Skocz do zawartości

e30 cabrio co o tym mislicie?


wedkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Nosze sie z zamiarem kupna e30 w cabrio gdyz jest to wedlog mnie najladniejszy samochod cabrio w rozsadnej cenie i znalazlem cos takiego:

 

http://www.mFoto.pl/uploads/1898/cabrio1_5df96.jpg

http://www.mFoto.pl/uploads/1898/cabrio2_d5492.jpg

http://www.mFoto.pl/uploads/1898/cabrio3_95637.jpg

http://www.mFoto.pl/uploads/1898/cabrio4_97410.jpg

 

Moje pytanie to czy warto kupic cos takiego i inwestowac w to sporo kasy(gdyz wedlog opisu jest tam sporo do zrobienia) czy lepiej poszukac cos innego na gotowo.Cena tego samochodu w niemczech to 1600euro.

 

Opis sprzedajacego (dzieki uprzejmosci kolegi z forum o nicku MAZUR w jezyku polskim)

 

dla majsterkowicza/projekt na zimw

Wyposarzenie:

m-pakiet z wczesniejszej m3 e-30

zawieszenie h&r

sportowy wydech

sprzedaz bez felg borbet tylko z orginalnymi 15

czerwono biale lampy tyl

ringi

sport kierownica

kremowa skora

4xel.szyby

dach ma 2 lata i jest szczelny

alarm

 

Optyczne braki:

rdza,rysy czes juz polakierowana reszta do zrobienia

 

Sprzedaz tylko dla milosnika bmw lub znawcy,cena nie podlega negocjacji.

 

Moze ktos z Was posiada ten model samochodu i moze mi cos podpowiedziec.Zgory dziekuje i pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujac sie Waszymi slowami zapomnialem juz o tamtym aucie i znalazlem cos takiego:

 

Moze ten bedzie wart zachodu?

 

http://moto.allegro.pl/item303883904_bmw_320_e30_cabrio_super_stan.html

 

Chce przeznaczyc 10000,ale nie chce kupic jakiegos szrotu.Koledzy pomozcie,co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna. Tzn, nie zepsuta jeszcze przez jakiegos blacharza - Dr. Frankensteina. Ta poprzednia to hybryda wąskiej z szeroka.

A tą opłaca sie wziac dla samych felg... To są BBS RS. Poszperaj trochę a bedziesz wiedział.

 

- Sprawdz czy nie ma korozji w przednich nadkolach (podłoga) i tylnich.

- Jaki zapach jest w aucie (stechlizna - wilgoć , odpuść)

- Wiadomo - silnik, skrzynia powinno działać bez zarzutu.

- Dach musi byc zadbany inaczej koszt naprawy to min 3000 PLN

 

Wnetrze czyste - moze faktycznie ktoś dba o nią.

 

Niestety minus 320 - słaby i paliwożerny silnik.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tą opłaca sie wziac dla samych felg... To są BBS RS.

Warto by było, gdyby to były 16". 15" nie są niczym nadzwyczajnym.

 

16 4x100 BBS RS to unikat jakich mało. 15stki łatwiej kupić ale nie zmienia to faktu ze nie sa tanie.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te BBSy są niestety tylko kultowe i to dla fanów marki, bo dla przeciętnego widza wyglądają jak wyciągnięte z garażu dziadka. Z resztą razem z E30 :D

 

Lepiej zmień forum bo nie podoba mi sie to co piszesz. Obrażasz wszystkich pasjonatów E30.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również ty się nie podobasz, wrzuty pisz na prive, bo zaśmiecasz Forum. :duh:

 

Co do E30 jako auta dziadkowego to przesadziłem, bo jest tu wiele osób zadowolonych właśnie z tego, swojego auta, sorry. Co do felg to nie zmienię zdania, choć do E30 na pewno pasują, ponieważ mają podobny charakter, jednak sugerowanie się przede wszystkim nimi przy kupnie E30 jest nie do końca przemyślane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie z Combi zgodze. E30 dla przeciętnego widza wygląda jak padlina. Jednak to chyba dobrze. Sam w niedalekiej przyszłości sprawię sobie E30 w Cabrio jako drugie auto, bo wprost jestem na nie chory.

 

Jednak z większością ludzi z którymi rozmawiam, to dla nich E30 jak ŻADNE inne BMW pasuje właśnie do stereotypu. W sumie to się nie dziwię, tania trójeczka dorywana na wsiach i "tjuningowana"... Aż strach pomyśleć ile tych aut zostało w taki sposób zniszczonych.

 

M330d czy od razu dyskusja musi się potoczyć na takie zwroty? Osobiście nie wyczytałem nic obraźliwego.

 

Wracając do tematu.

Co powiecie o tym:

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3986347

 

Wygląda na faktycznie zadbane, jednak czy aby właściciel nie pospieszył się z ceną "klasyka" jak na rocznik 1993?

 

Zna ktoś może to auto?

"... Jednością Silni, Rozumni Szałem... "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie nie zgodzic sie z Toba Lutrzyk.Nie sadze,aby byle "znawca" tuningu interesowal sie 20 letnim cabrio za ok.12k skoro za te pieniadze kupi E36 w stanie "idealnym" i z tego wlasnie wzgledu najwiecej zepsutych wrecz zeszpeconych aut BMW to E36.Czasem sie wrecz serce kraja widzac co ludzie robia z tego auta.

Wracajac do tematu zdecydowalem sie na to auto i zamierzam w przyszlym tygodniu sie po nie wybrac i mam nadzieje,ze nie jest to jakis szrot bo to wycieczka ok 1000km w obie strony.Rozmawialem z gosciem i kwota jaka go interesuje to 12k i ani grosza mniej.

 

http://moto.allegro.pl/item303883904_bmw_320_e30_cabrio_super_stan.html

 

Mysle,ze warto sprobowac!Obym nie zalowal!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz racje. Od jakiegoś czasu siłą rzeczy na "salony" wchodzi E36, ale kilka lat temu E30 "rządziło" i zdążyło już narozrabiać.

 

Z tymi 12k to przesadziłeś. Takie osoby jak my i na większość na tym forum byłaby w stanie dać za E30 takie pieniądze i to z wymaganiami co do auta.

 

E30 można nabyć już za psie grosze. Na szczęście dobrze utrzymane egzemplarze, to egzemplarze trzymane w większości przez miłośników, a oni znają ich wartość, więc tani ich nie puszczą.

"... Jednością Silni, Rozumni Szałem... "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko E30 jest symbolem "wieśniactwa" i "dresiarstwa" jeśli chodzi o BMW. Są nimi także E36 i E34, któe można dostać za 7-8 tys. zł. Tych pierwszych w mojej okolicy jest masa, większość zdezelowana na gazie. Nie zmieni tego fakt, że tymi autami jeżdżą również normalni ludzie, czego przykładem jest to Forum. Nowsze modele już nieco mniej ze względu na cenę zakupu i jakby nie było koszty utrzymania. Wszystko jest jednak kwestią czasu. Z resztą to temat nie na ten topic, ponieważ dyskusja mogłaby się ciągnąć w nieskonczonność, a wszystko już właściwie zostało wcześniej powiedziane...

 

Auta typu E30 Cabrio są dla mnie całkiem ok, ale jako np. drugie auto, żeby doprowadzić go do super stanu i jeździć okazjonalnie. Choć osobiście wolałbym w takim celu kupić E34 i w nie zainwestować, no ale nie każdy nie lubi otwartych dachów i ciasnoty :wink: Super sprawa mając nadmiar gotówki i chatę trzymać takiego wielkiego jak dla mnie klasyka w garażu mogąc w jednej chwili cofnąć się w czasie o 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne jest, że kiedys e-30 bylo synonimem dresiarstwa, teraz e-36, a za 5 lat buraki przesiądą sie do e-46. Mam tylko nadzieje, że z e-90 tak sie nie stanie bo przez te 10-12 lat mentalnośc sie zmieni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wracając do tematu...mi ten bordowy za 19000 sie spodobał. Na zdjeciach wygląda genialnie :) a wogóle mam słabość do e-30 mimo że sam jeżdżę obecnie jedynką...zresztą zawsze ładne, zadbane i niezeszpecone BMW powoduje, ż ena ulicy się za nim oglądam...niezależnie odtego czy jest to nowa szóstka czy e-30 :) A co do sentymentów to e-30 było pierwszym BMW jakim jeździłem - jako pasażer - tata je kupił jak miałem 6 lat :) to była jasnozielona 316 (BEZ i ;) ) i miała super felgi, szyberdach i taki odblask z tyłu oryginalny BMW :) poza tym straszny golas bo nie miał ani centralnego zamka, ani wspomagania, ani ABS :)...mimo to i mimo dziecięcegowieku milutko je wspominam ...a to był chyba 1990r. :)

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te BBSy są niestety tylko kultowe i to dla fanów marki, bo dla przeciętnego widza wyglądają jak wyciągnięte z garażu dziadka. Z resztą razem z E30 :D

Chyba będziesz musiał zmienić zdanie:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images34.fotosik.pl/118/0e634ab762464204.jpg

 

Może i kwestia gustu, ale przy takim cabrio, to E36 wygląda jak bryka młodego wieśniaka spod remizy :P Po prostu klasa sama w sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te BBSy są niestety tylko kultowe i to dla fanów marki, bo dla przeciętnego widza wyglądają jak wyciągnięte z garażu dziadka. Z resztą razem z E30 :D

 

 

Może i kwestia gustu, ale przy takim cabrio, to E36 wygląda jak bryka młodego wieśniaka spod remizy :P Po prostu klasa sama w sobie.

 

Zgadzam sie w 100%!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te BBSy są niestety tylko kultowe i to dla fanów marki, bo dla przeciętnego widza wyglądają jak wyciągnięte z garażu dziadka. Z resztą razem z E30 :D

Chyba będziesz musiał zmienić zdanie:

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images34.fotosik.pl/118/0e634ab762464204.jpg

 

Może i kwestia gustu, ale przy takim cabrio, to E36 wygląda jak bryka młodego wieśniaka spod remizy :P Po prostu klasa sama w sobie.

 

taki kolor miało nasze pierwsze e-30 :) nie wiecie jak on sie nazywał?

Prawo jest sztuką dobra i słuszności ;)


Moje BMW: F32 420d '14, E87 116i '07, a ponadto: F10 520xd '16, F20 118i '15 , X1 sdrive18i '12.

poprzednie: E61 520dT '08, E90 318i '10, E91 318d '07, E87 116i '05, E39 520i '00, E36 318i '93, E34 530i '89, E30 316 '86.



Moja przygoda z BMW od 1990r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.