Skocz do zawartości

Pytanie o przyciemniane szyby


Blaster

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko czy do e32 idzie zakupic cały komplet orginalnie przyciemnionych szyb?? tak o 28%(30% to chyba max jest dozwolone na przedniej szybiea chce aby wszystkie jednakowe były)

Bardzo chciał bym aby uzyskac taki efekt stalowego lub szarawego połysku

 

Folie raczej odpadają chyba że są jakieś spuper twarde co się nie rysują po pierwszym opuszczeniu

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artykół zaczerpnięty z pewnego czasopisma :wink: W ostatnim okresie coraz częściej zgłaszają się do Policji osoby, którym gwarantowano przy zakładaniu folii na szyby, że mają one wymagany atest i nie będzie problemu przy przeglądzie rejestracyjnym pojazdu. Rzeczywistość jest jednak inna. Diagnosta nie dopuści do ruchu pojazdu, który ma oklejone przednie szyby.

 

 

 

Zanim zdecydujemy się okleić szyby folią należy zapoznać się z przepisami oraz zastanowić się nad celowością tego przedsięwzięcia. Należy pamiętać, że każde przyciemnienie szyb powoduje pogorszenie widoczności co sprzyja powstaniu realnego zagrożenia w ruchu drogowym. W Szczecinie około 50% wypadków drogowych to potrącenie pieszego. W znacznej większości wypadki te zdarzają się przy zmniejszonej przejrzystości powietrza ( opady atmosferyczne, mgła, zamglenia czy pora wieczorowo nocna). Dlatego ze względów bezpieczeństwa ruchu drogowego bardzo ważna jest widoczność z miejsca kierowcy.

 

 

 

Przepisy bezwzględnie zabraniają przyciemniania szyby przedniej czołowej oraz bocznych przednich wprowadzając minimalną przepuszczalność światła ( szyba czołowa przepuszczalność nie mniejsza niż 75% potwierdzona homologacją, szyby boczne przednie przepuszczalność nie mniejsza niż 70 % potwierdzona homologacją). Szyby te mogą być przyciemniane jedynie przez producenta, gdyż nie ma możliwości przeprowadzenia badań na zgodność z wymaganiami Regulaminu R43 ECE na próbkach jednostkowych. Przepisy zezwalają natomiast przyciemniać pozostałe szyby lecz tylko pod warunkiem iż pojazd wyposażony jest w dwa lusterka zewnętrzne (prawe i lewe). Należy również pamiętać, iż w przypadku oklejenia ww. szyb należy posiadać przy sobie i okazać przy kontroli drogowej „Zaświadczenie o instalacji folii samochodowej”, w którym znajdować się powinny następujące dane:

 

- data instalacji,

 

- nazwa/nazwisko właściciela pojazdu,

 

- marka pojazdu,

 

- nr nadwozia/rejestracji pojazdu,

 

- typ folii,

 

- nr oznakowania (zgodny z oznakowaniem na szybach i z numerem Świadectwa z badań),

 

- pieczęć i podpis zakładu wykonującego usługę.

 

 

 

Format tego zaświadczenia powinien być wielkości nadającej się do przechowania z innymi dokumentami samochodu (dowód rejestracyjny itp.)

 

 

 

Policjanci w czasie codziennej służby kontrolując pojazdy zwracają uwagę na wszystkie czynniki mające bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Do rozważnych kierowców zwracamy się z apelem aby poodklejali folię z szyb przednich bocznych i czołowych co wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i pozwoli uniknąć niepotrzebnych kosztów po kontroli policyjnej. Za przyciemnianie szyb przednich bocznych i czołowej policjant zatrzyma dowód rejestracyjny oraz może nałożyć grzywnę w wysokości do 500 zł.

Nur bmw e32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z powyższym moje ptytanie

 

Czy da się kupic fabrycznie przyciemnione szyby do e32,,

Foli nie chce bo żle to wygląda

A szyby to chciał bym aby były lekko przciemnione tak właśnie 25%

Widziałem forda focusa z takimi szybami i bardzo mi się to podobało

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piecowe przyciemnianie jest najlepsze , ale drogie .

 

 

oryginalnie jest chyba 5 wersji przyciemnienia szyb w e32 ale bardzo ciemne byly malo popularne - kolega w 750 wersji rzadowej ma oryginalne ciemne szyby - przyciemnienie jest dosc duze - ale przednia szyba jest przyciemniona duzo mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zielone szyby boczne przednie maja przepuszczalnosc 73% mierzylem i kazda folia procz przezroczystej da mniejsza wartos niz mozna

według tego to każde nawet lekkie przyciemnienie szyby przedniej bieże w łep..............

 

Ale może nie jest tak źle,,,,przecież spotyka się auta które mają lekko przyciemnione wszystkie szyby i poruszają sie po naszych drogach

 

W linku tutaj zamieszczonym piszą że dają atest i to legalne

może nawet się skusze zobacze tylko jeszcze z jaką ceną wyskoczą

 

Z tym Cieszynem to było by mi bardzo na ręke ciekawe czy atest jakiś dostane i czy będzie to respektowane w polsce

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest legalne pod warunkiem ze jest rowna lub wieksza niz 70% a naklejac biala folie to chyba bez sensu

 

W pierwszym poście napisałem że folia mnie nie interesuje,, tylko jakieś stałe przyciemnienie

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zastanawiałeś się na czymś takim?

 

http://www.technicolor.pl/

 

wszystko ladnie, pieknie, tylko ciekawe jak to jest w rzeczywistosci..bo moze byc tak ze certyfikat certyfikatem a dowod i tak beda zabierac...i ciekawi mnie to jak to naprawde jest z ta przepuszczalnoscia po ich zabiegu..folie mozna zerwac, klej zmyc a to niestety :nienie:

 

ma ktos jakies doswiadczenia z ta firma i z tym co potem????

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ładnie ofoliuje to też jest ok.Ja miałem w obu 528 czarne szyby i fajnie jak dla mnie to wyglądało.W obu miałem to samo zaciemnienie ale w w tej drugiej srebrnej wydawało sie ze są dużo ciemniejsze...

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.