Skocz do zawartości

Problem z napędem


Toommeekk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem z napędem w BMW 320i e36 .Jechałem spokojnie w porządku wszystko było nagle ni z gruszki ni z pietruszki coś zachrobotało i bmw stanęło jak bym wyrzucił na luz .Silnik normalnie pracował ale nie przenosiło napędu na koła .Jak włączę bieg to tylko coś chrabota a koła się nie kręcą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być że sprzęgło się rozsypało i dla tego nie przekazuje mocy na koła . a jak próbujesz ruszyć z 2 , 3 , 4 to też nie jedzie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja bym na twoim miejscu obejrzał sprzęgło :!: :!: tak się dzieje jak tarcza sypnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Może to i sprzęgło ale posłuchajcie takiej historii!!!

kolega ma a raczej miał 325, cieszyło go palenia gum itp, pewnego razu tak jak napisałeś kolego ni z gruszki ni z pietruszki auto staneło. silnik pracuje bez zarzutów, skrzynia tez, przy wkładaniu biegów tylko coś zatrzeszczy.

wydawało by się, ze sprzegło ale NIE.

bwm jak to przystało ma tylni napęd, tylni most jest łączony za pomoca jakiejs osi z silnikiem, jest on łączony także tzw (w żargonie mechaników) naleśnikiem. podobnie dwie tarcze złączone jednak trwale do siebie.przeciązenia było tak duże ze poprsotu zerwało sruby:-( i amba.podobno nłączone jest to 8 srubami.

tyle, nie wiem czy to może być ta przyczyna

pozdro

"Mózg jest najbardziej przecenianym z ludzkich organów."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby poszło sprzęgło to nie wrzuciłbyś żadnego biegu bez zgrzytu a mówisz że biegi wchodzą normalnie... stawiam na przegłub gumowy który łączy skrzynię z wałem napędowym a jeśli nie to most tylni...

jednak mósisz wrzucić bieg i spojrzeć co się dzieje pod autem jak kolega wyrzej wspomniał czy obraca się wał , ewentualnie ta guma przy skrzyni jeśli nic tam się nie obraca to na 100% skrzynia...

jeśli tak to mam sprawną skrzynię na zbyciu odam za przysłowiową dobrą flaszkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gracuś czy jak ci tam ... :lol: cienko trybisz jak ta twoja skrzynia :mrgreen: :mrgreen: zajaż jak sypnie sprzęgło to skrzynia nie ma połączenia z silnikiem i wtedy podczas uruchomionego silnika :!: nie jest przekazywana moc na skrzynię :lol: biegi mogą wchodzić bez żadnego zgrzytu gdyż nie pracuje główny wałek w skrzyni :!: ( tarcza sprzęgła się skonczyła :!: ) o rany ale żenada :lol: :mrgreen: :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "krystian"

1) nie należy wyśmiewać się z kogoś kto próbuje pomóc, co najwyżej można stwierdzić, że jest w błędzie i na dowód przedstawić swoją teorię:

2) o mechanice samochodowej nie wypowiadaj się jeśli nie masz pojęcia teoretycznego ani praktyki warsztatowej bo niestety jak życie pokazuje najczęściej wykluczane przyczyny są przyczynami rzeczywistymi awarii w samochodach:

3) jeżeli uważasz się za takiego znawcę i poprawiasz innych to sam używaj precyzyjnych terminów i nie pisz, że "jak sypnie się sprzęgło" to można wrzucać biegi bo..., mówiąc sprzęgło to mamy na myśli pewien zespół elementów (tarcza sprzęgła, docisk, itd.) i w zależności od tego co się popsuje(i czy nie towarzyszy temu inny równoległy problem) biegi można włączyć bez zgrzytu bądź nie, dlatego sam jesteś żenujący pisząc to co piszesz.

 

Wracając do tematu, tak jak sugerują forumowicze, trzeba obserwować auto od spodu i eliminować po kolei prawdopodobne przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krystian żenade to ty robisz takimi postami... jakbyś był taki inteligentny jak próbujesz być to przeczytałbys dokładnie że awaria nastąpiła nagle w czasie spokojnej jazdy.... a tarcza sprzęgła nagle się nie rozjedzie aby nie dociskał jej docisk, a nigdy nie słyszałem aby komuś docisk pękł a skoro docisk dociska to napęd jest przekazywany do skrzyni... nie spotkałem się jeszcze z taką nagłą awarią sprzęgła aby silnik chodził i nie przekazywał obrotów. na początku zazwyczaj jest objaw ślizgania się tarczy... i to przez dłuższy czas... widać ty wogóle nie miałeś do czynienia ze sprzęgłem a tylko teorie snujesz...

zostawmy temat koledze aby obejrzał najpierw co się dzieje pod spodem na włączonym biegu czy cokolwiek się kręci jak nie i tak czeka go wyjęcie skrzyni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.