Skocz do zawartości

Przyciemnienie szyb.


Słowik

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry zakład w coupe zrobi to bez wyciągania szyb, nawet tylnych bo najpierw robi sobie szablon z TWARDEJ folii. Mnie robili w Tychach, mały zakład ale jak 7 lat temu robilem swoją E36 to podjechał koleś nowiutka E46 /wtedy :jawdrop: / jeszcze z "workami na siedzeniach" i jemu robili tak samo.

 

pozdro.

 

W coupe o ile sie orientuje sa szyby bezramkowe wiec latwiej obciac kontur ale jak juz jest ramka to napewno o niebo lepiej wyciagnac szybe, ja tam nadal obstaje przy tym ze porzadnie polozona folia powinna byc robiona na samej szybie tyle ze wtedy na dobra sprawe nie ma po co jechac do zakladu tylko zrobic to samemu. Choc nie twierdze ze sie nie da tego zrobic bez demontazu, mi demontowali i wyszlo to bardzo elegancko ale coz z tego jak przy przegledzie poszlo wszystko do kosza dlatego wspominajac walke z foliami przy ich sciaganiu nadal konsekwentnie odradzam ich zakladanie :) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 115
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Klamka zapadla bo juz zdjalem wszystko :) Jezdzilem po kilku stacjach wtedy ale nikt nie chcial wbic, moze taki pech a moze nie chca juz tak wbijac jak kiedys, dlatego jak tak pomyslalem ze przy najblizszej kontroli mam sie tlumaczyc i korzyc by mi nie zabierali dowodu czy nie wypisywali mandatu itd. to odpuscilem i dla swietego spokoju zdjalem folie, jak sie nie wywrocisz to sie nie nauczysz, ja juz sie wywrocilem i nigdy wiecej folii :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram kolegę nic nie jest ładniejsze niż klasyk z salonu jak dla mnie wszystkie spojlery i tego typu rzeczy mnie śmieszą, a szczególnie w takich autach jak moje lub golfach Lukaszki. Potem mają pożywkę na takich stronkach a e36 i golf3 rządzą na takich stronach przez takich wiejskich tunerów.

 

http://www.tuninguj.com.pl/wiejski_tuning.php

 

 

zastanówcie się jeżeli komuś się ta żółta e36 podoba to miejcie świadomość że większość zdrowych na umyśle ludzi widzi słomę w butach w takim czymś.

 

Pozdrawiam wszystkich którzy cenią markę BMW nie kalecząc jej w taki sposób. W pełni popieram kolegę który napisał "Jak nas widzą tak o nas piszą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co naparwde... nie mam sil..

 

agro tuning przyciemnione szyby ?

 

agro tuning to dla mnie jest jak ktos przyciemni tyl a przod zostawi seryjny...

 

a druga sprawa jezeli ktos mowi ze przyciemnione to wiejski tuning...

 

to polecam wybrac sie na jakies targi motoryzacyjne albo ogladnac jakies rozkladowki aut... 80% auta ma do zdj pokazowych przyciemniane szyby...

 

wiec zastanoiwice sie co piszecie

 

pisanie o diagnostach glupota i ze nie wbijaja przegladow glupota utopia i arkadia

 

nie jeden diagnosta woli wbic przeglad z ciemnymi szybami jak maluchowi czy polonezowi ktory nie ma hamulcow albo ma pekniete szyby..

 

kazdy wie jak jest w tym kraju - dignosci aut nie widza a wystwiaja przeglady wiec dajcie na wstrzymanie.

 

PS a jak ktos przyciemnienie uwaza za agro zapraszm do zarowa... pokaze moja Ex. Nikt nigdy nie powiedzial ze to agrotuning i wiele osob zachorowalo na punkcie przyciemnienia

 

srebrny lakier i ciemne szybki komponuja sie idealnie

 

i rozmawiamy o przyciemnianiu za duze P bo taka zabawa mnie 550 zl wyniosla.

Edytowane przez eqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAWYER

jeżeli chcesz wypowiadac się o wiejskim tuningu to załóz nowy temat, ten jest o przyciemnianiu szyb. Widze ze intersują Cie takie stronki.

 

eqs :clap:

"Nie trzeba grać głośno, żeby być słyszanym" Janusz Kofta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry lukaszki ale nie jesteś adminem, poza tym, za twoją radą "nie trzepię po

gaciach" :D :D :D

 

Nie musisz mnie przepraszać :D No i czytac też byś mógł się nauczyć.

(Nie lukaszki tylko lukaszi i nie po gaciach a gaciami)

 

a po za tym jest dokładnie tak jak piszesz.

"Nie trzeba grać głośno, żeby być słyszanym" Janusz Kofta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
jezeli ktos mowi ze przyciemnione to wiejski tuning...

 

to polecam wybrac sie na jakies targi motoryzacyjne albo ogladnac jakies rozkladowki aut... 80% auta ma do zdj pokazowych przyciemniane szyby...

 

wiec zastanoiwice sie co piszecie

 

To nie samochody do jazdy, a do prezentacji. :duh:

 

pisanie o diagnostach glupota i ze nie wbijaja przegladow glupota utopia i arkadia

 

nie jeden diagnosta woli wbic przeglad z ciemnymi szybami jak maluchowi czy polonezowi ktory nie ma hamulcow albo ma pekniete szyby..

 

kazdy wie jak jest w tym kraju - dignosci aut nie widza a wystwiaja przeglady wiec dajcie na wstrzymanie.

 

:lol: Teraz to już piszesz farmazony z górnej pólki. Tak było pare lat temu i może dalej jest gdzieś na zadupiu gdzie przeglądy robią w kółku rolniczym. Oczywiście jak się ktoś uprze to w końcu znajdzie taka stację która mu podbije DR, może i dodatkowe badanie po zatrzymaniu dowodu ale na to trzeba mieć czas i ochote. Ja zjeździłem u siebie wszystkie stacje w promieniu 30km, żadnen diagnosta nie chciał przyłożyć pieczątki i wszyscy mówili jedno, wystarczy, że Cie zatrzymią jak będziesz wracal do domu i stacja ma problemy, a diagnosta jeszcze większe. W koncu podbiłem ale powiedziałem sobie, że to ostatni raz. Dwa tygodne byłem bez dowodu, a najgorsze że zastępczy był na dwa dni i jak nie zalatwisz tego w tym czasie to [BAD] zbita, ryzyko jazdy jest takie, że jak przypadkiem by Ci ktoś zrobił kuku to nawet kasy z ubezpieczenia nie dostaniesz, nie mówiąc o problemach w razie zatrzymania. Ja dziekuje za takie problemy kosztem wyglądu. W E46 nie kleje.

 

i rozmawiamy o przyciemnianiu za duze P bo taka zabawa mnie 550 zl wyniosla.

 

W 2000 roku za swoje E36 po znajomości zapalciłem 480zł, normalnie ten zaklad brał wtedy 750zł. Ale co to ma do rzeczy, liczy się % przepuszczalności, a nie kwota za jaką ktoś zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli ktos mowi ze przyciemnione to wiejski tuning...

 

to polecam wybrac sie na jakies targi motoryzacyjne albo ogladnac jakies rozkladowki aut... 80% auta ma do zdj pokazowych przyciemniane szyby...

 

wiec zastanoiwice sie co piszecie

 

To nie samochody do jazdy, a do prezentacji. :duh:

 

pisanie o diagnostach glupota i ze nie wbijaja przegladow glupota utopia i arkadia

 

nie jeden diagnosta woli wbic przeglad z ciemnymi szybami jak maluchowi czy polonezowi ktory nie ma hamulcow albo ma pekniete szyby..

 

kazdy wie jak jest w tym kraju - dignosci aut nie widza a wystwiaja przeglady wiec dajcie na wstrzymanie.

 

:lol: Teraz to już piszesz farmazony z górnej pólki. Tak było pare lat temu i może dalej jest gdzieś na zadupiu gdzie przeglądy robią w kółku rolniczym. Oczywiście jak się ktoś uprze to w końcu znajdzie taka stację która mu podbije DR, może i dodatkowe badanie po zatrzymaniu dowodu ale na to trzeba mieć czas i ochote. Ja zjeździłem u siebie wszystkie stacje w promieniu 30km, żadnen diagnosta nie chciał przyłożyć pieczątki i wszyscy mówili jedno, wystarczy, że Cie zatrzymią jak będziesz wracal do domu i stacja ma problemy, a diagnosta jeszcze większe. W koncu podbiłem ale powiedziałem sobie, że to ostatni raz. Dwa tygodne byłem bez dowodu, a najgorsze że zastępczy był na dwa dni i jak nie zalatwisz tego w tym czasie to [bAD] zbita, ryzyko jazdy jest takie, że jak przypadkiem by Ci ktoś zrobił kuku to nawet kasy z ubezpieczenia nie dostaniesz, nie mówiąc o problemach w razie zatrzymania. Ja dziekuje za takie problemy kosztem wyglądu. W E46 nie kleje.

 

i rozmawiamy o przyciemnianiu za duze P bo taka zabawa mnie 550 zl wyniosla.

 

W 2000 roku za swoje E36 po znajomości zapalciłem 480zł, normalnie ten zaklad brał wtedy 750zł. Ale co to ma do rzeczy, liczy się % przepuszczalności, a nie kwota za jaką ktoś zrobił.

 

Po pierwsze napisalem o autach na prezentacji - bo ktos sie smial ze to jest agro tuning - jezeli agro tuning to czemu producenci na pokaz to robia ? tam auto ma chyba wygladac najlepiej ? - czytaj cale watki a nie cos cytujesz wybiurczo!

 

Bax powiem Ci tak czytam Twoje posty od pewnego czasu i z dnia na dzien tracisz u mnie w oczach.

 

gadasz cos o jakims zadupiu... ja mieszkam na dolnymslasku a ten region uwierz mi ze zadupiem nie jest mam po 30 km do sporych miast takich jak wroclaw legnica walbrzych swidnica... a z tego co sie orietuje to Ty pisales ze masz spalanie ponizej 10 w tym miescie... ciekawe co to za miasto... :mrgreen:

 

nie wiem w jakim swiecie z tymi przegladami zyjesz ale uwierz mi na slwowo ze wiele sie nie zmienilo...

 

powiedz skoro sa tak rygorystyczne przeglady jak Ty to piszesz to co robi ten szmelc na naszych drogach... 9 na 10 maluchow pewnie nie przeszloby przegladu ( nie pije tu niczym do tego auta )

 

kiedys tak robili ? :mad2: czy Ty masz pojecie ? jak handlarze robia jezdza z kazdym autem na przeglad ? auto sklejone z 2 nie przechodzi przegladu to moze jada poprawiaja i znowu na lawecie auto ?

 

a te trupy nie auta ktore sa czesto gesto sciagane... w zyciu by nie przeszlo pierwszego przegladu ktory jest bardzo rygorystyczny - tylko z zalozenia...

 

Moja matka pracuje 25 lat wydziale w komunikacji i uwierz mi obracam sie caly czas w tej tematyce - przegladow, handlarzy itd wiec troche wiecej moge chyba od Ciebie powiedziec...

 

udowodnic cos diagnoscie jest baaardzo ciezko... owszem moze byc tak ze sie przyczaja i zaraz po wyjezdzie zawina Cie... - ale odpowiedz sobie ile takich sytuacji bedzie...

 

ja nie twierdze ze folia jest cudowna... mi odpowida a Tobie nie wiec mozemy skonczyc to polemizowanie bo ja nie mam potrzeby przekonywac Cie do moich racji a Ty pewnie mnie do swoich.

 

ja okleilem dlatego ze

- nie mialem klimy

- mam dosc wrazliwy wzrok na swiatlo

- nie lubie jak mi cos grzeje z boku

- oraz wzgledow bezpieczenstwa trzeba sie dobrze przygladac zeby zauwazyc czy cos jest w srodku - a czasy wiadomo jakie sa ludzie za 5 zl wybija Ci szybe byle sie napic...

 

do tego ostatniego znajomy tak samo zrobil po 2 wybiciach szyb w jego aucie. bo to zostawil telefon to zostawil panel - teraz ma spokuj - wiec czego oczy nie widza tego sercu nie zal...

 

kwota nie ma oznaczac tu jak wspaniala jest folia - tylko dawac jakies odzwierceidlenie ile moze kosztowac dobre przyciemnienie - nie folia made in allegro

 

jestes przeciwnikiem ok masz takie prawo tylko nie nastawiaj kogos na nie...

 

PS. na te tematy z dowodem wypowidac sie nie bede bo takich problemow raczej miec nie bede...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z przyciemnionymi szybami bylem nawet w znajomym zakladzie diagnostyki i powiedzieli mi ze nie podbija bo tego miec nie wolno a pod moim przegladem ktos musi sie podpisac, mozna sie powkurzac ale z drugiej strony po co nalegac na to zeby bylo jak pisze kolega wyzej, zeby jezdzacy zlom byl dopuszczany do ruchu, mi przetrzepali samochod porzadnie, irytujace moznaby rzec ale dzieki temu moge z czystym sumieniem powiedziec ze mam w pelni sprawne auto, nie mam obaw wsiadac do niego i jechac, i tu nasuwa mi sie pytanie po co az tak sie starac by jezdzic nielegalnym autem?! Folie nie maja nic wspolnego z agrotuningiem wiec takie stwierdzenie to nieporozumienie bo osobiscie cenilem sobie poza wzgledami estetycznymi przyjemny chlod w lecie w kabinie, i to ze byle lachmaniarz kuszacy sie na moje radio nie bardzo widzi czy ono wogole jest w samochodzie, wiec jak widac mozna prowadzic rozlegla rozpawke nad slusznoscia zakazu stosowania folii... Poza tym, chce sie przyciemnic to odlozyc na piecowke i nikt zlego slowa nie powie o ile zostanie przyciemnione zgodnie z przyjetymi normami... Swego czasu gdzies wyczytalem ze folie podobno w przypadku wypadku utrudniaja dostep do srodka samochodu, moze to kolejny argument na minus... Wytyczne co do stosowania folii sa po prostu zupelnie niejasne i zalezy na kogo sie trafi, ogolnie przyjete jest ze sa nielegalne ale i zdazalo mi sie czytac opinie rzeczoznawcow twierdzacych ze jesli folia jest o odpowiedniej przepuszczalnosci swiatla to mozna ja stosowac, zas od diagnosty slyszalem znowu ze zadna folia nie spelnia wymogu przepuszczalnosci swiatla wiec jak widzicie temat jest lekko ujmujac pochrzaniony a stratny jak zwykle jest zwykly Bogu ducha winny szarak, po prostu po polsku i tyle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

egs: podaj mi gdzie niapisałem, że to agro-tuning, gdzie napisałem, że mi się to nie podoba? :duh: Od samego początku pisze o ewentualnych konsekwencjach, nawet nie pisze o przepisie który sam uważam za idiotyczny. Ale przepis jest przepis, zatrzymuja za to dowody i tyle. Mnie zatrzymali w sumie dwa razy dowód z czego raz miałem go spowrotem po godzinie, a przegląd załatwiałem dopiero na drugi dzień też nie bez problemu bo dopiero na drugiej stacji ale to był 2001 rok. Drugi raz jak mi zatrzymali dowód w 2005 objeździłem wszystko w okolicy, ba nawet koleś który wozi auta i miał kiedyś 'połapanego' diagnoste co za 100zl podbijał dowody mi tego nie potrafił załatwić bo diagnosta stracil uprawnienia właśnie za podbijanie jak popadło. W koncu podbił mi to kumpel też z wielkimi oporami ale dał się uprosić. Przez 7 lat jak jeździłem E36 z oklejonymi szybami miałem może z 5-6 kontroli z czego tylko raz trafiłem na takiego służbiste co nawet ze mną nie chciał rozmawiać. Reszta kontroli odbywala się na zasadzie, cześć-cześć, a ten pierwszy raz to zatrzymali bratu dowód jak jechał moim autem bo "młody" nie wiedział, że to mój brat.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bax z agro tuningiem to nie bylo do Ciebie... - ktos pare linijek wyzej o tym napisal co uwazam za kompletna bzdure....

 

masz racje przepis to przepis... i jak trafisz na sluzbiste to nie pogadasz...

 

dla mnie jest to smieszne ze ludzi gania sie za takie bzdety a nie za faktyczny stan pojazdu...

 

fakt folia rowniez slyszalem ze moze przeszkadzac podczas wypadku... ale pomaga tez przeciwko napada na swiatlach ;)

 

po takim temacie kazdy chyba wie co moze go czekac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
aaaaaa - to Ty z Policji jestes....

 

Nie, nie jestem. Jak zacząłem jeździć BMW to już też jakiś czas nie byłem. Ale jaki to ma związek z tematem? Masz problem z policją, czy jakieś uczulenie? Normalni ludzie nie mają, większość nawet nie zwraca na nich uwagi bo nie musi. A kontrole drogowe mogą się przytrafić każdemu, nie ważne czy łamie przepisy czy nie.

Edytowane przez BaX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę Bad_Boy że ty jednak z Policją MASZ PROBLEM. Nie wiem czy wiesz co to za logo na twoim avatarze (startowałem trochę w bjj).

 

Wracając do tematu to śmiać mi się chce z kozaczków którzy nie lubią Policji,

ale jak ci podprowadzą furę albo baciki w disco spuszczą to dzwonisz z płaczem. :nienie: nie raz miałem okazję takich leszczy z hwdp na koszulkach

z dupy wyprowadzać.

 

Co do Eqs piszesz że Bax czyta wybiórczo a sam tak robisz, to ja pisałem kilka linijek wyżej i ja również 2x powtarzałem że nie uważam przyciemnienia za agro, wczytaj się to wyciągniesz meritum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię wiedzieć więc może się wszyscy przedstawimy, proponuję żeby Bad_Boy zaczął

nie ten temat panie policjancie.

A jak chcesz cos dopisać to edytuj posta a nie pisz nowego.

 

Dyskusja miała być na temat przyciemniania szyb !!

 

Ja Ci nie pasuję i masz problem z Policją to nie pisz najlepiej wogóle jak masz pisać nie na temat !!

 

Na forum dążymy do tego żeby obalić opinie o użytkownikach BMW a Ty sie zgrywasz że co TY to nie jesteś zwłaszcza w kierunku Policji !!

 

Panowie nie wdawajcie się w jakieś bezsensowne dyskusje tylko trzymajcie się tematu

 

pozdrawiam

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.