Skocz do zawartości

E-36 2.5tds warto ??


sowka

Rekomendowane odpowiedzi

Chcem kupic E-36 325tds chcialbym sie dowiedziec jak ten samochod sie prowadzi gdyz to bedzie moje pierwsze auto z napedem na tyl, szukac z kontrola trakcji czy dam sobie rade :D . Na co mam zrwacac uwage przy kupnie tego auta, i jak z korozja tego samochodu???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dasz sobie rade ??? nikt Ci na to nie odpowie bo nikt nie wie jak jeździsz

Ja uwazam ze trakcja nie pozwala się rozwijac dlatego nie uzywam jej

W E-36 325i nie mam trakcji (wiec nie moge jej uzywac )

ale w E-38 740i trakcje mam i tez nie uzywam bo nie potrzebuje jej

Co do korozji , jak E-36 nie była bita to rdziewiec nie powinna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcem kupic E-36 325tds chcialbym sie dowiedziec jak ten samochod sie prowadzi gdyz to bedzie moje pierwsze auto z napedem na tyl, szukac z kontrola trakcji czy dam sobie rade :D . Na co mam zrwacac uwage przy kupnie tego auta, i jak z korozja tego samochodu???

 

Kazde BMW prowadzi sie rewelacyjnie :D Jesli nigdy nie jezdziles to polecam :D (Chyba każdy Ci to napisze :wink: ) Ale jesli to Twoje pierwsze auto RWD to w zimie i na śliskim trzeba mieć trochę pokory.

Zwracaj najbardziej uwagę na bezwypadkowość i stan techniczny. Trudno kupić E36 w dieslu w dobrym stanie i nie zjeźdzone.

Tak jak napisał cn_igi. E36 nie powinno się tak szybko poddać rdzy.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli tds to zwracaj uwage na to czy pali na zimnym, jezeli pali za pierwszym razem to dobrze, na cieplym jak nie zapala to bardzo mozliwe ze to nic wielkiego jak tylko czujnik za 70 zlotych.

Ja tez mam pierwsze auto z napedem na tylna os i pierwsza zima teraz. Jak koledzy zauwazyli pokora najwazniejsza tylkiem mi zarzucilo juz nie raz, na szczescie nic a nic sie nie stalo, ale trzeba byc czujnym. Jak slisko malo gazu, no i uwazac na zakrety. :D napewno sobie poradzisz. Jeszcze w gory nie jechalem ale moze to byc hardcore. no i zauwazylem ze niektorzy obciazaja tyl zeby tak nie wariowal. Ja mam kombi i nie wiem jak sie sedan zachowuje.

Ogolnie z TDS-a jestem zadowolony, jest juz jakas moc, nie oszalamiajaca, ale na trasie nie ma problemow z wyprzedzeniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie.

warto. nie wiem skąd przekonanie że tylko benzyna szczególnie kiedy nigdy nie posiadało się diesla?!

przy przyspieszaniu na dużych prędkościach TDSem robisz benzynowe M50.

nie słuchaj bzdur o tym że to słaby silnik z jakimś oplowskim powiązaniem - nie ma to zupełnie znaczenia

oczywiście autko musi być w dobrym stanie nie walone bez naklejek M nawet przyklejonych fabrycznie a może zwłaszcza takich (tdsa ten problem nie dotyczy)bez spojlerów czyli standart ale to już truizm.

generalnie patrz od kogo kupujesz i w jakim to jest ogólnym stanie. sam nie sprawdzisz praktycznie niczego no chyba że autko zacznie walić czarnym lub białym dymem non stop, lub najnormalniej w świecie nadprzeciętnie niepokojąco hałasować ciągać na strony w trakcie jazdy lub hamowania.

mój tds ma 250 tysięcy i nic się nie dzieje może prócz sprzęgła i luzów tylnego zawieszenia.

warto spojrzeć na pompę wtryskową, u mnie widać ślady oleju ale mimo to nic się nie dzieje.

zawieszeniem się nie stresuj i tak przynajmniej raz w roku będziesz coś robił :)

kontrola trakcji jeśli istnieje taka możliwość to gorąco polecam - sprawdza się głównie zimą w mieście przy średnich i niskich prędkościach, choć jak się chce to można oszukać system :), przy większych prędkościach nie śmiałem próbować.

gdy jest sucho esp wyłączam bo wydaje mi się że muli autko (może to sugestia).

problem rdzy parktycznie nie istnieje o ile nie było nic robione przy blachach.

unikaj handlarzy zarówno polskich jak i niemieckich.

nie oszczędzaj na wyposażeniu abs esp wygodne fotele klima oraz uchylny dach warte są wydania kilku złotych więcej.

daruj sobie natomiast elektryczne szyby - w e36 stnowią jedynie problem.

pozdrawiam.

Konrad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam

Polecam ci 325TDS bardzo ładnie śmiga tylko czeba o niego dbać tj. reglarnie wymieniać filtry oleje i płyny to ci będzie służył.

Przy kupnie sprawdz jak pali tj.:

- przy zimnym silniku powinien za pierwszym razem odpalić

- na rozgrzanym dorze silniku jeśli nie zapali za pierwszym razem to napewno coś jest nie tak z pompom wtryskową

- jak przy EGR jest mokro od oleju to znaczy żę turbina wyciska już olej lub na perścieniach przepuszcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrola trakcji w e36 czyli asc to nie esp nie dziala caly czas tak jak esp czyli hamuje odpowiednie kola aby wyprpwadzic auto z poslizgu. asc dziala tylko przy ruszaniu dezaktywuje sie przy 40km/h

pozdrawiam

 

To jest ciekawe. Bo jakos udalo mi sie juz tak zrobic ze przy znacznie wiekszej predkosci niz 40 km/h system asc zadzialal. Jak to wytlumaczysz szanowny kolego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cala kontrola niepamietam ale dziala powyzej 7 lub 12 km/h. jest 2 stopniowa. jak jedno kolo wykonuje wiecej obrotow niz drugie na tej samej osi to w zaczynaja dzialac hamulce, jak dwa kola beda szybciej sie obracac niz przodnie wtedy dlawiony jest motor.

jedz na sliskim z 50-80km/h i wpakuj 3 bieg i gaz opor-zerwiesz przyczepnosc i odrazu masz choinke na kokpicie i czujesz ze cos drga./szarpie tylna osia- PRAWDA?

PRANIE TAPICEREK SAMOCHODOWYCH 0 504 256 487
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.