Skocz do zawartości

problem z odpaleniem 524TD

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Czesc nazywam sie Łukasz i mam BMW 524TD i mam taki problem. Mam problem z uruchomieniem auta kiedy jest zimny silnik i jak stoi dluzej. Rozmawiałem z Mechanikiem i powiedzial mi ze moze byc przestawiony kąt wtrysku czy jest to mozliwe?? I jak mozna to naprawic?? prosze o pomoc. Z góry dziękuje. :D
Opublikowano
:search: Zanim zapytasz wpisz w wyszukiwarkę...
Bandite Motor Wagen
Opublikowano
jak juz odpali to rzuca silnikiem na chwile, przykopci nieco bo wtedy moga być swiece żarowe - niewielki koszt naprawy
(OO)=== OO===(OO)
Opublikowano
  • Autor
Tak na poczatku chodzi troche nie rowno silnik i przy kopci. Ale swiece sprawdzalem i sa ok.
Opublikowano
witam a gdzie kolego tankujesz ropke spróbuj nalać z innej stacji
Opublikowano
  • Autor
Tankuje na SHELL-u lub na BP.
Opublikowano

...a próbowałeś rozgrzać 2-3 krotnie świece i dopiero odpalić silnik, jeżeli tak to jaki był efekt? jeżeli nie to spróbuj...

 

pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor
Tak juz probowalem tak robic i czasem zalapie odrazu ale czesciej trzeba krecic chwile zeby zalapal. A odpalenie wyglada tak ze jak chce go odpalic to jak by chcial zalapac odrazu a po 2sekundach trzeba go kilka razy krecic zeby zalapal. mechanik mi powiedzial ze moze byc to kat wtrysku przestawiony ze za mala dawke paliwa dostaje. czy jest to mozliwe??
Opublikowano

podepnę się pod temat....

 

u mnie jest tak samo - tzn: trzeba długo kręcić żeby odpaliła, i już, juz prawie odpala a potem znowu jakby przygasa....

 

czytałem na forum, że to może łańcuch rozrządu, nastawnik albo kąt wtrysku do regulacji,

 

czy możliwe, że świece mimo że działają grzeją słabo lub krótko??

Edytowane przez mtworus

BMW - Będziesz miał wydatek...niestety prawda

TDS - Trudno Dojść Sedna... oj bardzo

myślisz że BMW to dobre auto - przesiądź sie na Toyotę...zobaczysz jak się myliłeś

Opublikowano
Jedz na regulacje początku tłoczenia pompy wtryskowej,zmierz ciśnienie sprężania.
Ja tez mam drugi pojazd z klasycznym napedem R1100R
Opublikowano

oki -

tylko na forum też czytałem opinię że jak słaba kompresja to raczej na ciepłym kiepsko pali- bo olej rzadszy i tak nie uszczelnia dorze...czy to prwda??

 

muszę tylko znaleźć dobrego szmechtera. ... bo jak czytam opinię niektórych kolegów co "mechanicy" potrafią zrobić z TDSem, oraz ile za to jeszcze skasują- to aż skóra cierpnie na karku.......

cieżko o dobrego fachmana w kwestii TDSa.....zwłaszcza o dobrego "pompiarza" z prawdziwego zdarzenia........będe szukał....

BMW - Będziesz miał wydatek...niestety prawda

TDS - Trudno Dojść Sedna... oj bardzo

myślisz że BMW to dobre auto - przesiądź sie na Toyotę...zobaczysz jak się myliłeś

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
polecam Mazanek w woźnikach, naprawde zna sie na rzeczy
Opublikowano
Kolego może po prostu paliwo ci sie cofa o tym nic nie pisałeś Ja tak miałem , a nie juz może kąt wtrysku swiece po co od razu grzebać tak do srodka
Opublikowano
Na pewno masz dobre świece? Zapala Ci się zielona kontrolka na liczniku poz rozgrzaniu świec?
http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.