Skocz do zawartości

2.5d jak ten silnik sie sprawuje??


MeWho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam do Was pytanko jak sprawuje sie silnik 2.5d ten 163 km. Na wstepie chce przeprosic admian ale nie wiedziałem gdzie dać ten temat a że bmw e-39 widziałem najwiecej z tym silnikiem, wiec moje pytanie zadaje tutaj. Więc jak sie sprawuje ten silnik czy są z nim jakies problemy i dlaczego opel zmniejszył moc z 163 km do 150km ma to jakeis znaczenie, pytam bo mój szwagier chce kupic omege z takim silnikiem. Pozdrawiam

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym silniku i odbośnie tego silnika jest chyba ze 90% postów na tym forum. :duh:

 

 

:search:

Przesadzasz, chyba że masz na myśli tds ale to inny zupełnie silnik. Mój ojciec miał 525d z 2001. Jednostka bardzo udana moim zdaniem, przez 8 mcy żadnych problemów. 163KM naprawdę daje już radę w tej budzie. Ale jeśli to ma być opel to napisz coś na forum opla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam318 za odpowiedz mysle ze to bedzie pewnie podobna nie zawodnośc co w 3.0d tylko ce te z spece z OPLA zrobili że jest brakuje 13 km :)

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam318 za odpowiedz mysle ze to bedzie pewnie podobna nie zawodnośc co w 3.0d tylko ce te z spece z OPLA zrobili że jest brakuje 13 km :)

Kolego nie myl spraw, pliz! 2.5 dizel w Oplu to jest tds lub coś podobnego, w żadnym wypadku nie jest to 2.5d! Z tym motoerm omegi nigdy nie było, no chyba że się mylę, ale nie wydaje mie się!

Ja mam taki motor, naganiane jest 150kkm i na razie z motorem nic, czego niestety nie da się powiedzieć o reszcie gratów (poszło turbo, webasto itd.) 2.5d to nic innego jak uboższa(mniejsza) wersja 3.0d. Obydwa to głowice M57!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale TDS w oplu miał 130km (o ile się nie mylę), a w BMW 143km (też o ile się nie mylę). A czy chodzi Ci o konkretny egzemplarz? Może ktoś robił jakiś chip? Ale jeśli to TDS, to wiadomo na co zwracać uwagę. Ogólnie dobre silniki, ale mają swoje wady. Można ich zapobiec przy odpowiednim użytkowaniu, jednak jak to zrobić, kupując używane auto? hmmm

 

 

 

Ale teraz przejrzałem allegro i faktycznie jest taki silnik, w omedze B FL (po liftingu) o nazwie DTI i niektórzy opisują że jest to silnik z BMW. Ale czy na pewno tak jest? Tego to już na 100% nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam318 za odpowiedz mysle ze to bedzie pewnie podobna nie zawodnośc co w 3.0d tylko ce te z spece z OPLA zrobili że jest brakuje 13 km :)

Kolego nie myl spraw, pliz! 2.5 dizel w Oplu to jest tds lub coś podobnego, w żadnym wypadku nie jest to 2.5d! Z tym motoerm omegi nigdy nie było, no chyba że się mylę, ale nie wydaje mie się!

Ja mam taki motor, naganiane jest 150kkm i na razie z motorem nic, czego niestety nie da się powiedzieć o reszcie gratów (poszło turbo, webasto itd.) 2.5d to nic innego jak uboższa(mniejsza) wersja 3.0d. Obydwa to głowice M57!

 

A jednak kolega MeWho (założyciel wątku) ma racje. A dlaczego? Poniżej artykuł.

 

http://www.motonews.pl/opel/news-332-opel-omega-nowy-szesciocylindrowy-turbodiesel.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Adam318 za odpowiedz mysle ze to bedzie pewnie podobna nie zawodnośc co w 3.0d tylko ce te z spece z OPLA zrobili że jest brakuje 13 km :)

Kolego nie myl spraw, pliz! 2.5 dizel w Oplu to jest tds lub coś podobnego, w żadnym wypadku nie jest to 2.5d! Z tym motoerm omegi nigdy nie było, no chyba że się mylę, ale nie wydaje mie się!

Ja mam taki motor, naganiane jest 150kkm i na razie z motorem nic, czego niestety nie da się powiedzieć o reszcie gratów (poszło turbo, webasto itd.) 2.5d to nic innego jak uboższa(mniejsza) wersja 3.0d. Obydwa to głowice M57!

 

kolego, 2.5DTI to jest silnik BMW na common rail więc to nie TDS

wsadzali to cudo do omeg po FL od 2001,

różnica 2.5 CR a 2.5 TDS to przepaść...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, 2.5DTI to jest silnik BMW na common rail więc to nie TDS

wsadzali to cudo do omeg po FL od 2001,

różnica 2.5 CR a 2.5 TDS to przepaść...

No przeca pisze, że to coś zupełnie innego więc nie wiem w czym rzecz :roll:

Z artykułu z linka powyżej wcale nie wynika, że omegi miały motory M57. Albo ja nie doczytałem, albo tam nie ma nic napisane, że silnik jest na CR :!: DTI wcale nie oznacza, że to CR. Jestem na 99% pewny, że to DTI to ulepaszony/zmieniony TDS lub inny wynalazek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego, 2.5DTI to jest silnik BMW na common rail więc to nie TDS

wsadzali to cudo do omeg po FL od 2001,

różnica 2.5 CR a 2.5 TDS to przepaść...

No przeca pisze, że to coś zupełnie innego więc nie wiem w czym rzecz :roll:

Z artykułu z linka powyżej wcale nie wynika, że omegi miały motory M57. Albo ja nie doczytałem, albo tam nie ma nic napisane, że silnik jest na CR :!: DTI wcale nie oznacza, że to CR. Jestem na 99% pewny, że to DTI to ulepaszony/zmieniony TDS lub inny wynalazek

 

Przeczytaj dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby się upewnić, że to silnik z BMW M57, wystarczy wejść na allegro i zobaczymy, że są w sprzedaży elementy tego silnika, gdzie w autach do których pasują, jest wymieniana ta właśnie omega oraz BMW 525d. Nie starsza opel z TDS. Czyli na 100% w tej omedze (B FL) jest silnik M57.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby się upewnić, że to silnik z BMW M57, wystarczy wejść na allegro i zobaczymy, że są w sprzedaży elementy tego silnika, gdzie w autach do których pasują, jest wymieniana ta właśnie omega oraz BMW 525d. Nie starsza opel z TDS. Czyli na 100% w tej omedze (B FL) jest silnik M57.

OK zwracam honor. My fault. Wygląda, że jest to ten sam (co do zasady) motor. Fakt, nie doczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby się upewnić, że to silnik z BMW M57, wystarczy wejść na allegro i zobaczymy, że są w sprzedaży elementy tego silnika, gdzie w autach do których pasują, jest wymieniana ta właśnie omega oraz BMW 525d. Nie starsza opel z TDS. Czyli na 100% w tej omedze (B FL) jest silnik M57.

OK zwracam honor. My fault. Wygląda, że jest to ten sam (co do zasady) motor. Fakt, nie doczytałem.

 

Szczerze, to i ja nie wiedziałem że był jeszcze jakiś oprócz TDS. Ale tak z ciekawości poczperałem w sieci i jednak. :)

 

Ale chyba troszkę zboczyliśmy z tematu. Ja tu wiele nie pomogę, jednak posiadacze tego silnika, mogą co nieco dodać od siebie :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby się upewnić, że to silnik z BMW M57, wystarczy wejść na allegro i zobaczymy, że są w sprzedaży elementy tego silnika, gdzie w autach do których pasują, jest wymieniana ta właśnie omega oraz BMW 525d. Nie starsza opel z TDS. Czyli na 100% w tej omedze (B FL) jest silnik M57.

OK zwracam honor. My fault. Wygląda, że jest to ten sam (co do zasady) motor. Fakt, nie doczytałem.

 

Szczerze, to i ja nie wiedziałem że był jeszcze jakiś oprócz TDS. Ale tak z ciekawości poczperałem w sieci i jednak. :)

 

Ale chyba troszkę zboczyliśmy z tematu. Ja tu wiele nie pomogę, jednak posiadacze tego silnika, mogą co nieco dodać od siebie :)

 

Pozdrawiam.

No ja nie mogę narzekać na motór. Odpukać, akurat w silnikiu nic złego się nie dzieje, oleju nie dolewam, a kontroluję i jest ok od wymiany do wymiany (laufleistung - 150kkm). Poszło mi turbo przy 134kkm no ale nie jest to silnik tylko jego osprzęt. No i to spalanie - jest mega niskie: miasto - 7-8l, trasa - nawet 5l!!!!

Szczerze powiem, że ta Omega to dla mnie taki mały szok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak tak własnie tak jest ze w OMEGACH C wkładali silnik BMW 2,5d commonrail tylko ze w BMW ma 163 km a w opleku 150 i nie wiem skąd to wnika. Na allegro sprzedaja czesci do tego silnika jako do bmw i opla np wał korbowy tzn ze i blok jest ten sam. A 2,5 TDS też był ale to w omegach b. Pozdrawiam

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w OMEGACH była montowana ta sama skrzyńa GM co w BMW? pewnie tak i to moze spowodowało, że ucieli jej mocy i momentu, żeby skrzynki nie fikały :) Ale ogólnie ten 2,5d jest tak samo nie zawodny jak 3.0d??

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w silnikach 2,5d trzeba zwracać szczególną uwagę na temperaturę jest to słaby punkt tych silników, jeżeli dojdzie do przegrzania to siada pompa wody i uszczelka pod głowicą może to nie są kolosalne koszty naprawcze ale jest zawsze autko odstawione na pare dni na "aut" :D

A poza tym to miałem przez trzy lata 2,5 TDI w Audi a teraz 525D i róznica jest kolosalna niema co nawet poruwnywać TDI to traktor a BMW to jest samochód :P

Pozdrawiam!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak tak własnie tak jest ze w OMEGACH C wkładali silnik BMW 2,5d commonrail tylko ze w BMW ma 163 km a w opleku 150 i nie wiem skąd to wnika. Na allegro sprzedaja czesci do tego silnika jako do bmw i opla np wał korbowy tzn ze i blok jest ten sam. A 2,5 TDS też był ale to w omegach b. Pozdrawiam

 

Wszystko się zgadza, tylko że nie ma czegoś takiego jak Omega C. Jest ewentualnie Omega B po liftingu. Wiele osób mówi że to jest C, jednak się mylą. Nigdzie nie ma takiego oznaczenia. Opel nie zmienił nazwy wersji omegi na C.

 

To takie małe sprostowanie, zupełnie nie na temat :wink:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje ale jak nie którym powiesz OMEGA B Fl to sie na Ciebie patrzy dziwnie a jak powiesz OMEGA C to kuma i tak sie przyjeło. Tak samo jak na VW PASSATA B5 3BG mówili passat B6, a to nadal jest B5 tylko po lifcie :D

Wizyta na stacji benzynowej - 300 zł

Zakupy w sklepie motoryzacyjnym - 1000 zł


Jazda BMW - bezcenne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i masz racje ale jak nie którym powiesz OMEGA B Fl to sie na Ciebie patrzy dziwnie a jak powiesz OMEGA C to kuma i tak sie przyjeło. Tak samo jak na VW PASSATA B5 3BG mówili passat B6, a to nadal jest B5 tylko po lifcie :D

 

Zgadzam się z Tobą jak najbardziej. Po prostu tak się utarło i już! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.