Skocz do zawartości

Dziwny szary osad na bagnecie od oleju ?


REPLIQANT

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie , gdy sprawdzalem poziom oleju na bagnecie zauwazylem dziwny osad taki szary , co to moze byc ? Ostatnio zmienialem olej czy to mozliwe ze to jest jakis brud ?

 

Pewnie woda w oleju. Jezlei tak wyglada olej po wymianie w Twoim silniku to bardzo lzy objaw i ja bym nie jezdzil tym samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego radził bym najpierw poszukać :search: Dużo było tego na forum.

 

na bagnecie zauwazylem dziwny osad taki szary

Ja też mam taki podobny osad kremowo-biały na bagnecie oraz pod korkiem. Winą tego jest niedogrzany silnik, krótkie trasy, może też i olej. W silniku zanajduje sie troszkę wilgoci, skrapla sie i wchodzi w reakcję z olejem i coś takiego powstaje. U mnie zazwyczaj taki osad pojawia sie jak przychodzą chłodne dni (na zime). Wczoraj przegoniłem swoją BMke 200 kilosów i prawie osad znikł :diabel_faja:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osad u mnie jest na bagnecie, pod korkiem, a napewno też i jest w innych miejscach (np. na deklu nad klawiaturą).

Płynu mi nie ubywa. Bunie mam na gazie. Można polemizować, że troszkę spalin sie dostają do silnika, ale sie nie dostaja bo w zimie jeżdze tylko na Pb i też mam osad (tak samo miałem w polonezie).

Myśle, że może to byc wina oleju i w najblizszym czasie zmienie olej na lepszy Valvoline lub Shell (narazie śmigam na Lotosie).

 

Kolega co założył posta napisał, że po zmianie oleju pojawił mu sie osad, a nic nie napisał innego, że mu ubywa płyn itd. Więc myśle że to wina oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przecież nawet w powietrzu jest wilgoć która osadza się w silniku. :duh: Co wy macie silniki próżniowe, czy jak. :lol: Woda osadza się zawsze tam gdzie jest największa różnica temperatur, więc śmiało może być na korku i nie ma znaczenia czy ktoś wymienił olej dziś czy miesiąc temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie , odnosnie nalotu to normalne , mechanik mi sprawdzil dzis wszystko , plynu nie ubywa , nalot spowodowany jest niedogrzaniem silnika tak jak wyzej kolega napisal , zbyt krutkie trasy sa powodem , wilgoc , dzis przegrzalem troszke motorek osad zniknal pod korkiem oczywiscie moga tam zostac gdzies osady na bagnecie gdzies u gory ale wazne ze to nic straszego i szkodliwego :) A oczywiscie przestraszylem sie bo nigdy nie mialem z tym do czynienia . Pozdrawiam ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.