Skocz do zawartości

Jak otworzyć bagażnik bez akumulatora?


Kain

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie, głupia sprawa: zechciałem naładować akumulator, odpiołem w tym celu kleme "-" i zanim zorganizowałem przedłużacz, bezmyślnie zamknąłem bagażnik. Finał jest taki: elektomagnes w klapie nie działa - nie mogę dostać się do bagażnika - nie mogę na ładować akumulatora - nie mam samochodu. Czy znacie jakieś sposoby na otworzenie tych tylnej klapy w 530d sedan? Z góry dzięki za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz inny akumulator, tudzież samochód, pod maską. Dzięki temu otworzysz klapę.

Aby ładować akumulator nie musisz go wyciągać, czy też odpinać. Wystarczy podłączyć prostownik pod maską. Pamiętaj o kolejności. Podłączasz prostownik/akumulator/samochód - najpierw minus, potem plus. Odłączasz - najpierw plus, potem minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ja mam trochę daleko do parkingu więc jak raz "wydoiłem" bezmyślnie aku, to musiałem go zabrać na noc do domu, zeby się znaładował. I normalnie mechanicznie kluczykiem mozna otworzyć jak i zamknąć bagaznik i kabinę.
Respekt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było takiej potrzeby: ja moją E39 otwieram kluczykiem: i drzwi i bagażnik, tyle, że trzeba go przekręcić o większy kąt (po przekręceniu do takiego położenia jak otwiera się centralnym opór jest wyczuwalnie większy)...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do autora tego wątku

Proponuję w pierwszej kolejności skorzystać z opcji :search: , jestem przekonany, że na forum znajdzie się kilkadziesiąt postów z określonym problemem.

Zacznijmy wspólnie dbać o porządek na tej części forum.

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj o kolejności. Podłączasz prostownik/akumulator/samochód - najpierw minus, potem plus. Odłączasz - najpierw plus, potem minus.

 

A co się stanie, jak po podłączeniu "-" (przy włączonym już prostowniku) przewód "+" od ładowania upadnie Ci/przypadkiem dotkniesz do jakiegoś metalowego elementu w komorze silnika (zwarcie do masy)???? Może jestem w błędzie, a jak tak to proszę o nakierowanie mnie na właściwą drogę, wydaje mi się jednak, że najpierw zdrowiej jest podłączyć "+", a dopiero potem "-", bo nawet jak upadnie Ci przewód "-" to nie ma opcji, aby zrobiło się zwarcie...

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...
Witam, mam problem w sensie, że mam prąd w swoim E39 sedan. Ale nie mogę otworzyć klapy, klamka nie reaguje jeśli naciskam to coś się odzywa w bezpiecznikach tak samo jak naciskam guzik pod kierownica. Proszę o pomoc jak otworzyć bagażnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Co prawda nie sprawdzałem tego, ale wydaje mi się, że kluczyk w bagażniku nie otwiera zamka mechanicznie tylko elektrycznie i jak nie ma prądu w zamku to doopa.


Aha, już sobie podejrzałem

https://www.realoem.com/bmw/pl/showparts?id=DL81-EUR-04-2002-E39-BMW-530d&diagId=41_0055

tam faktycznie jest cięgno do zamka. To może kolega ma tam coś urwane i dlatego nie może kluczykiem również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie sprawdzałem tego, ale wydaje mi się, że kluczyk w bagażniku nie otwiera zamka mechanicznie tylko elektrycznie i jak nie ma prądu w zamku to doopa.

Otwiera tak o tak. Ja sprawdzałem na swojej e39 i sąsiada. Trzeba tylko porządny preparat by rozruszać zamek :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ziomeczki za pomoc już sobie poradziłem ;)

Kluczyk otwiera tylko automatycznie jeśli przekręcam to centralny się otwiera i zamyka ale zamek stoi . Rozciąłem vzabudowe wszedłem do środka i wykręciłem zamek . Prawdopodobnie do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Przed chwilą sprawdzałem. Przy otwartym centralnym, zamek w klapie otwiera się mechanicznie jak przekręcisz kluczem w lewo. W tej operacji nie bierze udziału siłownik elektryczny uruchamiany przyciskiem w pokrywie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tyle, że u mnie elektrycznie się nie otwiera z kluczyka. Nie słychać pracy silniczka. Z przycisku i owszem. Centralny też nie działa z kluczyka w bagażniku. Rygluje tylko zamek w bagażniku. Też coś mam skitrane :x ? Może wiązka w klapie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.