Skocz do zawartości

Podłączenie domykania szyb do alarmu


jacek126

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam zamontowany alarm Magicar 440 (z plastikowymi pilotami), chcę teraz podpiąć funkcję komfort czyli domykanie szyb przy włączaniu alarmu. Podpiąłem przez diody do przełączników szyb 3 kanał z alarmu i jak mam otwarte drzwi lub włączony zapłon to moge zamykać szyby z pilota. Po wyjęciu kluczyka i zamknięciu drzwi już to nie działa. Co mam dalej robić żeby to wreszcie poszło tak jak powinno??

Z góry dziękuje za pomoc.

ŚREDNIO 11L/100km (LPG)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zrobilem u siebie kiedys test: Wyjelem kluczyk, otworzylem szybe, otworzylem drzwi, zamknelem drzwi, probowalem zamknac szybe. Wynik szyba nie drgnie.

Jezeli wlozylem kluczyk do zamka i przekrecilem go w pozycje domykania szyby sie zamknely.

Sprawdz u siebie.

Wydaje mi sie jeszcze ze <95 brak jest funkcji komfortu w module centralnego tzn ze elektryka chodzi tylko po wlaczeniu zaplonu. Ale nie dam sobie reki za to uciac :)

Zerknij czy masz fabryczny uklad domykania i tam kombinuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam domykania szyb z kluczyka i dlatego chce zrobić domykanie poprzez alarm. Tylko teraz musze znaleźć sposób żeby to chodziło przy zamkniętych drzwiach.Niewiem gdzie podać dodatkowe napięcie chwilowe gdy wcisne włączanie alarmu lub funkcje komfort na pilocie.
ŚREDNIO 11L/100km (LPG)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy podpiąć sygnał z centralnego zamka sygnał do zamykania (do sterownika szyb (pamietając o biegunowości aby nie zrobić zwarełka) i wydłużyć czas zamykania zamków do 30s jezeli alarm posiada takową możliwośc i śmiga jak z nut. tzn. zamykając central automatycznie puszczany jest sygnał do zamknięcia szyb
Montaż alarmów, blokad, el. szyb BMW i inne TANIO (Możliwość dojazdu) ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem dziś przez przekaźnik podać napięcie na przewód +12 po pierwszym przekręceniu kluczyka ale nie działa i niewiem czemu. A niewie może ktoś pod który przewód przy sterowniku od szyb można by się wpiąć z napięciem po załączeniu alarmu?
ŚREDNIO 11L/100km (LPG)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że ja to robię bez modułu a na przekaźniku i funkcji komfort alarmu. I jedyne co jeszcze teraz musze znaleźć to gdzie się wpiąć z przekaźnikiem który będzie podawał + na sterownik. Bo przekaźnik zaczyna podawać plusa w momencie załącznia alarmu gdy na 3 kanale pojawia sie masa.
ŚREDNIO 11L/100km (LPG)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem że zasilanie modułu dochodzi na żółtą kość wpiętą do sterownika nad nogami posażera. Tylko czy wystarczy tam znaleźć gdzie sie pojawia zasilanie po otwarciu drzwi i tam się wpiąć? Czy nic nie stanie się ze sterownikiem, oczywiście puszczająć napięcie przez przekaźnik?
ŚREDNIO 11L/100km (LPG)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej się męcze z tym podłączeniem domykania szyb. Myślałem żeby się wpiąć przekaźnikiem za bezpiecznik od szyb i tu się ździwiłem bo na bezpieczniku od szyb cały czas jest napięcie i to niezależnie czy są drzwi otwarte czy nie. Tak że już zupełnie niewiem gdzie tym zasterować.
ŚREDNIO 11L/100km (LPG)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że doczytanie instrukcji się kłania, tylko że wiem jak działa 3 kanał i mam go podłączonego pod przełączniki i działa, tylko wtedy gdy drzwi mam otwarte. Chodzi o to że nie ma sterowania szybami przy zamkniętych drzwiach.
ŚREDNIO 11L/100km (LPG)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po sprawie.

Wystarczyło znaleźć przekaźnik który odcina szyby po zamknięciu drzwi. Podłączyć pod niego przez diode 3 kanał alarmu(komfort) i działa. Jak się okazało prosto i szybko :D

Dzięki wszystkim za opdowiedzi.

ŚREDNIO 11L/100km (LPG)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.