Skocz do zawartości

Kupno e46, pomózcie chłopaki :)


grzechusk

Rekomendowane odpowiedzi

A i jeszcze zapomniałem, Rafal_W_wa- to według Ciebie ile potrzeba $$ na dobra E46 1.8 1.9 ?

 

z tym że nie chce nikogo obrazic... nie biło w Ciebie... wiec spokojnie...

 

wszystko zalezy jak sie znasz.. napewno potrzebuejsz kogos kto sie zna...

Uda Ci sie kupić za ok 25 000 zł .. auto ... trzeba liczyc ze trzeba w nie włozyc... mniej lub wiecej..czyli załozmy moze 500zł.. na płyny itp.. a moze 2000 lub 3000zł... to normaLNE bo poprsotu to jest auto które ma 10 lat... Diesla odradzam... bo diesla E46 poniżej 35 000zl..za 99r 00r... to nei ma co szukac... bo potem sAME problemy.. ostanio jak byłem w Holandi kolega przyciagnał E46 2002 r za 38 000zł... i auto ciagel na warsztacie...

te z dolnej półki... cenowej ... są kity...

 

jeździj ogladaj... kwota 25 jest ok... i lepiej kupic dobre 98 r.. niz napalac sie np.. na 00 za tą kwote bo sie może okazac padło...akurat reszta cos ci zostanie bedzie na jakeis "ustereczki"//// zwracacj uwage na Wszystko.. typu klocki tarcze . itp... bo to jzu odejdzie troche gotowki jesli beda ok... czasem mzoan narrafic na auto wk tórym wszystko jest do wymiany... kupisz tanio.. wymiensiz wszystko ... i wyjdzie drogo...

Wiec najwazneijsze meic oczy wszedzie szeroko otwarte...

nie potrafie Ci konkretnie doradzić ... wirtualnie...

auta sa rózne... wszystko zalezy od porpzednich wlascicieli...

nie licz na przebieg mneijszy jak 150 - 200 000Km...

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj sie dowiedziałem ze koles który ma u nas komis sciaga auta ale mozna rozwnie z nim jechac do niemiec po auto koszt 200 e.. na placu ma auta z górnej półki i sciga je od prywatnych osób nie z komisów nie od turków wiec mysle ze to raczej bedzie najlepsze rozwiązanie, a do tego to kumpel od moich znajomych i brat od kolezanki (czego niewiedziałem : ) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie - może to także oznaczać, że ktos odpicował lakier aby się świecił ;) czyli zwykła pasta polerska.

ok turbo to moze byc pasta polerska, fakt. ale co w takim razie z nierownymi szczelinami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie - może to także oznaczać, że ktos odpicował lakier aby się świecił ;) czyli zwykła pasta polerska.

ok turbo to moze byc pasta polerska, fakt. ale co w takim razie z nierownymi szczelinami?

 

Jasne, że mógł mieć mega dzwona (i to najbardziej prawdopodobna wersja), ale jeśli to np. klapa lub drzwi to mógł to ktoś źle wyregulować po obcierce.

Sam mam krzywo spasowane drzwi kierowcy (i brakuje mi czasu żeby się tym zająć) a to tylko dlatego, że wymieniałem zamek i przekomibowałem nieco ;) ale zamykają się i otwierają ;)

Buch teściową w klatkę piersiową ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jestem wlasnie swiezo po zakupie e46 323 '98, przebieg 170k km, samochod dobrze wyposazony i zadbany, zaplacilem 30k PLN ale to jest dopiero poczatek wydatkow, pakiet startowy obejmujacy komplet filtrow + oleje + swiece to jakies 1000zl (lacznie z wymiana oleju w automacie), amortyzatory na przod to jakies 700zl - jeden cieknie - wymienic trzeba oby dwa,

wiec kolega ktory chce kupic auto ponizej 30, hmm pewnie ze sie da, tylko pytanie ile wyniesie Twoj pakiet startowy?

naprawde dzis ciezko kupic auto ktore nie bedzie wymagalo inwestycji, przeciez nikt nie odda tanio idealnego samochodu, zwlaszcza jesli po drodze jest jakis komis (czyt. zlodziej)lub inny handlarz ktory chce przyciac na aucie,

bylem w de i napatrzylem sie na kebaby i ich auta i nauczylem sie zeby nie kupowac od kolorowych, nawet nie ma sensu z nimi rozmawiac, to juz nie te czasy gdy sie jechalo do de i kupowalo sie od niemca jego wychuchana fure i pilo sie kawe w jego kuchni, rynek jest tak przetrzebiony ze praktycznie nie ma opcji na zakup bezposrednio od wlasciciela, CHYBA ze jestes sklonny zaplacic kwote z gornego pulapu za dany model,

ja wyszedlem z zalozenia ze wole kupic tutaj w kraju, podjechac autem na przeglad do zaufanego warsztatu( i nie jest to ASO) i zaplacic nawet trroche wiecej niz srednia cena na rynku, ale przynajmniej wiem za co place,

tak czy inaczej zycze powodzenia w poszukiwaniu, moze jakims tam pomyslem jest zakup e36 z konca produkcji? a zaoszczedzone pieniadze zainwestowac w pakiet startowy i cieszyc sie bezproblemowa jazda?

528iA Touring pali srednio:

http://images.spritmonitor.de/166705_5.png LPG/Pb95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja juz panowie niewiem co myslec jedni mówia ze znajde inni ze nie znajde ja wiem ze nikt nie moze powiedziec na 100% i w jedna i w druga strone, miałem przeznaczyc 23-25tys czytajac forum podwyzszyłem kwote do 27 a moze i nawet lekko ponad ta kwote.. I powiem wam szczerze ze po nie których wypowiedziach mam jedna mysl w głowie, ze nawet gdybym podwyzszył o 5 tyzł czyli do 32 zł to i tak nie którzy napisali by ze niema szans bo ja tez bym chciał zebym moim autem jezdziło jak najmniej osób i zeby tylko moje było wwyjatkowe i najbardziej wypasione, no naprawde po niektórych wypowiedziach mam takie odczucia.

 

Kwetsia druga na poczatku napisałem ze chciałbym znalesc dobre auto ale nie w sensie ze takie jakby wyjechało niedawno z salonu i zebym sie cieszył przez 5 lat bez usterkowa jazda.. po prostu zeby nie było po dzwonach, i zeby zostawiało na jezdni dwa slady a nie cztery..

 

Wiec Jesli ty dałes 30 tys w miare dobrym stanie za 323 to wydaje mi sie ze za 27 ew 28 znajde 1.9 bo jak wiadomo bm-ki z najsłabszymi silnikami nie sa tak bardzo chodliwe jak 2.0 wzwyż. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On nie chce diesla ani silnika R6 , skoro ja kupiłem w DE 2 letniego bezwypadkowego Mastera za 7600Euro netto / 151tyś km / to chyba można coś wyszukać - cenowo odpowiednik Mastera w PL to już 50tyś zł wychodzi , również netto , szukać , szukać i szukać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne żeby nie stał w warsztacie bo zawsze z czasem możesz coś powymieniać ale w trakcie eksploatacji jak będzie potrzeba , poczatek oleje i filtry a to ok 400zł i ubezpieczenie , reszta wyjdzie potem , no podstawa to bezwypadkowość przy poszukiwaniach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz na forum tylk oszukaj a mzoe cos znajdziesz...

Napewno jest teraz gorzej znaleźć ładne E46 jako dziesiecioletnie... niż np.. 4 lata temu dziesiecioletnie E36....

 

Niemcy Odradzam... dobre auta sa droższe jak u nas... mówie to o Bmw.. bo np.. Peugeota Kupisz tanio..

Może wycieczka Holandia . Szwajcarai..najlepiej kupic z domu...

Ja ostanio przyprowadziłem fajne autko z orygianlnym przebiegiem... w dieslu ... od rodziny która jexdziła tym od poczatku... wiec można... tylko trzeba szukac...

a jesli nie to auto z polski.. albo takei co np.. juz kilak lat jezdzi w polsce... ktoś maiąl kase i je serwisował.. ijest to do sprawdzenia... jeździj ogladaj szukaj..nikt za Ciebie nie znajdzie...

Nawet jakbys komuś zapłacił... to i tak szukanie ładnej sztuki za ta kwote mogło by trwać 3 - 4 mies... ale moze sie trafić za tydzien... rynek wtórny jest duzy... tylko duzo tez wpadek...SZUKAC Szukać... ogladac szukac... działać... a nie sie zastanawiac... są też czasem okazje... prawdziwe... zdarzają się 1 na 100 000... ale sie zdarzaja może kupisz Lale ... za 24 000zl.. tylko działaj...

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jak piszesz , moje po poszukiwaniach w DE kupiłem w PL i też chyba miałem farta bo gosc brał nowe z salonu a to jako już 4 letnie mu zostało , mastera trafiłem na autoscout.de w 10 minut po ukazaniu się ogłoszenia , zadzwoniłem i rezerwacja ,błyskawiczna decyzja , po mnie zaraz były telefony ale jak u niemca zarezerwowałem to już nikomu nie sprzedał bo polak to by zaraz puścił przy pierwszej okazji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znów ogladałem e46 320d wrazenia-

wizualnie nawet nawet przynajmniej niczego nie zauwazyłem ale spogladajac do srodka kierownica jak nowa a guziki od radia na kierownicy zdarte :?: p[atrze na gizuki od elektrycznych szyb kolo skrzyni biegów zdarte :?: kolejno patrze na skrzynie biegów jakas wkładka z m3 zdarta w połowie :?: wiec dałem sobie spokój i na przebieg nie patrzałem bo nie było wypisane na karcie zreszta watpie zeby był orygnialny bo jak wszyscy wiedza materiały sa dosc dobre i wytrzymałe wiec jak juz było tak pozdzierane ze zaniedługo w ogóle nie bedzie widac na nich tych znaczków itd to juz niewiem. Aha!! co smieszne to nawet znaczek BMW na masce był w połowie zdarty jak by ktos szpachelka go zdrapywał hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przebieg pewnie w ok. 200tyś km , musiał byś zobaczyć jak to wszystko wygląda np. u mnie po 270tyś km , nie wiem czy na przyciskach aż tak to widać , ogólnie jak by miał 120tyś ten mój to chyba też by nikt nie powiedział że cofniety , BMW ma dobre materiały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.