radę, to każdy sobie da :D

 

Inne komunikaty niestety/stety wymagały interwencji na warsztacie (hamulce: klocki, okładziny).

 

Nie pamiętam gdzie są rozmieszczone wszystkie, ale możesz też zerknąć na te pod tylną kanapą....

 

Opis bezpieczników znajdziesz w jednym z tych plików: http://arahnet.org/bmw/e32/

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Opublikowano
moze byc modul a moze byc gdzies gubi mase

PAL GUME NIE DUSZE

BMW KLUB SZCZECIN

Opublikowano
  • Autor
przeczyscilem styki w modulikach i dalej zle. jednak wczoraj zwrocilem uwagę ze kunikat pojawia mi się tylko przy skręcie w lewo, pewnym kacie kierownicy. raz coś zaiskrzyło z pod kierownicy, czyli jednak cos nie tak w instalacji, dzis sprawdze.
...lubię ją,

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.