Skocz do zawartości

320d jak kupic oryginalne xenony?


joke12

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 95
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze

 

BaX, nadal nie rozumiesz.

W e46 po lifcie nie było samych xenonów.

Były lampy bixenon, więc jeżeli ktoś chce mieć światła xenonowe jako światła mijania musi kupić taką oryginalną lampę. Zgodzisz się, że to lepsze niż HID w lampach na H7.

 

Spoko, rozumiem bo mam xenony, a miałem w E36 zwykłe H7

 

Ale nie trzeba mieć podłączonych świateł xenonowych jako długie. Wybór należy do użytkownika. Ja miałem ale odłączyłem. Mam xenony jako światła mijania, jako długie mam H7 (przesłony na soczewkach się nie otwierają), nie spalę elektromagnesu, nie przejmuje się, że jadę dłużej na długich, a komfort i bezpieczeństwo jazdy na xenonach są nieporównywanie większe od jazdy na H7.

 

No i w tym rzecz, da się pogodzić jedno i drugie ale jakimś kosztem. Nie neguje 'lepszosci' i skuteczności oświetlenia bo to przecież sprawa bezdyskusyjna.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy ja mógłbym prosić jakiś namiar na tego człowieka z brzezin co robi te okłamywacze, na allegro niestety nic takiego nie ma, a auto od paru dni stoi bezuzyteczne no bo bez swiateł to nie zabardzo zaraz misiaki sie dowalą

 

Pan Marcin 502178707

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e46 po lifcie nie było samych xenonów.

Były lampy bixenon, więc jeżeli ktoś chce mieć światła xenonowe jako światła mijania musi kupić taką oryginalną lampę. Zgodzisz się, że to lepsze niż HID w lampach na H7.

Ale nie trzeba mieć podłączonych świateł xenonowych jako długie. Wybór należy do użytkownika. Ja miałem ale odłączyłem. Mam xenony jako światła mijania, jako długie mam H7 (przesłony na soczewkach się nie otwierają), nie spalę elektromagnesu, nie przejmuje się, że jadę dłużej na długich, a komfort i bezpieczeństwo jazdy na xenonach są nieporównywanie większe od jazdy na H7

burner, wielkie dzieki za konkretne wyjasnienie.mysle ze nie tylko ja wiem teraz wiecej na temat kupna i montazu ori ksenonow. :cool2: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Słuchajcie; dzwoniłem do ludzi specjalizujących się w BMW i wytłumaczyli mi,że zakładając do E46 xenony(bixenony) trzeba zakupić moduł świateł pod xenony (ten z przełącznikiem) i dopiero to będzie działało,bo podobno modułu nie da się przeprogramować.Tak też zrobiłem i czekam na przesyłkę o wartości 250PLN.Zobaczymy co z tego wyjdzie i czy mają rację....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie; dzwoniłem do ludzi specjalizujących się w BMW i wytłumaczyli mi,że zakładając do E46 xenony(bixenony) trzeba zakupić moduł świateł pod xenony (ten z przełącznikiem) i dopiero to będzie działało,bo podobno modułu nie da się przeprogramować.Tak też zrobiłem i czekam na przesyłkę o wartości 250PLN.Zobaczymy co z tego wyjdzie i czy mają rację....

A jak rozwiążesz sprawę poziomowania reflektorów?

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie; dzwoniłem do ludzi specjalizujących się w BMW i wytłumaczyli mi,że zakładając do E46 xenony(bixenony) trzeba zakupić moduł świateł pod xenony (ten z przełącznikiem) i dopiero to będzie działało,bo podobno modułu nie da się przeprogramować.Tak też zrobiłem i czekam na przesyłkę o wartości 250PLN.Zobaczymy co z tego wyjdzie i czy mają rację....

czyli ze co?? kupiles modul za 250 zl??

a pan marcin z brzezin sprzedaje oszukiwacze za 300 zl??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy moduł 1200zł. Ja za używany dałem 250.

Jak kupowalem listwy to byly niebieskie,więc musiałem lakierować.Koszt 80zł.Ogólnie koszt listew wraz ze spryskiwaczami to używki ok 400zł

P.S. Tu daje zdjęcie mojego zbiornika do spryskiwaczy.czy orientujecie się czy wystarczy kupic pompkę pod xenony i czy bedzie pasowała w to miejsce?Czy będą klopoty z jej montażem?

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//images47.fotosik.pl/7/f15ef1df7082575f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy moduł 1200zł. Ja za używany dałem 250.

Jak kupowalem listwy to byly niebieskie,więc musiałem lakierować.Koszt 80zł.Ogólnie koszt listew wraz ze spryskiwaczami to używki ok 400zł

kurde :mrgreen: ,wesolo sie zaczyna robic.chcac to zrobic dobrze trzeba bedzie wydac wiecej niz sie wydawalo,a gdzie wyhaczyles taki modul i listwy, na allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jako ze nie mozna podlaczyc przeslony od bixenonu bezposrednio do plusa swiatel dlugich poszukalem troche w sieci czy jest na to jakis sposob.

 

Znalazem cos takiego:

http://www.wolstentech.com/products/bixenon/bixenon.php

 

http://www.wolstentech.com/products/bixenon/bixenon5.jpg

 

Jest to uklad ktory sie wpina miedzy zasilanie swiatel dlugich a przeslone i wtedy nie ma mozliwosci spalenia cewki przeslony.

Wszysktko fajnie, tylko ze z USA moze byc problem z zakupem :(

 

Z tego co doczytalem na tej stronie to sa modele soczewek ktore mozna bezposrednio podllaczyc pod plus od siwiatel dlugich i posiadaja one taka cewke:

 

http://www.wolstentech.com/products/bixenon/solenoid_2pin_large.jpg

 

Natomiast taka cewka potrzebuje kontrolera:

http://www.wolstentech.com/products/bixenon/solenoid_3pin_large.jpg

 

Znalazlem jeszcze to:

http://img.photobucket.com/albums/v340/studout/bosch_wiring_final_v3.gif

 

Jest to uklad skladajacy sie z przekaznika i jeszcze kilku elementow. Nie jestem elektroniekiem wiec nie potrafie stwierdzic czy bedzie to dzialac. Moze ktos bardzie rozwiniety w kierunku elektroniki sie wypowie na temat tego ukladu. Zlozenie tego kosztowaloby doslownie kilka zlotych a kozysci ogromne(wpelni sprawny bixenon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktos odpowie na takie pytanie

 

Skoro e46 wyposazone fabrycznie w xenon wychodzily bez spryskiwacza, to po jaki *** zakladac org. lampy za 2000 zł jak mozna rownie dobrze kupic lampy soczewkowe i wstawic HID ? i wyjdzie to nas polowe tej kwoty, Jezeli taki hid nie jest wiekszy jak 6k i poprawnie ustawiony a przy tym instalacja jest bezpiecznie zrobiona i sprytnie ukryta to po co przeplacac :] ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktos odpowie na takie pytanie

 

Skoro e46 wyposazone fabrycznie w xenon wychodzily bez spryskiwacza, to po jaki *** zakladac org. lampy za 2000 zł jak mozna rownie dobrze kupic lampy soczewkowe i wstawic HID ? i wyjdzie to nas polowe tej kwoty, Jezeli taki hid nie jest wiekszy jak 6k i poprawnie ustawiony a przy tym instalacja jest bezpiecznie zrobiona i sprytnie ukryta to po co przeplacac :] ??

kolego nie przeklinaj to po pierwsze!,

to ze e46 wychodzilo fabrycznie bez spryskiwaczy jest informacja nie potwierdzona w 100%,chyba ze auto pochodzi z usa.

diagnosta moze sie przyczepic na przegladzie za ich brak,czego doswiadczyl moj znajomy na wlasnej skorze.

co sie tyczy zas zakupu lamp soczewkowych za polowe ceny...coz na tym forum jest wielu userow (w tym ja),ktorzy wola zaplacic wiecej za produkt oryginalny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech mi ktos odpowie na takie pytanie

 

Skoro e46 wyposazone fabrycznie w xenon wychodzily bez spryskiwacza, to po jaki *** zakladac org. lampy za 2000 zł jak mozna rownie dobrze kupic lampy soczewkowe i wstawic HID ? i wyjdzie to nas polowe tej kwoty, Jezeli taki hid nie jest wiekszy jak 6k i poprawnie ustawiony a przy tym instalacja jest bezpiecznie zrobiona i sprytnie ukryta to po co przeplacac :] ??

 

Sprecyzuj "dobrze ustawiony"??

A taki maly szkopol jak homologacja lampy to nie jest wazna ?

ogole skad ten mit ze hid przy soczewce mze byc :mad2:

Brednie nie poparte dowodami Za to ja przedstawialem dowody na to iz jest to zle polocznie :nienie:

W związku ze złym stanem zdrowia nie prowadze już napraw BMW !!!!

A i od forum zacząłem leczenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze wolal bym odlozyc niz kupoowac org. ksenon i tak dalej dokupywac rzeczy ktorych nie ma a chcialo by sie miec.. niestety nikt wam nie zwrociu tych pieniedzy i czasu wlozonego przy odsprzedaniu ;]

niestety nikt tez nie zwraca pieniedzy za utrate wartosci auta nawet bez dokupywania roznych zeczy,a ludzie i tak auta kupuja...,istnieja takie pojecia na tym forum jak: pasja i hobby jakim jest posiadanie bmw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.