Skocz do zawartości

Przyciemnienie szyb.


Słowik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ale ja ani razu nie napisalem ze mam problem z Policja

ja kocham Policje Wink

 

Wywnioskowałem to z Twoich wypowiedzi a jeśli masz problem z Policją to nie pisz tego w nieodpowiednim temacie

 

Moderator- dlaczego nie prostestujesz gdy 2 poprzednie posty

"pana policjanta" sa tez nie na temat ?

 

Zwróciłem uwagę wszystkim w ostatnim zdaniu mojego postu !!

 

Jeszcze zwracam uwagę na to że moderatorzy i admini mają prawo do zwracania uwagi

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie troszke Nas Wszystkich poniosło, a myśle że nie powinno tak byc wkońcu jezdzimy ta sama marką jaką jest BMW.

No ale tak to jest przy takich dyskusjach.

Co do przyciemniania szyb to i tak kazdy zrobi tak jak sam uważa, nikogo nie zmusimy i nkogo nie powstrzymamy od tego.

 

Pozdrawiam.

"Nie trzeba grać głośno, żeby być słyszanym" Janusz Kofta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przyciemniania szyb to i tak kazdy zrobi tak jak sam uważa, nikogo nie zmusimy i nkogo nie powstrzymamy od tego.

no dokladnie :wink: jak kogos psiarnia zlapie i pusci to ok, jak kaze sciagać albo zabierze dowód to trudno sie mowi :8)

czasem w zyciu tak bywa :twisted2:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja może na chwilkę przerwę tą dyskusje o policji i spytam się was o taką rzecz-dostałem folię od znajomego co pracuje w motoryzacyjnym-pewnie dość tandetna bo 15zł za folie o wymiarach 300X75mm. Planowałem przyciemnić dwie tylne boczne i tylną ale na folii pisze żeby nie używać do przyciemniania szyb podgrzewanych i oto właśnie chciałem spytać:

czy im chodzi oto że ona sie stopi czy o co?? bo chciałbym ją przyciemnić ale jak po włączeniu grzania mają mi frendzle jakieś się porobić to podziękuje :)

 

oto zdjęcie tej folii

 

http://img374.imageshack.us/img374/4066/foliadm9.th.jpg

 

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc kolego , jeżeli chodzi o przyciemnianie szyb to względem przepisów a te takowe się zmieniły w maju roku 2007, i tzn przepustowość musi być nie 70% tylko 80% i w żadnym momencie nie folia a dlaczego poniważ w razie bicia szyby nie masz możliwości jej skruszyć i nie dasz tego normalnie zrobić, przyciemnić dobrze i bezpiecznie względem prawa to styl tkz. dynięnia szyby i wtedy renomowany zakład wyda ci homologację powtarzam homologację na papierze i wtedy jest ok , ale ten koszt i rodzaj zaciemnienia jest droższy od folii , a więc wybór dla ciebie . POZDRAWIAM TOMASZ DROGÓWKA PASŁĘK TAM PRACUJĘ ,.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem w sobotę z takim gościem, który przyciemnił sobie troszkę szyby, nie za bardzo, żeby mieć dobrą widoczność, ale jednak przepisową przepuszczalność światła naruszył. Miał w ciągu roku... 12 kontroli. Prawie za każdym razem straszyli go odebraniem dowodu rejestracyjnego, ale nie zrobili tego ani razu bo za każdym razem okazywał (w sumie niewiele znaczący) papierek z jakąś tam homologacją wystawiony przez zakład w którym przyciemniał a policjantowi nie chciało się wobec tego robić zamieszania bo... żaden komisariat w mieście nie ma urządzenia do pomiaru przepuszczalności światła :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest to prawdą, jeżeli policjant sie uprze (co zdarzyło sie znajomemu) to ma prawo zabrać dowód rejestracyjny do czasu ponownego badania technicznego; a oni tam posiadają takie urządzenia.

U innego kolegi jak się już nie mieli czego czepić (strasznie chcieli jakiś mandat wystawić) to przyszła pora na przyciemniane szyby, i zagrozili zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i skrobaczką do szyb drapał przy nich szyby przednie. Najczęściej (i na szczęście) policjanci to normalni goście, którym nie chce się w coś takiego "bawić" i marnować czas na pisanie sprawozdań z taki "akcji"

 

---

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskie i unijne prawo mowi wyraznie ze przednie boczne maja miec 70%, przednia 75%, a tylnie (nie majace wplywu na pole widzenia kierowcy) tych warunkow nie musza spelniac. jesli ktos pisze ze jest inaczej to prosze podac podstawe prawna a nie pisac bzdury wyssane z palca albo auto swiata.

wiekszosc zielonych szyb miesci sie w tych widelkach. zeby problemow nie bylo na stacji diagnostycznej mozna poproscic diagnoste o zmierzenie przepuszczalnosci i bedzie wszystko jasne. ta sama folia moze dawac inne przyciemnienie w roznych modelach, bo szyby w autach sa rozne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.