Skocz do zawartości

Drgania Kabiny i buczenie


koras77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Przy moim BMW 330d występują drgania całej kabiny oraz dziwne buczenie przy prędkościach od 90 w zwyrz. Wymieniłem już sprzęgło, sprawdziłem wał opony i felgi i wciąż jest tak samo.Dodam że mam krzywą delikatnie półoś może to jest to ?? Pomocy!!! Edytowane przez koras77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co masz krzywe polos . jak jest krzywa to drrania ida na bude przez wachacze i koszyk lozysko napewno do wymiany i jeszcze aby dyfer nie padl tam sa takie obroty ze az swiszcze . skad krzywa polos ?? to sie natychmiast wymienia . albo podpora walu odwrotnie zalorzona
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Podnioslem ostatnio tyl odpalilem i wrzucilem na 4. No i okazalo sie ze polos z prawej strony ma lekkie bicie mnij wiecej 2 /3 milimetry.a przy minusowej temperaturze jakby bylo mnij slychac te chalasy. Gdy sie silnik rozgrzeje buczy i drrzy glosniej. Morze to beda te poduszki? na luzie przy okolo 1500 obrotow tez drrzy cala kasta. Zna ktos moze przyczyne jak sprawdzic te poduszki na pierwszy zut oka wszystko jest z nimi ok. Wesolych swiat!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem. Do niedawna drgania nie byly az tak dokuczliwe, prawie w ogole nie wystepowaly na postoju oraz przy wolnych obrotach. Dalo sie je odczuc przy przyspieszaniu oraz przy duzych predkosciach bylo dosyc glosno w kabinie. Teraz bardziej drzy drazek zmiany biegow i czuc to tez na pedalach. Nawet przy rozgrzanym silniku. Poduszki pod silnikiem byly sprawdzanie (jedna wymieniana, druga byla ok). Mozna je sprawdzic zaciagajac hamulec reczny i trzymajac nozny puszczajac sprzeglo ale tak aby nie zdusic. Jezeli sa wybite, silnik powinien wtedy caly "chodzic". Wczoraj sprawdzalismy to z mechanikiem i stwierdzil na razie na ucho ze poduchy powinny byc ok. Mechanik stawia na wtryskiwacze i ja tez tak sadze. Boje sie ze moze tez byc cos ze sprzeglem. Po dluzszym staniu w korku jakby delikatnie sie slizgalo (bralo przy samej gorze). Nie jestem pewien czy padniete wtryski moga miec cos wspolnego z drzeniem pedalow oraz drazka zmiany biegow. Po swietach jade do warsztatu ostatecznie rozprawic sie z z tym problemem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki zaraz sprawdze sobie te poduszki. A co do twoich problemow to wykluczyl bym wtryski mialbys chyba inne objawy zle pracowal by silnik dymil przebieral. Ja wymienialem miesiac temu wtryski zajechalem je w jeden dzien zatarly mi sie od zlego paliwa i zadne pedaly mi nie lataly zaczol mi przebierac na wolnych obrotach na wyrzszych bylo ok. no i przy przyspieszaniu glosniej klekotal. Gdy go zgasilem i silnik ostygl to sie wtryski zatarly i kiszka.moze padl ci docisk albo kolo zamachowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jesli chcesz sprawdzic poduszki to wez podnies maska a druga osoba niech patrzy na poduszki czy podnosza sie cale czy tylko sruba sama. a ty wsiadz do samochodu i ruszaj dosyc gwałtownie do przodu i do tylu. u mnie poszla poduszka to czesto 1 bieg mi wyskakiwal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie w M-Auto Katowice. Postawiono na poduszki pod silnikiem i to byl strzal w dziesiatke. Jedna byla zuzyta a druga pekla przy gwincie. Mam wrazenie ze biegi wchodza lepiej. 80% drgan wyeliminowano. Pozostale 20% drgan i halasu moim zdaniem to wtryski. Ale z tym poczekam do wiosny.

I takie male pytanko: W M-Auto powiedzieli ze pekniecie przy gwincie bylo z powodu zlego montazu. Czy pseudomechanicy w Anglii mogli sie pomylic i wlozyc lewa na miejsce prawej albo na odwrot? Inna wersja: Czy da sie ja zalozyc bolcem na odwrot? :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.