Skocz do zawartości

Przesiadka z E46 na E30. Jest sens?


u95

Rekomendowane odpowiedzi

Od września jetem szczęśliwym posiadaczem E46 320d (136KM) w bardzo ładnym stanie, niestety na wiosnę będę musiał ją sprzedać (potrzebna będzie gotówka). Będę musiał kupić samochód do 10000zł i w związku z tym wpadłem na pomysł (może niezbyt racjonalny) żeby kupić E30 320i lub 325i. Dlatego mam pytanie do byłych lub obecnych posiadaczy takich BMW czy ma to sens, czy lepiej się w to nie pchać. Zastanawiam się też czy nie będę zbytnio rozczarowany taką zamianą.

Zaznaczam, że potrzebuję samochód do jazdy, a już mniej do zabawy i majsterkowania. Chcę żeby miał klimatyzację i przy wyprzedzaniu nie wprawiał mnie w zakłopotanie. Obsługa i koszty utrzymania też są ważnym kryterium. Nie wchodzą też w rachubę żadne VW i audi. Myślę też o nissanie primerze.

Jeśli to możliwe to proszę o rady i wypowiedzi poparte konkretnymi argumentami osób które miały okazję porównać te modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest nas dwóch, ja mam taki sam dylemat, będę już niedługo zmuszony sprzedać swoje e39 i zakupić właśnie coś do 10k i też myślę o e30, tylko z silnikiem 1.8iS z tego co zdążyłem się zorientować to jest to najlepszy kompromis między osiągami a spalaniem, jeździłem 325i i osiągi są naprawdę niezłe 170km i lekka buda robi swoje, tylko spalanie na poziomie 15-16 litrów po warszawie jest nie dla mnie

rozglądałem się trochę za e30 i jedyne efekty to wniosek że nie da się kupić ładnej e30 w Polsce, więc trzeba by jeszcze do sąsiadów się przejechać

co do autka dla majsterkowicza, to w końcu e30 ma już swoje lata i na pewno może się coś popsuć, więc musisz być na to gotowy, części do drogich raczej też nie należą (porównując np do mojego e39)

ja doszedłem do tego ze najlepiej będzie kupić 318is i zamontować gazownie, ciekawy tylko jestem jak ten silnik współpracuje z gazem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko bedzie znalezc E30 z klimatyzacja.

Co do wersji silnikowej: ja kupowalbym albo 318is, albo 320i/325i.

Instalacji gazowej nie zalozylbym innej niz sekwencyjna.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt e30 z klimą nie jest częstym widokiem, a e30 ze sprawną klimą to już gatunek wyjątkowo rzadki

ja mam jeszcze takie pytanie czym się różni is od i?? pomijamy tu silnik, wiem że hamulce, co jeszcze?? gaz tylko sekwencyjny, tu się zgadzam

a może ktoś powiedzieć ile pali takie 318is gazu i benzyny??

i ile kosztuje montaż sekwencji to tego auta??

320 to chyba odpada, osiągi podobne do is, a więcej spali i montaż gazu droższy, zostaje jeszcze 325, tylko tutaj to spalanie w korkach w tej cholernej warszawie :mad2: ale jakby się trafił ładny okaz to bym nie wytrzymał i kupił

ps może ktoś w niedługim czasie będzie zainteresowany zadbanym e39 tds?? :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zapytam o inne auto-E34?

Trójeczke E30 trudno trafić w dobrym stanie i z dobrym wyposażeniem.E34 łatwiej.

Jeśli koniecznie Trójka to polecam 325 motorek wytrzymalszy i lepszy od 2 litrówki,ale w mieście pali 15.

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E34 OK ale myślę, że 10000zł na gotowo to trochę mało.

Chciałbym się też dowiedzieć czy w prowadzeniu, komforcie itp nastąpiła tak duża rewolucja jak duża jest różnica w wieku E30 i E46.

10tys starczy na zakup dobrej E34 525 z opłatami(!) z Niemiec. Ale szukanie okazji zajmie hoho czasu.W sumie w Polsce też do 10tys trafi się dobrą E34.Moze takie coś:

http://motoallegro.pl/item292377878_bmw_520_i.html jeśli rzeczywiście serwis w aso to może być ciekawa(chyba że odpada ze względu na silnik).

Co do komfortu i prowadzenia E30.Prowadzi się bardzo fajnie komfort?To auto jest dla 2 osób+bagaż ew.2 osoby +małe dziecko.Z tyłu jest naprawde mało miejsca.

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt e30 z klimą nie jest częstym widokiem, a e30 ze sprawną klimą to już gatunek wyjątkowo rzadki

ja mam jeszcze takie pytanie czym się różni is od i?? pomijamy tu silnik, wiem że hamulce, co jeszcze?? gaz tylko sekwencyjny, tu się zgadzam

a może ktoś powiedzieć ile pali takie 318is gazu i benzyny??

i ile kosztuje montaż sekwencji to tego auta??

320 to chyba odpada, osiągi podobne do is, a więcej spali i montaż gazu droższy, zostaje jeszcze 325, tylko tutaj to spalanie w korkach w tej cholernej warszawie :mad2: ale jakby się trafił ładny okaz to bym nie wytrzymał i kupił

ps może ktoś w niedługim czasie będzie zainteresowany zadbanym e39 tds?? :norty:

Coś wiecej na priwa?rocznik,wyposazenie,cena?dzieki i pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między E30 a E46 będzie napewno bardzo duża różnica komfortu akustycznego. Tak jest pomiędzy E23 a E38.

W mieście nie ma szoku, jeździ się podobnie, ale na autostradzie powyżej 160km/h w E23 jest huragan (mam nowe wszystkie uszczelki), kiepski CX=0.38 daje o sobie znać, w E38 panuje błoga cisza.

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej polecam wersje "is"!! Moim zdaniem prowadzenie na naszych drogach jest troche lepsze niż w E36(nie czuć mocno kolein), silnik bardzo dobrze sobie radzi z tą wersją, a przy tym pali ok 11-12l w mieście i ok 7.5l na trasie. Naprawde polecam bo mimo że to już powoli klasyk to jego linia jest nadal ponadczasowa!! Oto przykład:

http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=vltj11bx2dfo

Pozdrawiam.

BMW i tylko BMW!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to fakt e30 z klimą nie jest częstym widokiem, a e30 ze sprawną klimą to już gatunek wyjątkowo rzadki

ja mam jeszcze takie pytanie czym się różni is od i?? pomijamy tu silnik, wiem że hamulce, co jeszcze?? gaz tylko sekwencyjny, tu się zgadzam

a może ktoś powiedzieć ile pali takie 318is gazu i benzyny??

i ile kosztuje montaż sekwencji to tego auta??

320 to chyba odpada, osiągi podobne do is, a więcej spali i montaż gazu droższy, zostaje jeszcze 325, tylko tutaj to spalanie w korkach w tej cholernej warszawie :mad2: ale jakby się trafił ładny okaz to bym nie wytrzymał i kupił

ps może ktoś w niedługim czasie będzie zainteresowany zadbanym e39 tds?? :norty:

 

1.Klimę można naprawić - jezeli szukasz do 10tys. to można cacko trafić a jak nie to zrobić.tzn. części są dostępne wszędzie.

2.jeśli chodzi ci o różnice w nadwoziu to raczej żadnych...

.....

Moja rada..jak kupisz nie zagazowanego IS'a to nie pakuj tego ustrojstwa..ja kupiłem z LPG i jeżdżę na Pb...nooo...jakby nie patrzył..utrata mocy..wyczuwalna...IS z gazem zachowuje sie jakby miał ze 20KM mniej...po przejechaniu klkuset KM na Pb mój IS tak jakby odżył....nie ten samochód...wcześniej zamulony jakis był..teraz..prawdziwa strzała..

skoro jesteś tak zainteresrowany LPG sekwencja to tak od 2500zł można założyć.

Spalanie: mój gazu palił...miasto 11-13 trasa: nawet poniżej 9.

Benzyna(Pb98) robię tak cykl mieszany(ale 70% miasto) zazwyczaj to tak 9-10L

myślę że na trasie do 7-8 zejdzie spokojnie.a i nie spali więcej niż 10 w miescie.

 

jeśli chodzi o 320...fajnie ze r6...ale poza tym..silnik na pasku...no i ciężko trafić zadbaną sztuke..Is 136KM, 320 - 129KM..

325...też na pasku niestety..ale 170 KM..

na allegro była niedawno taka baaardzo łądna e30 z silnikiem m50,2.5....

w sedanie ,czarna, zadbana, podrabiana na AC,,,, nie żaden agro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na autostradzie powyżej 160km/h w E23 jest huragan (mam nowe wszystkie uszczelki), kiepski CX=0.38 daje o sobie znać, w E38 panuje błoga cisza.

 

Potwierdzam ;)

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.