Skocz do zawartości

320d - piski przy zapalaniu i gaszeniu


Kiker

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam od pewnego czasu maly problem, m.in tak ze jak zapalam samochod to jak zapali juz to tak dziwnie zapiszczy jakby pasek sie ślizgal, to samo dzieje sie przy gaszeniu silnika tez zapiszczy:/

Moze idzie jakos to wyregulowac?? lub trzeba wymieniac pasek??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic prostrzego wymiana paska i rolek napinających, jak orientujesz się troche w mechanice i co nie co potrafisz sam zrobic to i z tym sobie poradzisz. Chyba że rąk nie chcesz brudzić to do mechanika.

 

1. Ściągasz osłone chłodnicy ta z zaluzją, jak się przyjzysz to sam zobaczysz gdzie jest mocowana i gdzie odkręcić wręty.

2. Aby ściągnąc pasek najlepiej aby była druga osoba i za pomocą np. (ja tak robiłem, tylko ostroznie) klucza francuza napiąc napinacz od paska tzn tak aby pasek się poluzował a druga osoba niech go zciągnie w tym momencie z np. koła pasowego.

3. odkręcenie rolek i wymiana na nowe to dziecinnie proste wystarczy klucz teraz nie pamiętam albo 10 albo 13.

 

Jak masz nowe rolki to przykrecasz je zakładasz pasek i osłone i cieszysz się ciszą tzn, klekotem diesla

BMW to pełnia życia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek i rolki zawsze warto sprawdzić, natomiast upewnij się, czy to nie jest przypadkiem tłumik drgań

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=AL71&mospid=47634&btnr=11_2093&hg=11&fg=18

numer 1

miałem to samo (później już nawet na wolnych popiskiwał)

niestety to jest dość droga część (niecały 1000 w ASO) i mało (o ile w ogóle) zamienników

pardon - na allegro juz sie jakieś zamienniki pojawiły (pod nazwą "koło pasowe")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

i co? pomogło?

 

mam ten sam problem i zastanawiam się czy zaprowadzic samochód do warsztatu czy skorzystac z pomocy kolegi, który zapewnia, że się na tym zna i chętnie wymieni pasek w jakieś popołudnie :liar:

 

ile będzie mnie to kosztowac w warsztacie i jak długo trwa taka wymiana? tak jak pisaliście powinno zmieścic się w 100 PLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mysle ze wystarczy wymienic sam pasek :8) rolki wkońcu mają raczej dłuższą żywotność :P

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie do wymiany tylko pasek... ale tak naprawdę okaże się po wymianie. Jeśli chodzi o koszt to pasek 120 PLN i wymiana 50 PLN...

W piątek wyjeżdżam na narty i zostawiam samochód u mechanika. Dam znac w jakim stanie zastanę Ją po powrocie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
Powrót do bardzo starego postu, ale za to ze stuprocentową diagnozą; piszczy napinacz łańcucha rozrządu i jest to odgłos nie jakiegoś gumowego elementu tylko tak naprawde oleju. Co najlepsze to serwis odradza usuwanie tej przypadłości, chyba że naprawdę chcecie, w ich wydaniu to duża robota a nie gwarantują że odgłos szybko nie powróci - te silniki niby tak mają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.