Skocz do zawartości

Kontrola i wymiana oleju w BMW


Weronika

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jakos nie mialem smialosci tam zwierac :) Jak mam zaplacic 20 zl za wymiane oleju byle gdzie to wole dac 30 zl i wymienic z kasowaniem inspekcji. Czego jak czego ale pradu to ja nie kminie ni w zab i boje sie go jak ognia, mechanike wiem ze jak rozbiore to wkoncu zloze do kupy a przy pradzie chwila nieuwagi i witajcie wydatki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a potem powiedział mi że mam patrzeć na zielone diody na desce rozdzielczej i co każdą jedną zieloną diodę, która zgaśnie, mam przyjeżdżać do niego na kontrolę i uzupełnianie stanu oleju

 

czy potrafisz we wlasnym zakresie sprawdzic poziom oleju silnikowego ?

Pamiętam jakoś że się wyciągało bagnet i wycierało szmatką itp. ale nie mam pojęcia ile i jakiego oleju wlać, kompletnie się na tym nie znam, więc chyba już wolę dać 20 zł niż coś zepsuć :/

poproś kogoś z forum z Twoich okolic, to zaoszczędzisz jakieś 16 zł (ze 4 wydasz na browarka) i pogadasz sobie o beemkach :8)

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a potem powiedział mi że mam patrzeć na zielone diody na desce rozdzielczej i co każdą jedną zieloną diodę, która zgaśnie, mam przyjeżdżać do niego na kontrolę i uzupełnianie stanu oleju

 

czy potrafisz we wlasnym zakresie sprawdzic poziom oleju silnikowego ?

Pamiętam jakoś że się wyciągało bagnet i wycierało szmatką itp. ale nie mam pojęcia ile i jakiego oleju wlać, kompletnie się na tym nie znam, więc chyba już wolę dać 20 zł niż coś zepsuć :/

poproś kogoś z forum z Twoich okolic, to zaoszczędzisz jakieś 16 zł (ze 4 wydasz na browarka) i pogadasz sobie o beemkach :8)

 

sa jeszcze inne plusy - przestaniesz bac sie pradu (przynajmniej w zlaczu diagnostycznym) a jak juz nauczysz sie samodzielnie kasowac insp, nastepnym razem ktos Tobie postawi browarek za "usluge" :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety na przykładzie koleżanki Weroniki widać jak mężczyzni taktują kobiety!!Głupi przykład z warsztatem...osobiście nie lubie spojrzeń typu "przyjechała głupia baba to da się ją naciągnąć"

Zamiast powiedzieć gdzie jest bagnet i jak kontrolować stan oleju to śmieją się pod nosem.

Jak PioterW napisał zawsze można poprosić kolegę o pomoc.

Osobiście uważam ze otwarcie maski pzrez kobietę nie wzbudzi salw śmiechu. Przynajmniej ja nigdy nie miałam z tym problemu :)

Ciekawe kiedy zmienią się w końcu stereotypy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabi

nie o to chodzi

tez uwazam, ze kobieta znajaca umiejscowienie wlewow roznych plynow pod maska i sama uzupelniajaca ich braki to bardzo przyjemny i budujacy widok, ale przyznasz, ze niestety jeszcze rzadki

probujemy Weronice delikatnie zasugerowac, ze to naprawde łatwe i z pewnoscia da sobie rade, ale niech sama zdecyduje, czy chce robic to osobiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos powinien jej pokazać na spokojnie od czego zacząć :), wytłumaczyc krok po kroku i cierpliwie przede wszystkim!!Ale niestety u mężczyzn z tą cierpliwością jest "kiepsko" szczególnie jeżeli chodzi o tłumaczenie kwesti motoryzacyjnych :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos powinien jej pokazać na spokojnie od czego zacząć :), wytłumaczyc krok po kroku i cierpliwie przede wszystkim!!Ale niestety u mężczyzn z tą cierpliwością jest "kiepsko" szczególnie jeżeli chodzi o tłumaczenie kwesti motoryzacyjnych :roll:

 

tez sie dziwie, dlaczego zaden z chlopakow z jej rejonu tego nie zaproponowal (albo zrobil to na priva i o tym nie wiemy ) :mrgreen:

 

a skad u Ciebie taki STEREOTYP, ze mezczyzni nie potrafia tlumaczyc kobietom, nie sa cierpili, itd ? :twisted2:

moje dziewczę na przyklad (oprocz innych niepodwazalnych umiejetnosci ) nauczylo sie chociazby kasowac owa inspekcje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję nie wszystkim brak cierpliwości !!! Ja większości dowiedziałam się od kolegów :) Biorąc pod uwagę fakt że to moje 1 BMW, 1 automat i 1 problemy :( ale wystarczy poczytać, zapytać a dostanie się odpowiedź na wszystko:) Trzeba tylko chcieć.

A co do tej inspekcji to może i mi wytłumaczysz jak to się robi bo wczoraj wymieniłam olej i w ten temat jeszcze się nie zagłębiałam :think:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabi, ja też jestem kobietą ale mnie takie coś motywuje... dlatego zagłębiam wiedzę i gdy jadę do mechanika to lubię widzieć wytrzeszcz oczu gdy zaginam go pytaniami :twisted:

 

Niektórzy nawet nie potrafią mi odpowiedzieć, bo sie nie znają :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę dziwi mnie zachowanie tych gości już pomijając to ze ci kazali przyjechać i sprawdzac olej za 20zł ale że im taki pomysł wpadł do głowy gdy zobaczyli prawie 20letnie BMW? :duh:

jeszcze bym zrozumiał gdyby to było jakieś ładne kilku letnie, tymbardziej goście zasługują na nagrodę darwina :mad2:

oczywiście Weronika bez obrazy :wink:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co wazniejsze to ten gosc to chyba nie lubi kobiet ....moze chetniej pomaga panom ... ja udzielił bym takiej porady KOBIECIE bezpłatnie

a gdyby była ładna to ja bym jej nawet zaproponował sprawdzanie poziomu oleju osobiście :mrgreen: i tak znacznie częście, bo wiadomo że odpowiedni poziom oleju to podstawa :norty: :norty: :norty:

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. zapytaj sprzedawcy

2. poszukaj naklejki (etykietki) pod maską

3. poszukaj pojemnika po oleju w bagażniku

 

w razie niepowodzenia zalej jakimś dobrym półsyntetykiem ... chyba, że masz całkiem nowe auto, to full syntetyk, albo mocno starsze, to mineral

beemki to choroba - nieuleczalna, ale za to bardzo przyjemna

miłośnik E30 ... użytkownik E46 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.