Skocz do zawartości

Co myslicie o tej E38?? Zna ktos może??


Tommekz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

zastanawiam sie nad kupnem tego autka

 

http://moto.gratka.pl/tresc/bmw-750-alpina-b12-5-7-5-7-benzyna-7558688.html

 

jest w moich okolicach , i teraz mam pytanko do posiadaczy b12 na forum jezeli sa a mysle ze tak czy jest miedzy nia a 750 duza roznica ??

 

a moze to auto kogos z forum ??

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane:

Model B12 5,7 E-KAT 750i (E 38)

Moc 285kW/387PS

Pojemność 5646

Moment 560 Nm

Lata 12/1995 - 08/98

Produkcja 202 sztuki.

Ceny w Niemczech w 2007 roku zawierały sie w przedziale 10-20 tys. Euro.

 

Faktycznie bajeczne auto. To chociaż jedź zobacz! Podzielisz się wrażeniami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to! Dobrze mieć taki wózek jako drugi czy trzeci na letnie dłuższe trasy a nie do roboty. Wtedy nawet koszty nie będą takie ogromne. Co do kosztów utrzymania to są raczej takie jak 750-ki, gorzej z kosztami napraw, zwłaszcza układu napędowego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to panowie byłem ogladnąć to autko i powiem ze wyglada extra , raczej bezwypadkowa no i w srodku tez wygladalo wszystko super , bardzo zabdana niestety nie przjechalem sie bo wlasciciela nie bylo przez chwile bo pojechal gdzies indzies swoja inna 7er :mrgreen: ale powiem ze mi sie spodobala !!

 

no i pozastaje jeden problem , mam e38 i mam miec jeszcze jedno do jazdy w niedziele , musze sie zastanowic bo mam na oku jeszcze 850

 

a jak sie umowie na jazde to napewno napisze jak bylo

 

pozdro

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to! Dobrze mieć taki wózek jako drugi czy trzeci na letnie dłuższe trasy a nie do roboty. Wtedy nawet koszty nie będą takie ogromne. Co do kosztów utrzymania to są raczej takie jak 750-ki, gorzej z kosztami napraw, zwłaszcza układu napędowego.

 

Takie same jak 750?

Nie znam sie na Alpinach, po prostu mnie nie interesuja.

Ale sadze, ze hamulce, zawieszenie, filtry (przynajmniej powietrza) sa inne, a w aucie, ktorych bylo wyprodukowane 202 sztuki do dostania jedynie u Alpiny w DE i napewno bardzo drogie.

Dla samego posiadania i rekreacji tak, dla sprawiania frajdy M5.

 

tommekz jak masz tyle sianka na auto "na niedziele" to wolalbym ta Alpine od 8er, no chyba, ze 8er od Alpiny albo CSi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jest w idealnym stanie to sie nie zastanawiaj to jest bardzo piekne auto i nie jest jakies strasznie drogie w utrzymaniu z czesciami tez nie ma problemu

tym autem trzeba jezdzic na co dzien inaczej sie psuje jak kazde chyba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem raczej, mając to na uwadze że fabryczną 750-ke eksploatowało by się po prostu normalnie, czyli intensywniej od tego cudeńka, suma sumarum w okresie 2-3 lat może wychodzić na jedno. Masz rację, filtry są inne i wiele rzeczy związanych z silnikiem.

Zwróćcie uwagę na przebieg 158 tys. to jak nowe auto, na tym warto się skupić jak to jest potwierdzone to po prostu bajer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie kapujesz , auto nie jeżdżone się psuje , np odstawiasz autko na 6 miesięcy do garażu bez przepalania to po tych 6 miechach możesz mieć niemiłą niespodziankę....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niee, no o tym to chyba nikt nie mówi, to oczywiste.

Ja mam na myśli takie siermiężne jeżdżenie a to do sklepu osiedlowego po zakupy, a to do pracy wsród rozkopanych robót drogowych, itp. do tego najlepiej mieć jakiegoś grata. A taką alpinką raz na tydzień a to do rodziny a to do znajomych, gdzieś za miasto, na wypoczynek, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak :roll2: takim autkiem sie jezdzi a nie trzyma w szopie!!!!! Jezeli wlasciciel ma jeszcze jedno BMSW 7er,to mozliwe ,ze przebieg jest orginalny,choc powiem wam,ze chcialbym znac przeszlosc takiego autka,

PS. nie doczytalem,czy to autko bylo sprowadzone z Niemcowni?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tym autem trzeba jezdzic na co dzien inaczej sie psuje jak kazde chyba

 

Ale tego to nie kapuje.

 

to jest jak z człowiekiem , niech leży przez 6miesięcy a potem każ mu biegac nie sądze by dał rade

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba patrzycie przez zamknięte powieki.

Co to za dyrdymałki o staniu przez 6 miesięcy?

Ja tam wolałbym nie marnować samochodu, to nie auto do wyścigów spod świateł. Do tego są M-ki a kolega tommekz jednak wypatrzył siódemeczkę...Ale co do przebiegu to faktycznie mozna miec wątpliwości bo to jest zwykły autohandel a taki właściciel to nie ten od którego chciałoby się kupowac taka Alpinę...ta druga siódemka tez jest na liście ofertowej z przebiegiem 188 tys. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tommekz jesli juz bedziesz kupowal ta alpinke to sprawdz nr nadwozia i silnika koncowki musza miec te same

tak na wszelki wypadek bedziesz mial pewnosc ze silnik jest orginalny i rozwiercony

chociaz nie mam zadnych zastrzezen do tego cacka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tommekz jak masz tyle sianka na auto "na niedziele" to wolalbym ta Alpine od 8er, no chyba, ze 8er od Alpiny albo CSi :D

 

no wiec wybór padł na alpine b12 albo e38 albo e31 albo 850Csi albo 850Ci no i szukam juz ogladalem kilka samochodów i nie moge sie zdecydować

 

8er juz szukam ponad 6 miechów bo nie chce kupic padliny a ta B12 sie akurat trafiła bo jest z mojego miasta

 

pozdro

Pozdrawiam,


Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie Tomek, możesz teraz w marketingu robić.

W każdym razie sam chętnie widział bym to auto w garażu obok mojej 8. Jeżeli wózek jest w bardzo dobrej kondycji to zastanowiłbym się, problem z Tobą jest taki, że masz już E38-sprzedaj i kup za to paliwo :mrgreen: Pozdro.

BMW - Broń Masowego Wrażenia


Moja 850i

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=120911

http://img121.imageshack.us/img121/5670/pasek2e.jpg

detailing http://www.funkyking.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.