Skocz do zawartości

??TDS, TD czy warto??


Roberto

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

całkiem zimny z 900, po chwili 750

 

U mnie jest tak samo. Przy ogledzinach autka zwroc uwage jak silnik wkreca sie z obrotow jalowych do 1500-2000, a potem gwaltownie pusc pedal gazu. Silnik nie moze sie bujac, przypiardywac, przygasac. Musi plynnie zejsc do obrotow jalowych. TDS zimny i cieply powinien zapalac tak samo, wiec nie daj sobie wcisnac kitu, ze cieply trza dluzej zakrecic.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam ze wskazówka powinna być idealnie w poziomie czyli na godzinie 9 :wink: (t.j. 750obr.) Takie miałem odniesienie jak szukałem auta np.na zdjęciu brak gościa za kierownica auto odpalone temperatura złapana a on ma pod 1 tys obr. to już raczej nie dzwoniłem do gościa
(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, im więcej czytam o TDS-ach tym bardziej się obawiam tych astronomicznych kosztów. "nastawnik 1200,- uszczelnienie 500,- cos tam jeszcze znowu 1000,-"

Jak czytam że ci mniej szczęśliwi robili to już dwa razy to słabo mi się robi.

Poza tym mój typ numer jeden" http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C4217309 " wczoraj się sprzedał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam ze wskazówka powinna być idealnie w poziomie czyli na godzinie 9 :wink: (t.j. 750obr.) Takie miałem odniesienie jak szukałem auta np.na zdjęciu brak gościa za kierownica auto odpalone temperatura złapana a on ma pod 1 tys obr. to już raczej nie dzwoniłem do gościa

 

Na moich zdjeciach rowniez widac 900-1000 obr. Po uszczelnieniu glowki pompy ( 2 uszczelki - koszt 130zl z robocizna) okazalo sie, ze obroty sie podwyzszyly. Poniewaz serwisanci zawaleni byli robota, pojezdzilem tak tydzien i zawitalem ponownie do nich. Po podlaczeniu kompa dokonano wymaganej regulacji i jest miodzio :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam te ogłoszenia i nic mi się w oczy nie rzuciło ciekawego. "zwłaszcza TDS"

Jedyna która mi się spodobała to 525i 24V. Ekonomiczne auto to nie jest. Poprzednią miałem 520i 24V podobno wielkiej różnicy w spalaniu nie ma, więc i z taką sobie poradzę.

http://moto.allegro.pl/item300000497_piekne_bmw_525_touring_95_96r.html

 

Myślałem też o tej ale właściciel ciągle nie osiągalny.

http://otomoto.pl/bmw-525-tds-C4109223.html

 

Kurcze już sam nie wiem czego mam szukać, diesla czy benzyny. Tyle usłyszałem złego o TDS-ach i każdy mi je odradza "wysokie koszty i dość podatny na awarie". Z drugiej strony użytkownicy którzy chwalą sobie i zmieniają z jednego TDS-a na drugiego i chwalą je dalej.

Ja TDS-a nie miałem nigdy i żadnej styczności z tym silnikiem też nie, dlatego jestem pełen obaw.

Jeśli chodzi o benzynę to co innego. Miałem 325 m20b25 i 520 m50b20 obie w gazie i żadnych problemów nie miałem.

Kurcze nie sądziłem że będę miał takie problemy z określeniem czego ja chce. Jedno jest pewne, chce BMW e34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten TDS z linku to rzeźba... Szeroki grill, maska, a lusterka stare sprzed I liftu.. no i ta kiera bez poduchy...

 

Natomiast co do 525i Touring z pierwszego linku - auto nie jest bezwypadkowe! Maska zostala zle spasowana.

 

Jak jestesmy juz przy przodzie, zwroc uwage przy ogledzinach jak otwiera sie maska. Jesli auto ma byc absolutnie bezwypadkowe, to maska SAMA odskakuje - a jesli amorki sa w super kondycji to i wyjezdza z podszybia! Na przednim pasie (nie moze nosic sladow klepania) przy zamku i zawiasach maski koniecznie zielona nalepka.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie mam bitej i mi maska nie odskakujące - ale mam wyłamaną rączkę otwierania i ciągnę za linkę a później z nią wracam aby się zatrzasnęła maska może dlatego

 

Wystarczy, ze kiedys byla delikatna stluczka badz przyparcie.... a maska juz nie odskakuje ;)

 

Moja odskakuje, ale nie ma sily do konca wyjechac (amorki domagaja sie wymiany).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam te ogłoszenia i nic mi się w oczy nie rzuciło ciekawego. "zwłaszcza TDS"... .

 

Ja znalazlem 1 egzemplarz godny blizszych ogledzin.

Oto i on

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C3401588

 

Zdrowy TDS zawsze bedzie mial swoja cene.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta w benzynie rej. Nowa Sól (koło mnie bym mógł ci kuknąć wtedy -czesto przejeżdżam tam) a sprzedaje ze Złotego Stoku. Maska zlana wodą a reszta auta sucha

 

"nie stresuj mnie z tą maska. fotkę w fotoschopie oblukałem i widać że cała furka świeżo po myciu. Jeszcze ekologiczna piana na glebie zalega"

Jeśli możesz na nią zerknąć to będę Ci niezmiernie wdzięczny. Sprzedający jest w pełni dyspozycyjny i przeważnie w domu "rozmawiałem z nim przez tel". Oszczędził byś mi 400km. drogi w razie lipy. A jeśli wszystko będzie ok to z dobrym piwkiem się do ciebie pofatyguje w podzięce.

 

Co do tego TDS-a to tez uważam że jest trochę szemrany.

A z tymi maskami to chyba nie taka reguła, moja poprzednia "babunia" miała lekki incydent przodkiem i to nawet dwa razy, a mimo to maska odskakiwała idealnie płynnym ruchem.

 

lieder_r Faktycznie ładniutka. Tylko że ja mam max 10 tys. Więc chyba bezpieczniej będzie kupić coś w benzynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[

lieder_r Faktycznie ładniutka. Tylko że ja mam max 10 tys. Więc chyba bezpieczniej będzie kupić coś w benzynie.

 

 

Trza tak bylo od razu pisac. Ale za ta kwote nie kupisz auta idealnego tym bardziej TDS. Jesli silnk i zespol napedowy bedzie OK, to zapewne bedziesz bawil sie z zawieszeniem, klima, szybrem, szybkami, etc.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że nie będzie tak źle. Teraz te autka trochę potraciły na wartości. Już na jesieni za ok 10 tyś. można było ładną sztukę wybrać, tylko wtedy nie chciałem kupić. A teraz jak już mi się zachciało to trafiłem na martwy sezon. Nie wiem czy nie lepiej poczekać do marca aż machina handlowa ruszy na całego.

Jadę jutro na giełdę, zobaczę co za tą kasę się teraz kupuje i w czym można wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam i oczom nie wierze :shock: jakie niskie przebiegi mają te TDSy z tych ogłoszeń .Moj ktorego sam przywiozłem od niemca miał w sierpniu 303.000tyś (licznikowe) dzisiaj ma 316.000tyś (listopad-grudzien stał w wrsztacie)Jest z 95roku .Podczas remontu kapitalnego w grudniu dowiedziałem sie ze ten przebieg jest mało realny ze wzgledu na zajechany łancuch, w przyblizeniu miał 500.000tyś :jawdrop: .Nie wieże w to ze ktos kupuje TDSa i w 12-13 lat najechał 250.000tyś musiał by robic rocznie 20tyś :D Ja sam robie rocznie 40-do 50 tyś.

Korci mnie zeby sprawdzic w ASO prawdziwy przebieg po nr Vin kiedy i przy jakim przebiegu ostatni raz buł serwisowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytam i oczom nie wierze :shock: jakie niskie przebiegi mają te TDSy z tych ogłoszeń .Moj ktorego sam przywiozłem od niemca miał w sierpniu 303.000tyś (licznikowe) dzisiaj ma 316.000tyś (listopad-grudzien stał w wrsztacie)Jest z 95roku .Podczas remontu kapitalnego w grudniu dowiedziałem sie ze ten przebieg jest mało realny ze wzgledu na zajechany łancuch, w przyblizeniu miał 500.000tyś :jawdrop: .Nie wieże w to ze ktos kupuje TDSa i w 12-13 lat najechał 250.000tyś musiał by robic rocznie 20tyś :D Ja sam robie rocznie 40-do 50 tyś.

Korci mnie zeby sprawdzic w ASO prawdziwy przebieg po nr Vin kiedy i przy jakim przebiegu ostatni raz buł serwisowany

 

Ja rowniez sam swojego TDS z 1993 przywiozlem, i mial 203000km poparte ksiazka. Wszystkie wpisy sa autentyczne, osobiscie sprawdzalem w BMW Niderlassung Hamburg. Takze sa mozliwe takie przebiegi, tylko auto ma inna cene.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu trzeba sie pilnować - fajnie wziasc auto od goscia co uzytkował kilka lat - w gadce wyczuć niekiedy stosunek do samochodu itd.

 

Teraz tak dużo wałów czy to nowe czy stare . Niektóre cwaniaki palą głupa na maxa - jak cos to znawca na całego opowiada o aucie. Pytasz sie szczegółów bo ten nawija jak katarynka, to odpowiedz często taka:

 

- "A przepraszam co? A to...nie, nie wiem nie znam sie" :wink:

(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało się zakupić autko.

Jednak wybór padł na benzynę i to w dość zachowawczej wersji. A mianowicie m50b20. Od poprzedniej różni sie tym że ma vanos.

Poza tym ma jeszcze sporo bogatsze wyposażenie.

-rocznik 1995

-automat

-2x air bag.

-el. szyby przód.

-el. lusterka.

-el. dach.

-podłokietniki

-lusterko foto chromatyczne

-abs

-podg. sprysk.

-oryg. radio.

-klima

-shadow line

Edytowane przez Roberto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.