Skocz do zawartości

Rozrząd


python_78

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko co ile zmieniacie pasek rozrządu w M40

Ja mam najechane ok 50tys ale jezdze jak "Emeryt" wolniutko nie katuje autka max 3500 obrotów bo to nie silnik do szaleństw i niewiem czy mam sie juz zacząć martwić że pasek strzeli lada dzieć

Ostatnio wymieniałem na pasek DALCO wraz z kompl. rolek (jakieś 2 lata wstecz)

Dzieki za pomoc

Montaż alarmów, blokad, el. szyb BMW i inne TANIO (Możliwość dojazdu) ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym był na twoim miejscu już bym to zrobił jakieś 5-10 tyś km temu :hand: nie ma na co czekać nie daj boże jak strzeli :beksa:

Jest taka rzecz dla której warto żyć!

Moja trójeczka.

Nowe,markowe części samochodowe:

Jesteśmy na allegro nick: "Wochu01"

TEL:502-959-955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80 tys.km lub 4 lata.

 

W silniku M40 wymienia się rozrząd co 40 tysięcy :mad2: Skąd masz takie dane Allrad? Python wymieniaj rozrząd i nie ryzykuj :nienie:

 

H.R. Etzold "Sam naprawiam BMW serii3"

 

Tu: http://www.digest.net/bmw/archive/v8/msg07556.html mają podobny dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo -to pierwszy fabryczny komplet rozrządu wymieniało się po 80 tyś km - powtarzam "fabryczny"- nie kupiony w sklepie zestaw naprawczy- ten tak jak koledzy wyżej piszą- co 40 tyś km . Ja na ten przykład w momencie kupowania spytałem poprzedniego właściciela czy wymieniał rozrząd - był na tyle uczciwy że powiedział mi: "... jak miałem to auto dwa lata to nie wymieniałem " pomyślałem - nie się co bawić - starałem się nie jeździć dopóki nie kupiłem zestawu naprawczego a mechanik (tak na marginesie -znajomy) mi go nie wymieni- - miałem dobre przeczucia - pasek był w dwóch miejscach już lekko pęknięty- mechanik powiedział mi że nie objeździłbym tygodnia gdybym zbagatelizował sprawę - także wymieniaj czym prędzej - 330 zł to nie pieniądz w porównaniu z kosztami jakie poniesiesz kiedy ci pęknie pasek.
masqo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy producent tzw. zestawu naprawczego jest instotny skoro tylko kazdy ma wytrzymać zaledwie 40 tys. km ????

Bo ceny są od 100 paru zlociszy do ponad 300 i nie bardzo widze logike wywalac ponad 300 skoro ma taką samą żywotność

Co wy na to ???

Montaż alarmów, blokad, el. szyb BMW i inne TANIO (Możliwość dojazdu) ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu wymieniałem kiedyś rozrząd w M40 (na Gatesie i SKF-ie). Zrobił od tamtej pory 40 tys. wiec powiedziałem mu że juz czas na nastepną wymianę. Po rozkręceniu okazało się ze w jednej rolce prawie zeszły się kulki. Tak więc 40 tys to nie przesada. A tak na marginesie: nie zamulaj silnika, jak go pociągniesz czasem do 5 tys.obr. to nic mu sie nie stanie. zresztą te silniki baaardzo to lubią :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy producent tzw. zestawu naprawczego jest instotny skoro tylko kazdy ma wytrzymać zaledwie 40 tys. km ????

Bo ceny są od 100 paru zlociszy do ponad 300 i nie bardzo widze logike wywalac ponad 300 skoro ma taką samą żywotność

Co wy na to ???

 

Moim zdaniem jest istotny - rózne wykonanie, jakośc materiałów itd.

 

To ja mogę zadać tobie także pytanie - czy producent jest istotny?

Po co ci BMW jak mogłeś kupić F126p - zaoszczędziłbys sporo a i wydatków związanych z paskiem by nie było - ba nawet nie musiałbys wymieniać filtra oleju a o chłodnicy wogóle byś zapomniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie czeka wymiana na wiosne bo przelatałem juz ponad 30 tysi. W focie koszt części to

Rolka SKF 60zł

Rolka prowadzaca SKF 78zł

Napinacz SKF 145zł

Pasek GATES 120zł

Jak sie ma znizkę to wcale drogo nie wychodzi :D

Mam tylko pytanko, czy dam rade to sam wymienić czy to jakaś wieksza filozofia :?: :?:

Moje bunie:

http://tony.h.dkonto.pl/


Tony-h@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wcześniej zajmowałeś się rozrządami to żadna to będzie filozofia- z doświadczenia wiem że wymiana dla kogoś kto już to robił to jakieś 2-3 godziny ( rozmontowanie, założenie, zmontowanie)- wiem bo byłem przy wymianie- jak sie ma dogranego mechanika - to i pozwoli popatrzeć - ale dla kogoś kto nigdy tego nie robił to i może to być cały dzień - a temat wymiany paska było sporo na forum - poszukaj
masqo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.