Skocz do zawartości

parowanie kloszy lamp przednich


moskit62

Rekomendowane odpowiedzi

no nie koniecznie kolego jmflamingo :naughty: :naughty:

parowanie lamp przednich to utrapienie prawie każdego posiadacza e36.

Jest to kolejny temat rzeka na forum wiec odsyłam do niego. :search:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
oj przestań! do serwisu jechać od razu tylko po to, żeby uszczelki wynieniać, więcej wiary w siebie :D Generalnie parowanie przednich reflektorów to częsty problem. Nie rozbierałeś ich czasami?? Albo poprzedni właściciel. Bo żeby tak same z siebie parowały to jeszcze mi się nie zdarzyło. Co do wymiany uszczelek, może się i przyda, ale ważniejsze jest to żeby dokładnie wytrzeć szkło lampy od wew. przed jej poskładaniem, jęsli tam osiądzie choćby trochę pary wodnej to problem będzie znów cię nękać. Pozdro...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum bylo pokazane rozbieranie lamp...po rozebraniu trzeba pozadnie wysuszyc przed zlozeniem....nieraz wystarczy uszczelke obrocic o 180 stopni i sprawdzic odpowietrzenie lampy bo moze byc zapchane :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo u mnie jak zdejmę te dekielki od żarówek to nie parują.

U siebie dokladnie w ten sam sposob poradzilem sobie z parujacymi lampami. Zdjalem tylko te oslonki ktore sa na dlugich swiatlach. Pomoglo, jednak trzeba zdawac sobie sprawe ze teraz brud i wilgoc napewno nie robi nic dobrego naszym lampom :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo u mnie jak zdejmę te dekielki od żarówek to nie parują.

U siebie dokladnie w ten sam sposob poradzilem sobie z parujacymi lampami. Zdjalem tylko te oslonki ktore sa na dlugich swiatlach. Pomoglo, jednak trzeba zdawac sobie sprawe ze teraz brud i wilgoc napewno nie robi nic dobrego naszym lampom :(

ja też zdjołem tylko te od długich zawsze mnie wejdzie w lampe niż jak są 2 zdjęte. Pozatym długich i tak sie sporadycznie używa a na razie nie widać żadnych skutków ubocznych.

Ja już odpuściłem walke szczególnie po tym jak kupiłem nowy klosz, oczyściłem, wysuszyłem, uszczelka nowa. Przez pierwsze dni było ok ale tylko wtedy :mad2:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam zdjąłem na próbę, a później założyłem. Po prostu pomyślałem, że jak odparują to później już nie będą parować. Byłem jednak w błędzie. Teraz jeżdżę z deklami i z zaparowanymi :(
http://www.dami.pl/~wiktorc/BMW/tuning.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

panowie odpowiem wam prosto na pytanie.

 

Ja w zeszłym tygodniu sciagałem lampę w mojej beci z zamiarem wymycia klosza i innych elementów całej lampy.

Rozebrałem ja na czesci pierwsze i lalem woda po czym wytarłem i złozyłem, zamonowałem w samochodzie.

Po kilku minutach jazdy przy właczonych swiatłach cały klosz zaparował, jest to normalny efekt gdy zczeła parować woda po rozgrzaniu klosza, wiec nic z tym nie robiłem poniewarz woda musi odparować poprzez wywietrznik który jest na swiatłach długich (taki otworek skierowany w dół na zamknieciu zarówki) mineły 4 dni i para ustapiła bo wyparowała woda. Jezeli ten problem wystepuje u was cały czas to jest to przyczyną wypatrzonej uszczelki łaoczacej klosz z cała obudową lampy i tam dostaje sie woda do klosza i zaczyna parować, z tego co sie orienyuje to te uszczelki w servisie kosztuja ok 20zł. a jezeli nie macie serwisu to poprostu pomaga zwykły slikon.

[E36] Pozdrawiam ------ Lux -----ZG

zdjęcia mojej betki :)

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?p=333362#333362

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowietrznik musi dzialac /musi byc drozny/...woda do lamp sie nie dostaje....jest to efekt roznicy temperator....sprawdzic odpowietrzenie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w następnym tygodniu zabieram się za uszczelnienie raczej silikonem, bo straszna wiocha ta para ...będę działał z precyzją rodem z NASA :)

 

proponuje przewrocic uszczelke o 180 stopni...mozna tez dodatkowo sylikonem,tylko trzeba dobrze wyczyscic przed zalozeniem silikonu /odtluscic/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LukasZG, jeśli chodzi o wymiane uszczelki to przeczytaj sobie 2post mojego autorstwa w tym temacie :8)

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.