Skocz do zawartości

E32 730i..HELP


Deliver S.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowym członkiem forum,aczkolwiek miłośnikiem BMW od dawna, moje pierwsze BMW to było E12 520 drugie E30 1,8 is i teraźniejsze z którym mam problem E32 730i.

 

Mianowicie auto stoi juz prawie 2 miesiac,przeglądania godzinami forum dotyczace ów problemu nie pomogło i próbowania.

Stało sie tak, pewnego popołudnia przyjechałem pod dom i nic nie zapowiadało że na dzień nastepny auto nie zapali.Przychodze rano krece rozrusznikiem , auto zapalilo, po czym obroty spadły na 500 obr/min i brak reakcji na jaki kolwiek ruch gazem.Pomyslałem moze benzyny brak, no to dolałem, nie pomogło.Sciągnołem wezyk doprowadzajacy do listwy, podaje paliwo.wykrecilem swiece , iskra jest, z komory wydobywaly sie podczas krecenia pary benzyny czyli teoretycznie powinno byc ok.

Podmienialem komputer , dalej nic,silnik krokowy dalej nic,czujnik polożenia wału dalej nic.

 

Zauważyłem natomiast ze podczas dlugiego krecenia rozrusznikiem słychac rozpedzanie sie silnika tak jak by juz chcial zapalic i z rury czuc spaliny,

 

Prosze o jakąkolwiek pomoc i podpowiedzi!!

 

Z góry pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze swiece sa juz do wymiany - po prostu jest slaba iskra?

Jezeli odpali Ci 'z pychu', to ja bym wymienil na poczatek swiece i patrzyl, czy to pomoglo.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze masz zciety klin na wale i przestawione jest kolo pasowe? komputer bieze z kola sygnal zaplonu. Jezeli bedzie sporo przestawione to objawy moga byc takie jak opisales - ma ochote ale nie zapala. Nie byl przypadkiem slabszy niz byc powinien? Ja tak mialem - mulowaty, strzelal na gazie i trzebabylo dlugo krecic zeby zapalil. Zacznij od tego.
BMW - Like No Other
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słaba raczej nie była choc na gazie strasznie lubiała strzelić

 

 

..wczoraj zapiołem na hol......i nic.....tylko szum tłoków w silniku brak jakiej kolwiek reakcji :(

 

 

...ten brak reakcji spowodowany był /jest brakiem iskry która odziwo była!!

 

Jak w E32 jest z immobilaiserem...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A moze masz zciety klin na wale i przestawione jest kolo pasowe? komputer bieze z kola sygnal zaplonu. Jezeli bedzie sporo przestawione to objawy moga byc takie jak opisales - ma ochote ale nie zapala. Nie byl przypadkiem slabszy niz byc powinien? Ja tak mialem - mulowaty, strzelal na gazie i trzebabylo dlugo krecic zeby zapalil. Zacznij od tego.

 

można dokładniej??

 

moj mechanik wymieniał sprzęgło i ściągał koło dwumasowe czy jakoś tak aby je wyczyścić z resztek okładzin tarczy. Od momentu jak odebrałem samochód ma objawy jak kolega pisze z tym ze po 20 sek. kreceniu odpali, (jak jest zimna) gdy ciepła pali bez wiekszych problemow.

 

Byem na regulacji LPG (przed wymiana sprzegla) jezdzila jak zloto nie strzlala a teraz wlasnie od wymiany sprzegla strzela, przy ok. 2 tys slychać jak by się zadławił na jeden lub dwa cylindyr i jak się niezwiększy obrotów to pewne jak w banku że będe zbierał klapkę przepływomierza z ulicy :D

 

moje pytanie jest takie czy są szanse ze czujnik polozenia wału ma na to wpływ? czy może źle założone koło dwumasowe?

BMW 750i V12 E32 - Będziesz Mógł Więcej :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.