Skocz do zawartości

zmiana komputera pokladowego


czarny2891

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdź ile masz wtyczek za tym ubogim kompem. Do pełnego kompa idą dwie wtyczki a do wersji 7 przyciskowej idzie jedna. Jeśli masz jedną wtyczkę to do podłączenia pełnego kompa będziesz musiał pociągnąć pare dodatkowych przewodów (nie potrzebne żadne dodatkowe czujniki.) Poszukaj na forum było już o tym dużo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie to pare piw, troche wolnego czasu i poszperanie w sieci sposobu jak to wszystko zgrać. Komp na allegro to po 400zł chodzi ale lepiej poszukać na szrotach a handlarze niech dalej szukają frajera.

A Pan cybekcyferkitychy to najpierw posiedzi troche na forum, poczyta.

 

PS. Jaki dokładnie komp masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile sie orientuje to nie wszystko bedzie czytane chyba ze mnie oswiecisz? a montarz po paru piwach jak sie tak ma kolega zabierac do montarzu czegokolwiek to ja dziekuje za taki montarz szkoda auta board computery pelne sa na allegro juz od 200 - 250zl tak na marginesie
brak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie ja mam tego biednego kompa, data, temperatura i godzina, check control. wogole to temperature pokazuje troche za wysoka o jakies 4-5 stopni to czy to wina jakiegos czujnika czy samego kompa?? kompa mam szukac konkretnie do silnika 2.8 czy to bez roznicy?? tak samo rocznik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile sie orientuje to nie wszystko bedzie czytane chyba ze mnie oswiecisz? a montarz po paru piwach jak sie tak ma kolega zabierac do montarzu czegokolwiek to ja dziekuje za taki montarz szkoda auta board computery pelne sa na allegro juz od 200 - 250zl tak na marginesie

 

źle się orientujesz. Popatrz co jest napisane pod twoim nickiem z lewej strony!

A więc bierz się do roboty :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forums.bimmerforums.com/forum/showthread.php?t=141774

 

To chyba wyczerpuje temat konwersji komputera 11 przyciskowego na ten pełny, 18 przyciskowy. W autach bez modułu check control powinno dać się zrobić podobnie z tym że wtedy nie będą działać funkcje check.

 

Czarny, masz czujnik temperatury w oryginalnym miejscu? Może łapie Ci temperature od silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozkodowaniu vin-u pojawilo sie cos takiego:

S848A ENLARGED WIRING HARNESS ROZSZERZONA WIĄZKA KABLI

Aktualnie mam komputer pokladowy tylko z temperaturą i zegarkiem.

Tzn ze mam poprowadzona instalacje na pelny komputer? jak to wyjac zeby sprawzic jaka wiazke mam?

http://img299.imageshack.us/img299/402/zegaryod9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S848A ENLARGED WIRING HARNESS ROZSZERZONA WIĄZKA KABLI

 

Niezbyt mi pasuje tłumaczenie Enlarged Wiring Harness jako rozszerzona wiązka. To raczej jakieś powiększone mocowania.

 

Tomek a gdzie jest oryginalne miejsce na ten czujnik i jak on wogole wyglada??

 

Czujnik jest we wlocie powietrza na hamulce po stronie kierowcy. Wygląda jak mała antenka. Ja swój zgubiłem i mam zamontowaną podróbke trochę wyżej (pod belką) i łapie mi ciepło od silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozkodowaniu vin-u pojawilo sie cos takiego:

S848A ENLARGED WIRING HARNESS ROZSZERZONA WIĄZKA KABLI

Aktualnie mam komputer pokladowy tylko z temperaturą i zegarkiem.

Tzn ze mam poprowadzona instalacje na pelny komputer? jak to wyjac zeby sprawzic jaka wiazke mam?

 

Ja też to mam cokolwiek to jest ale jakoś drugiej wtyczki się nie doszukałem pomimo iż mam średniego kompa z check control.

 

Swego czasu przeszukiwałem internet w poszukiwaniu informacji na temat tej opcji ale nic sensownego nie zanalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S848A ENLARGED WIRING HARNESS ROZSZERZONA WIĄZKA KABLI

"Rozszerzona wiązka kabli - w aucie już położone są kable do doposażenia które można zamontować"

 

czyli są poprowadzone kable? czujniki itp sa? to czego brakuje zeby moc wlozyc pelnego kompa?

http://img299.imageshack.us/img299/402/zegaryod9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy ta opcja obejmowała wszystkie możliwe elementy wyposażenia czy były jakieś wyjątki. Bo ja mam tą opcje (też się dowiedziałem od tego samego kolegi) i po wyjęciu komputera 11 przyciskowego nie stwierdziłem obecności drugiej wtyczki ale może np. to nie wchodziło do tej opcji. Ciężka sprawa bo fajnie byłoby wiedzieć w co można doposażyć w prosty sposób swoją bunie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Również posiadam tą opcje S848A ENLARGED WIRING HARNESS ROZSZERZONA WIĄZKA KABLI, nawet zakładałem oddzielny wątek na temat tej opcji, ale nie doszliśmy co to może oznaczać . Może ktoś kontaktował się z ASO w celu sprawdzenia tej informacji ?

Pozdrawiam,

Kamil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A czy ktoś z tu obecnych dorabiał samemu tą drugą wiązke kabli?

Kupiłem ten komputer:

http://allegro.pl/item334932938_bmw_e36_komputer_max_opcja_bordcomputer_m3_i_inne.html

i jeszcze nie sprawdzałem u siebie czy mam drugą kostkę a boje się, że jej mogę nie mieć.

Ciężko jest to zrobić samemu?

http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/ - moja Bumcia ;)




http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/spalanie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładałem kompa z średniego na największy i wiązkę znalazłem u siebie podpiętą po lewej stronie konsoli środkowej od środka oczywiście.Trzeba dobrze poszukać ręką bo może być słabo widoczna.

Po tym jak ją znalazłem musiałem poprzekładać piny między kostkami (biała , czarna)Koledze z Legionowa mogę spróbować pomudz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.