Skocz do zawartości

NIedogrzany silnik prosze o rade


pafik2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadm bmw e46 2.0i ostatnio zaobserwowałem iz wskazówka nie trzyma pionu jest nie wiele poza niebieskim polem co nalezy sprawdzic co wymienic jaka jest tego przyczyna (czujnik termostatu?) czy to wogole mozna kupic czy odrazu cały termostat?

 

Bardzo dziekuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sprawdzeniu w serwisie typ powiedziął ze to jakis czujnik termostatu czy cos takiego na alegro widze ze sa termostaty do diesla i kosztuja 200zł a do benzyny nic A czy w benzynie jest ta zaluzja i gdzie ona wogole jest jesli jest bo ja jej tam nie widze:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czujnik termostatu?? a co to takiego?? termostat kosztuje cie 30 zl wiec zadne pieniadze, zmieniaj...

 

30 zł to kosztuje do e36 a kolega ma e46 i to już ponad 200 pln. Samego czujnika raczej nie kupisz, musisz brać cały z obudową.

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz sie przekonac czy to na pewno termostat to latwo to sprawdzic. Wykrec termostat w swoim samochodzie. Na termostacie powinienes miec napisana cyfre- jest to temperatura przy jakiej zaczyna sie otwierac. Z tego co pamietam u mnie w tdsie jest to chyba 80 stopnii. Wrzuc swoj termostat najzwyczajniej do garnka z woda i postaw na gazie. Musisz widziec temperature wody (termometr do 100 stopni, ja korzystalem z miernika). Twoj termostat powinien sie zaczac otwierac dokladnie w temperaturze ktora jest na nim podana! Najprawdopodobniej bedzie otieral sie wczesniej- dlatego masz niedogrzany silnik...nowy termostat najlepiej przed montazem zagotowac:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem , muszę sporo pojeździć żeby wskazówka weszła w następne pole po niebieskim . Czytałem na forum że termostaty są dwa , ten nazywany małym to wiem gdzie się znajduje , ale napiszcie gdzie jest ten drugi , oraz ile one kosztują .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no to na bank termostat to sie poprostu psuje z czasem:)))) takie uroki BMW no ja juz zakupiłem niebawem wymienie i dam znac czy cos sie zmieniło... pojezdzij w trasie i po miescie zauwaz ze jak stoisz w korku to temp jest wyzsza a jak jedziesz w trasie to silnik jest bardziej chłodzony i temp spada a nie powinna bo termostat z tego co wiem wtedy włąsnie powinien włanczac mały obieg i tem powinna byc stała cały czas pion.no ale nic zmienie i napisze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.