Skocz do zawartości

Jak pozbyć sie naklejki :) ?


saintman

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Mam pewien problem... nie moge zedrzec naklejki z samochodu. Z tylu mam duza naklejke z litera A (samochod przywiozlem z Austrii). Wnioskuje, ze byla ona tam wieeeeeele lat. Teraz udalo mi sie zedrzec ja do polowy ale to co pozostalo za nic w swiecie nie chce zejsc. Boje sie, ze zniszcze lakier jesli zdecyduje sie na bardziej radykalne kroki. Wielu z Was sprowadzilo zapewne niedawno auta z zachodu. Jak rozwiazaliscie ten problem?

Obecnie, po 10 latach przerwy (!): E85 Z4 3.0i R6 M54 '03 + LPG

We wspomnieniach: E32 740i V8 M60 '93 oraz E34 520i R6 M20 '90 + LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest to pozostalosc naklejki, nasacz to dobrze alkoholem i powinno zejsc bezproblemowo. :cool2:

Nic z tego. Probowalem szorowac rozpuszczalnikiem, potem nawet nitro - napis na naklejce sie odbarwil ale sama naklejka ani drgnie.

Obecnie, po 10 latach przerwy (!): E85 Z4 3.0i R6 M54 '03 + LPG

We wspomnieniach: E32 740i V8 M60 '93 oraz E34 520i R6 M20 '90 + LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź szpilkę i ponakówaj naklejke gęsto, nie bój się o lakier bo ewentualne drobne nakłucia w lakieże spolerujesz pastą polerską, oczywiście musisz robić dziurki z wyczuciem, dopiero potem weź benzynę ekstrakcyjną (nie nitro bo zniszczysz lakier) i cierpliwie nasączaj naklejkę. Niektóży nawet naklejki nacinają nożykeim do tepety ale ja bym nei ryzykował głębokich rys na lakieże

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zacznij od tego co proponowal Mariusz Burgi, czyli nagrzej suszarka. Powinno pomoc, a jesli nie to przejdz do srodkow chemicznych.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej zostawia plamy na lakierze!!! i to każdy nie mówie tu o samochodowym. benzyna ekstrakcyjna jest najpezpieczniejsza bo nei niszczy lakieru a rozpuszcza wszelkiego rodzaju naklejki. Label off nie zadziała dopuki sie nie dostanie pod naklejkę, bo wierzchnia warstwa jest nieprzepuszczalna, sam tak usuwałem naklejkę "D" i najpierw ją ponakówałem potem papierem ściernym zdarłem z niej gładką warstwę a potem benzyną i śladu nie było

Tylko BMW jest ważne...


http://ot.mklub.net - Ciemna strona wpływu BMW na umysł człowieka :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka jest naklejka, jaki klej, jaki stary itd.

Nie ma raczej uniwersalnego sposobu. ja zaczynam preważnie benzyną ekstrakcyjną, jak nie skutkuje, to :

- woda + szorowanie lub

- ropuszczalnik (ostrożnie !)

- lekko ścierna pasta do lakieru

- żona stosuje olej jadalny

- label off (lub podobne też podobno są OK) - ja akurat nie stosuje - dostać można w sklepach elektronicznych lub komputerowych

- mam jeszcze parę innych sprayów, do mycia i czyszczenia.

Dobry pomysł jest, aby zedrzeć powierzchniową warstwę i wtedy "chemią" :)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś sciągałem literkę D opalarką. Delikatnie podgrzałem i schodziła bez problemu. Nawet ślad nie został. :D

Jest:

F45 2016r oraz e61 2005r

Były:

E38 740d 2000r

E90 320d 2005r

525 tdsA '95 Chip na 172 KM

Kawasaki ZX-12R '04 na Power Comander III

740iA '93;


Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.