Skocz do zawartości

Mocne udeżenie (szarpnięcie) przy ruszaniu - 530dA


Fistaszeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu mam taki problem:

Podczas ruszania czuć wyrażne i mocne udeżenie (jak szarpnięcie), raczej z tyłu, coś tak jak bym przy ruszaniu, po mniej więcej 0,5m najechał na jakiś dość gruby położony w poprzek drogi pręt tylnymi kołami. Bardziej to czuć niż słychać. Początkowo był domysł, że to może gumy belki tylnej, ale po wymianie żadnej zmiany.

Wydaje mi się, że może to być coś poważnego, dodatkowo strasznie denerwujące jest to. Zjawisko jest tym bardziej wyczuwalne im gwałtowniej chce się ruszyć. Przy delikatnym ruszaniu nie ma tego wogóle. Jak zacznę delikatnie i po mniej więcej 1m dopiero ostro, to też jest O.K.

Miał ktos może soś podobnego kiedyś? Chyba to nie ASB, co? Raczej z tyłu to słychać i czuć.

Prosze o pomoc i sugestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury.

Ja bym się przyjżał elementon przeniesienia napędu.

Łącznik, wału półosie.

Nic nie stuka w czasie jazdy??

Przy puszczeniu gazu i dodaniu gwałtownie nic nie czuć??

Za mało szczegółów.

Skrzynia, może i tak , ale to na samym końcu, prędzej poduszki pod skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tuleje wymieniłem i żadnej poprawy.

W czasie jazdy po równym jest idealnie, czyli nic nie puka. Jak są nierówności to faktycznie jest trochę niepokojących dzwięków, ale to raczej zawieszenie.

Też teraz myślę o poduszkach. Wymienię wszystkie, czyli silnik i zkrzynia i wtedy zobaczę.

Przy puszczeniu i naduszeniu gazu tego nie ma, tylko przy ruszaniu.

Ja też skłaniam się ku przeniesieniu napędu i poduszkom. Skrzynia zmienia biegi elegancko, więc raczej jest z nią wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Tuleje pływające tylnych wahaczy sprawdzałeś :?:

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem że chyba tylko na ciepłym silniku występuje ten problem. Chyba dlatego mechanicy nie znależli jak dotąd usterki, a ja odbierając od nich auto też myślałem, że wszystko jest ok, do czasu jak jadąc do domu zadowolony rozgrzał się silnik...

i d...

Czy koputer nie daje całego momentu na koła jak silnik jest jeszcze zimny?

To by poniekąd tłumaczyło że wtedy rusza delikatniej i jest ok.

Normalnie załamka.

Chyba pojadę do ASO kompromitować mechaników...

albo może coś znajdą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał albo termostat, albo ASB - mam podobnie i komputer pokazuje błąd ASB. Wymieniłem sporo części zawieszenia (w tym poduszki nivo) i to nie pomogło. Zacząłem szukać dalej - po świętach będę szukał co nie tak jest z ASB (wymienię olej itp. jak nie pomoże to zajmę się sprzęgłem kinetycznym). Jak bedziesz miał diagnozę to napisz, poszukam wtedy też tam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej dziwi mnie, że tak dzieje się tylko na ciepłym silniku. To wykluczało by zawieszenie i inne takie, chyba, że na zimnym nie daje całego momentu przy ruszaniu. Ktoś cos wie o tym? Edytowane przez Fistaszeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat? Dlaczego tak uważasz?

Przemyślałem sprawę i zanim zacznę się naprawdę niepokoić wymienię jeszcze poduszki silnika i skrzyni oraz tuleje pływające. Bo szczerze mówiąc to w czasie jazdy na nierównościach, (np. przed światłami garby od hamowania) słychać jakieś stuki. Czyli coś jest jeszcze nie tak jak powinno.

Jak skończę wymianę dam znać czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.