Skocz do zawartości

530d - zakup egzemplarza w bdb stanie


Zulf

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zaczalem szukac auta w prosty sposob. wszedlem na allegro i na gradke. ceny aut jakie tam byly zamienialem na euro po czym wchodzilem na mobile.de lub na skouta i w przegladarce wpisywalem te kwoty. co znalazlem? auta za te pieniadze byly z przbiegami od 250tys do 300, 400tys, albo byly uszkodzone. Handlarza tylko takie auta oplaca sie kupowac, bo niemcy samochody z duzym przebigiem oddaja za bezcen.Oni poprostu sie ich pozbywaja a polacy to wykorzystuja. Dorabiaja ksiazki serwisowe zmieniaja przebiegi, odswierzaja wnetrze i okazuje sie ze bmw 530 d z 2001r sprzedaja za 30 tys zl. Za takie auto od pierwszego wlasciciela w niemczech z kosztami sprowadzenia trzeba dac okolo 60 tys zl.

 

dobry sposob, czlowiek uzbrojony w takie informacje nie jest w stanie uwierzyc w super stan bmw 530d za 30tys. lacznie z zyskiem handlarza:)

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Pierwszy właściciel - widząc człowieka, możemy ocenić jak traktował samochód, poza tym kupując samochód z salonu za 60k €, nie było mu szkoda wydać ~500-1000€ raz na jakiś czas na serwis.

 

nie koniecznie musi byc pierwszy wlasciciel [w niemczech] wazne aby historia byla prawdziwa i udokumentowana i dodatkowo aby stan auta to potwierdzal

 

czesto osoba kupujac z salonu bmw oddaje je w rozliczeniu a auto jest sprzedawana w tzw. programie premium selection z dalsza gwarancja ale za wyzsza kwote od "tureckich szrotow" i z taka historia tez warto kupic bo jak widac kolejny kupujacy zdecydowal sie wydac wiecej a wiec bedzie go stac na prawdziwe serwisowanie

 

pozdrawiam,

darek

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę tu jest super kalkulator w którym wycenisz wszystko (na tyle inteligentny ze wpisujesz mu cene zakupu i cene na fakturze jaka wstawisz :mrgreen: )

 

http://tmp.sysinfo.pl/auto.php

Edytowane przez skidmarks
(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. Pierwszy właściciel - widząc człowieka, możemy ocenić jak traktował samochód, poza tym kupując samochód z salonu za 60k €, nie było mu szkoda wydać ~500-1000€ raz na jakiś czas na serwis.

 

nie koniecznie musi byc pierwszy wlasciciel [w niemczech] wazne aby historia byla prawdziwa i udokumentowana i dodatkowo aby stan auta to potwierdzal

 

czesto osoba kupujac z salonu bmw oddaje je w rozliczeniu a auto jest sprzedawana w tzw. programie premium selection z dalsza gwarancja ale za wyzsza kwote od "tureckich szrotow" i z taka historia tez warto kupic bo jak widac kolejny kupujacy zdecydowal sie wydac wiecej a wiec bedzie go stac na prawdziwe serwisowanie

 

pozdrawiam,

darek

 

 

Niby tak, ale przyznaj, co z 1 reki to z 1 reki, jak ktos wydal np. 115 000 marek na E39 z salonu to raczej potem mial na ASO. (choc sa wyjatki ) .

Pozatym widzisz czlowieka ktory tym autem jezdzil. Widzisz ile ma lat, jak sie zachwouje itd itp, niby to takie nic ale jednak naprawde sporo daje jak sie kupuje autko.

 

Co innego jak nim jezdzi 1 wlasciciel, troche zarobiony mlody turek, ktory wszystko ma w sumie w dupie, auto serisowal ale pomimo to sprzedaje bo konczy mu sie powoli zywot,

 

a co innego jak sprzedaje zamozny starszy niemiec, ktory tez serwisowal ale nie sprzedaje auto bo je zajechal.

 

Ja kupowalem z 1 reki prywatnie i czlowiek ktory mi je sprzedawal kupil sobie porsche, wiec poprostu zmienil auto na lepsze, pomimo tego i tak dosc dokladnie poogladalem samochod, ale jednak powiem ci ze jak widzisz starszego pana, ktoremu naprawde nie brakuje kasy, z ladna willa, ktory mowi i zachodwuje sie powaznie i nie powtarza w kolko "kupujesz cczy nie bo mi sie spieszy" to od razu ma sie inne podejscie i nie ma co ukrywac ze auto jest tez inne :)

 

No bo co byscie sobie pomysleli jak wylezie turek, mimo iz 1 wlasciciel, to cos tam seriwsy juz nie tak rowno bite, tyle cie pogania zeby szybciej, jeszcze sie zachwuje jak dziecko a nie jak powazny czlowiek... a poprostu sie dorobil i kupil sobie nowke.. dojechal i sprzedaje .

 

 

Oczywiscie tez mozna trafic ideal z 2 reki, czasem nawet z 3 choc dla aut z rocznika 2001-2003, 2 wlascieieli to juz raczej limit, jak jest wiecej mozliwe ze cos sie z autem dzieje.

Ale zawsze jak jest 2 wlascicieli jest prawdopodobienstwo ze np ten 1 troche zarzynal auto a ten 2 mogl juz nie... itd itp...

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje ze najlepiej od 1 ale nie zawsze sie tak da:)

 

u mnie bylo 3 pierwszy kupil na firme i po 3 latach zamienil w tym samym salonie na nowsze, drugi kupil z tego salonu z roczna gwarancja [mam jego fakture zakupowa] i jezdzil dokladnie rok czyli do konca gwarancji a trzeci jezdzil dwa i tez oddal do salonu ale innego [w tej samej okolicy] tez jako auto w rozliczeniu i w tym salonie ja kupilem a wiec mozna tylko zawsze jest to kwestia wyzszej ceny bo udokumentowana przeszlosc

 

btw. jak kupilme w salonie to do baku wlali mi 30 litrow diesla [co chyba w naszych salonach nie jest czeste bo sprzedaja z pustymi bakami:)] abym spokojnie bez stresu dojechal na stacje to sie nazywa kultura i na sprawdzenie auta mialem tyle czasu ile chcialem po prostu dostalem kluczyki i mogem robic co chcialem, oczywiscie pomoc w formalnosciach wywozowych itp.

 

pozdrawiam,

darek

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie salony, co daja gwarancje maja swoje strony internetowe, aby można był przejrzeć oferte ? I jak podchodza do sprawy z fakturą zakupu, bo raczej napewno nie wpisza 2000€ na fakturze i sie robią dodatkowe koszta....

 

trzeba znalesc lokalna strone dealera bmw w niemczech [google.de] w konkretnym miescie i gebrauchtewagen i patrzec, sporo maja e60 duzo mniej e39 [moze na glownej stronie bedzie spis dealerow www.bmw.de]

 

a co do faktury to nie wolno im kombinowac - zglaszaja do urzedu i placa podatki, masz racje ze bedzie drozej ale cos za cos

 

jak wpisuja przebieg [jest na fakturze] to biora za niego odpowiedzialnosc

 

spojrz na to tak jak ktos jest zbyt sklonny wpisac cos innego na fakturze [niemiecko-tureckei autohandle] to moze to byc czasem mu na reke bo wiele bylo przypadkow ze ktos wracam i mowil ze zostal oszukany a turek z usmiechem mowil nie ma problemu moze przyjac auto spowrotem.... ale uwaga za cene na umowie / fakturze :mad2:

 

bo za tyle przeciez sprzedal.... wiec jak latwo sie domyslic wiekszosc zagryza zeby i wraca do kraju

 

pozdrawiam,

darek

 

ps. jesli nie chcesz z salonu to pozostaja oferty prywatne, tu potrzebna jest znajomosc jezyka i trzeba uwzac aby nie pasc ofiara oszustow i nie wplacac zadnych zaliczek z polski, jak ktos sie upiera to znaczy ze jest to podejrzane bo jak niemiec chce sprzedac to poczeka i sie umowi, i lepiej sie nie targowac zbytnio bo to nie lezy w ich naturze po prostu cena za ktora wystawil jest cena ktora chce dostac!

[500 656 500] sprzedam nr - starter GSM idealny dla salonu BMW - 608 BMW BMW czyli 608 269 269
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz racje ze najlepiej od 1 ale nie zawsze sie tak da:)

 

u mnie bylo 3 pierwszy kupil na firme i po 3 latach zamienil w tym samym salonie na nowsze, drugi kupil z tego salonu z roczna gwarancja [mam jego fakture zakupowa] i jezdzil dokladnie rok czyli do konca gwarancji a trzeci jezdzil dwa i tez oddal do salonu ale innego [w tej samej okolicy] tez jako auto w rozliczeniu i w tym salonie ja kupilem a wiec mozna tylko zawsze jest to kwestia wyzszej ceny bo udokumentowana przeszlosc

 

btw. jak kupilme w salonie to do baku wlali mi 30 litrow diesla [co chyba w naszych salonach nie jest czeste bo sprzedaja z pustymi bakami:)] abym spokojnie bez stresu dojechal na stacje to sie nazywa kultura i na sprawdzenie auta mialem tyle czasu ile chcialem po prostu dostalem kluczyki i mogem robic co chcialem, oczywiscie pomoc w formalnosciach wywozowych itp.

 

pozdrawiam,

darek

 

 

Tylko wiesz, inna sprawa 3 wlascicieli miedzy ktorymi auto przechodzilo bezposrednio, a co innego 3 po ktorych auto sprzedal salon. Wtedy wiadomo ze na 99 % jest to dobre auto, bo niemiecki salon BMW nie zaryzkowal by na e39 jakiegos przekretu. Tymbardziej ze wszystko sobie sprawdzaja, ewentualnie wymieniaja to co trzeba. To jest calkiem inna sprawa.

Nigdy nie kłóć się z idiotami, sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.