Skocz do zawartości

Kupno e46, pomózcie chłopaki :)


grzechusk

Rekomendowane odpowiedzi

witam, na wstepie chciałem powiedziec ze korzystajac z wyszukiwarki nie znalazłem satysfakcjonujacej mnie odpowiedzi stad moje pytanie, zaniedługo przymierzam sie do kupna e46 przegladałem ceny na allero otomoto gratce i moje pytanie brzmi ile potrzebne jest kasy na kupienie 46 z rocznika 98, 99 silnik 1800 ew 1900? w miare dobrym stanie, nie mówie tu zeby była jak z salonu bo to zadkosc tylko zeby znow nie miala pol mil pzebiegu i dzwoniła 3 razy w drzewo, czy suma od 23 do 25 starczy czy w takim przedziale cenowym lepiej dac sobie spokój i poszukac czegos innego? ile kosztuje wymiana rozrzadu czy w tym modelu jes to pasek czy łancuch? Za odpowiedzi dziekuje i prosze w miare mozliwosci o odp na wszystkie watki. Pozdrawiam :)

wysłałem tego posta gdzies na forum i nie umiem go znalesc wiec wrzuciłem jeszcze tutaj jestem nowy wiec nie miejcie pretensji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E 46 318I

2000 r

80 tys przebieg

Tiptronik

Skóra

Klimatronik

 

i jeszcze kilka bajerów 9.5 tys euro z opłatami 2 tygodnie temu

 

Sprawdzona w ASO auto malinka :)

 

22-25 tys raczej "cizba" długo szukałem do 30 tyś zł :) same albo wiekszosc "heble " :(

E46 2000 r

1.8i

Steptronic

Full Opcja


ślicznotka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E 46 318I

22-25 tys raczej "cizba" długo szukałem do 30 tyś zł :) same albo wiekszosc "heble " :(

Widzę przechodziłeś przez temat, to coś wiesz. Smieszą mnie teksty że spokojnie kupi w tej cenie. Otóż nieprawda. Koło 30 tys można szukać. Za 22 tys w Polsce nie kupi dobrej e46. Uwierzcie.

 

46 z rocznika 98, 99 silnik 1800 ew 1900

W e46 chyba nie było już 1800 chyba że w compakcie 316ti.

Wiesz co też zastanawiałem się nad e46 i stwierdziłem że w podobnych pieniądzach kupi się e39. I takiego modelu właśnie szukam rezygnując z e46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm moim zdaniem jak kupisz tansze auto to i tak do niego dolozysz roznice bo koles ci da na oponach na wykonczeniu np albo wachacze do wymiany i pol zawiasa nigdy Ci nikt dobrego auta nie odda w tej cenie ... ale napenwo POLECAM CI JECHAC DO ASO i sprawdizc geometrie auta lepiej kupic bez alusow i inych bajerow ale dobre auto zawsze reszte mozna pozniej dokupic ...

Adamus

-----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja rozumiem ze nie sprzeda w idealnym stanie w tej cenie tylko kupno opon czy wahaczy moge sobie rozłozyc w czasie tzn nie pomyslcie ze na pol roku lol :). Kurcze szkoda bo z tego co piszecie to raczej za 25 tys nic nie znajde dobrego. Jesli chodzi o kupno to od mojego chrzestnego bardzo dobry znajomy ma komisy w polsce i swoich mechaników wiec raczej kichy by nie wcisnał, sciaggał rodzince fabie i nie narzekaja..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja rozumiem ze nie sprzeda w idealnym stanie w tej cenie tylko kupno opon czy wahaczy moge sobie rozłozyc w czasie tzn nie pomyslcie ze na pol roku lol :). Kurcze szkoda bo z tego co piszecie to raczej za 25 tys nic nie znajde dobrego. Jesli chodzi o kupno to od mojego chrzestnego bardzo dobry znajomy ma komisy w polsce i swoich mechaników wiec raczej kichy by nie wcisnał, sciaggał rodzince fabie i nie narzekaja..

 

PO PIERWSZE NIE MOW ZE NIE ZNAJDZIESZ tylko zacznij szukac dzwon ogladaj wtedy dopiero mysl auta nie kupisz w tydzien ani dwa ... zalezy jak jestes wymagający mi to zajęło ok 3 miesięcy wiec jeżeli chcesz tylko 318 nieważne z jakim wyposażeniem / kolorem etc to znajdziesz szybko :) powodzenia

Adamus

-----------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze finanse nie pozwalaja na 30 tys. Pracuje dopiero pol roku wiec i tak jest dobrze

Jeśli to Twoja pierwsza beemka ma być to poszukaj dłużej ale kup w dobrym stanie. Często tak jest że ktoś kupuje na hurrrra a potem chodzą opinie że BMW to wszystkie szroty zajeżdżone itp. A skoro Ci się nie spieszy to poczekaj do lata i dozbieraj trochę kasy. Chyba że ci wujek sprowadzi ładną z zagranicy niekoniecznie DE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem ogladac e46 czarna full wypas tylko ze :

- automat :/

-27.900 dla mnie za duzo jak na model z silnikiem 1.8..

- przednie reflektory były zaparowane i to dosc mocno!

- ogladałem tylna klape z jednej strony była szersza szpara a z drugiej wezsza... wiec jak dla mnie odpada...

AA!! i bym zapomniał powiedzcie mi czy dobrze rozszyfrowałem... ogladałem lewe drzwi od pasazera zaraz obok kierowcy tzn w przednim przedziale i za krawedziach był taki biały a moze nawet kremowy polot.. i to samo zaywazyłem na listwie niewiem czy to optarcie czy niedbalstwo lakiernika (nie wyczyscił dokładnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znów zaraz posypią się opinie tych co mają auta poniżej 30 000zł.. ze znajdzie...

jednak uwierzcie że niektórzy posiadacze e46 ... przesiadając sie z innego auta nie maja pojecia jak to auto powinno chodzić ...

Znam osobe która przesiadał sie ze sieny do E46 ...i dla niego to jest igła...

jednak w mojej starej E36 jeździło się lepiej..szybciej i bezpieczniej niz w tej jego e46.... niektorym duzo do szczescia nie potrzeba...

kupi E46 ... za 23 000zł... felgi za 2000zł ... i nie wazne ze sie leje z silnika ze szkryni... pala sie kontrolki od ASC Air bag... wazne ze z zewnatrz jest lanser....

NIE CHE NIKOGO OBRAZIĆ... wiec komentujac to znaczy ze czułes sie poruszony bo taki własnie jestes !

 

Auto znajdziesz... ale w tych pienaidzach bedzie bardzo ciezko....

ewentualnie kupisz zaq 25 000zl... ale musisz sie liczyc z drobnymi wymianami... lub troche wiekszymi..np.. dużo e46 4 garowe ma wycieki.. z obudowy rozrzadu itp..jesli ktos tego nei zorbil bedziesz musial ty... czesto igła.. a i tak wymeinsiz filtry olej płyny klocki tarcze ... i coś jeszcze i kwota rosnie... na pierdołach...

tak czy inaczej trzeba szykowac ok 28 000zł... jak zostanei to dobrze... napewno nie kupuj okazji ... po 19 ... 20 czy 21 ...tys zł...

 

Zalezy na co trafisz... lepiej szukaj autaz przebiegiem pod 200 000km... wiekszosc z mneisjzym i tak jest krecona... a zapłacisz jak za mniejszy...

Bezwypadkowy znajdziesz... ale taki żeby w 100% miał oryginalny lakier raczej mało możliwe...

Tak czy inaczej kazdy w ogłoszeniu jest 100% bezwypadkowy..aby zwabic... jedziesz... jak sie znasz powiesz ze Bok robiony... a sprzedawca ... ( ja sie aż tak nei znam lub... tak tak ale to obcierka na parkingu koszykiem i jest odswiezone ) ...

 

Polecam wyciueczke... z kims kto sprowadza. ... jak pojedziesz sam, to przepłacisz... ewentualnei wycieczka musi trwac min 3 -4 dni.

W polsce odradzam... Ksiązka serwisowa to żaden dokument... jak bylo głosno ze ksiazk isa podrabiane ... kazdy patrzy na date na skiazce... czy aby nei ejst 2007... to przekłada sie okładkę a reszte drukuje... i pieczatki stawia... Jest pełno oszustów... wiem bo czesto zmienaim samochody.... troszke tez w wolnej chwili cos sprowadze... czase jade z kims znajomym obejrzec cos w kraju... ( masakra ) .... z tymi książkami to porazka... ostanio nawet natrafięł m na allegrowicza..który wszystkie swoje samochody ma po 147 000Km... http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=7793826

wczesneij mieli jeszcze dwa Leony... wszystkie autka o 147 ...

Jak szuaksz czegoś porządnego..to napewno sie nie napalaj..i podejmij trafna decyzje.. i nei lciz na to ze jak kupisz taniej...i coś tam sobie dopieścisz... i bedzie git... bo takie tanei okazje..juz sa w rekach handlarzy którz to tanio dopieszcza a ktos kupuje jak sie nei zna,...

 

Sorry za esej... ale może coś pomoże i rozjasni... a juz napewno ostrzeże

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"NIE CHE NIKOGO OBRAZIĆ... wiec komentujac to znaczy ze czułes sie poruszony bo taki własnie jestes !" jesli to uwaga do mnie to niewiem o co ci chodzi..

No ale do rzeczy, mój przedział finansowy sie troche zmienił min to 25 gdzies do 27 , 28 tys zł.. moze to niewiele ale zawsze cos.

Co do wyjazdu za granice, niestety nieznam kogos takiego kto zabiera ze soba "balast" z wiadomuch przyczyn.. Moze znajomy od wujka który posaida swoje komisy i sam sciaga z polski ale nie tylko, lecz on tez nie zabiera pasazerów na pokład. Chodz to tez nie dokonca bo kiedy moj ojciec rozmawiał z tym gostkiem powiedział mu ze chce honde (pomyliło mu sie z bmw ;p) to koles powiedział stoi u mnie w komisie wiec taka odpowiedz rozumie ze albo wszystkie ma dobre i moze polecic kazde albo wszystko mu jedno wazne zeby tylko zarobił a raczzej obstawiam 2 opcje. No ale wracajac do tematu bo zaraz admin mnie ***** ze nie na temat pisze, moze lepszym wyjsciem bedzie szukanie prywatnych ofert typu auto jarmark itd bo tak jak mówicie allegro i otomoto to w wiekszosci heble które nadaja sie jedynie do przerobienia na kurnik albo cyrkularke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze zapomniałem, Rafal_W_wa- to według Ciebie ile potrzeba $$ na dobra E46 1.8 1.9 ?

30 tys mna czysto lub więcej. Mozesz kupic taniej jasne i niekoniecznie szrota ale taniej niz 28 (czasem są okazje ja większośc aut tak kupuje z tym że szukam 3-6 mcy) pewnie cie nie wyjdzie. Szukałem ostatnio więc wiem co piszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze zapomniałem, Rafal_W_wa- to według Ciebie ile potrzeba $$ na dobra E46 1.8 1.9 ?

 

A może lepiej jakiegoś VW ?? w tych pieniążkach łatwiej kupić

Auta za Odrą mają przebieg roczny od 30 wzwyż i nie ma cudów , a jeżeli już

to cena auta zniechęca , Niemiec głupi nie jest. Diesle 3-5 letnie to już 300tyś km , o nawet ten , chyba nie zdążył cofnąć przebiegu :mrgreen:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4135482

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.