Skocz do zawartości

BRC seqent56 vs STAG 300 -dołożone fotki BRC


Rekomendowane odpowiedzi

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.ae0.ksiezyc.pl/img/DSC00091.JPG

 

Moim zdaniem wężyki masz za bardzo powyginane miałem podobnie i poprawiłem; auto ciut lepiej jeździ na wysokich obrotach.

 

Tylko teraz mój montaż nie ma nic wspólnego z estetyką ale za to jest praktycznie.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wężyki masz za bardzo powyginane miałem podobnie i poprawiłem; auto ciut lepiej jeździ na wysokich obrotach.

 

Hmm u mnie chodzi bez zarzutu ,wężyki nie sa pozaginane staralem sie zeby nie byly dlugie .Nic nie szarpie chodzi idealnie ;-) zbierac tez sie niezle zbiera ;-)

 

Pozdrawiam

318i e30 bylo

320i e30 bylo

325 tds jest

323i jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Michael : Pali ok 2l gazu więcej niż pokazuje BC. Myśle że to normalne zjawisko, bo gaz ma mniejszą wartość opałową dlatego silnik spala go 20% więcej (hyba gazownik wprowadza jakieś korekty przy programowaniu instalki - ale nie jestem pewien czy to jest czas wtrysku czy długość trwania wtrysku a może jedno i drugie - nie znam sie na tym :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jeżeli chodzi o BC to nawet nie patrze,

wychodzi też koło 2 litrów więcej,

wg moich wyliczeń ostatnio podczas traski nad morze z dzieciami żonką i bagażnikiem pełnym wyszło całe 12 litrów gazu czyli na bogato :)

haha

jestem bardzo zadowolony!!!!

 

po za tym e60 530d było na trasce i jakoś nie widziałem zeby odchodził :)

pewnie purchawa mu siadała hehe jak to w dieslu

 

ps.

12x2,15 = 25,8 / 4,55 = 5,6 litra ropy :) (mastercard)

instalacja gazowa = nowa turbina z gwarancją :) (mastercard)

 

brak klekotu i smrodu ropy = bezcenne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do gazu musisz jeszcze doliczyc troche paliwa a przy duzej pojemnosci na zimnym silniku trochle łyknie poza tym przeglady u gazownika i droższy przegląd w dowodzie no i predzej czy pozniej zacznie robic kangury i sie spierdzieli no ale cos za cos.

Zastanawiam sie nad gazem do e39 2.0i u mnie w Opolu za Zenita chca 3500, BRC 4500zl i stag300 3500zł wszystkie z bakiem w kole i z wlewem pod klapka wlewu paliwa, warsztat na ulicy oleskiej Opolskie Centrum Gazu czy jakos tak sie nazywa, co sadzicie o cenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podchodząc tak do sprawy i zakłądając usterki

to wierz mi ze diesel to większa mina :)

przepływka purchawa egr złe paliwo wtryskiwacze

częsty brak mocy i wcale nie małe spalanie jak na diesla,

 

co do cen to trochę za wysokie,

pare stów można urwać,

 

a co do opłacalniości gazu,

jak się jeździ tylko po mieście, gasi zapala gasi to pewnie ze jest inaczej,

wszystko zalezy od kalkulacji,

no i jak się zakłada gaz do jakiegoś trupa to pewnie ze sie zaraz coś urwie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad gazem do e39 2.0i u mnie w Opolu za Zenita chca 3500, BRC 4500zl i stag300 3500zł wszystkie z bakiem w kole i z wlewem pod klapka wlewu paliwa, co sadzicie o cenach?

Na ceny nie patrz tylko na opinie zakładu jak się chłopaki znają to naprawdę warto zapłacić ze 300 więcej. Ja u siebie jestem świeżo po założeniu staga300 (ok 2tygodni). Spaliłem 3 kociołki. Żadnych błędów, żadnych szarpań, żadnych gaśnięć na dohamowaniu. Wlew też pod klapką wlewu z przejściówką, a centralkę sterującą (ON/OFF) schowałem do tego schowka pod podłokietnikiem. Wszystko ładnie i dyskretnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ad1 jak możesz to napisz w którym miejscu podłączałeś się do ogrzewania reduktora.Mam taki sam motor jak ty a na dniach będę zakładał instalację.Widziałem że jest tam sporo tych przewodów za kolektorem i nie wiem w które się "wciąć".Na nagrzewnicę ida 3 a tylko jeden jest gorący.Jak możesz to zapodaj jakieś fotki jak to u ciebie jest zrobione.

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
zalozyłem staga 300 cena 3400zł e39 520i, chodzi dobrze tylko pozno mi sie przelancza na gaz chodzi o to że silnik sie nie nagrzewa wychodzi na to ze mam walniety termostat bo niby caly czas obieg jest otwarty, pytanie moje jest takie w ktorym momencie wam sie przełancza na gaz? wskażnik temperatury jest podzielony trzema kreskami wiec chyba kazda kreska to 33stopnie, poprzednicy napisali tu ze przełancza im sie jak wyjdzie z niebieskiego pola tylko według tych kresek to to nie jest 30stopni tylko mniej bo pierwsza kreska jest dalej, w ogole przy spokojnej jezdzie dzisiaj czyli dosyc chłodno temperatura dochodzi mi do pierwszej kreski, czasem troche poza, a jak sie cisnie to dochodzi do połowy całego zakresu wskaznika(pozycja pionowa czyli chyba 50stopni o ile wskaznik jest liniowy). Jak jest u was? jaka macie temp przy jezdzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalozyłem staga 300 cena 3400zł e39 520i, chodzi dobrze tylko pozno mi sie przelancza na gaz chodzi o to że silnik sie nie nagrzewa wychodzi na to ze mam walniety termostat bo niby caly czas obieg jest otwarty, pytanie moje jest takie w ktorym momencie wam sie przełancza na gaz? wskażnik temperatury jest podzielony trzema kreskami wiec chyba kazda kreska to 33stopnie, poprzednicy napisali tu ze przełancza im sie jak wyjdzie z niebieskiego pola tylko według tych kresek to to nie jest 30stopni tylko mniej bo pierwsza kreska jest dalej, w ogole przy spokojnej jezdzie dzisiaj czyli dosyc chłodno temperatura dochodzi mi do pierwszej kreski, czasem troche poza, a jak sie cisnie to dochodzi do połowy całego zakresu wskaznika(pozycja pionowa czyli chyba 50stopni o ile wskaznik jest liniowy). Jak jest u was? jaka macie temp przy jezdzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.