Skocz do zawartości

Ale sie napalilem....


grzes e30

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o kilka szczegółów mojej 7 to jest srebrna.Na zewnątrz posiada pakiet m ( zderzaki , progi , podwójny wydech ) ciemne szyby ( piecowo ) wewnątrz równierz pakiet m ( fotele kubełki , tv itp. ) pełna możliwa opcja z elektryczną klapa bagażnika , podświetlane klamki zewnętrzne . Alu 17" z nowego modelu 7.

 

Możesz się pochwalić foto na [email protected] ? :roll2:

 

Napisz jeszcze jak jest z tymi szybami przyciemnianymi piecowo...z wewnątrz jak się patrzy na świat?

Bardzo ograniczają widoczność?

BMW wieczna miłość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Te dane przyspieszenia dla E38 750i są nieprawidłowe, pamiętam,że to było coś koło 6,5 s do 100,

A fakt jeżdże Multivanem 2,5 TDI. Dlaczego, bo E38 już mnie znudziło.

Teraz poluje na 760i. A właśnie ten traktor bo tak nazywam mojego VW służy mi do zarabiania forsy, Na E65. Bo przecież nie będe ciągał lawety E38 750i. Choć w pierwszej którą miałem był hak w dwóch późniejszych nie. No i troche siara, 750i ciągnąć przyczepe.Jednakże Diesel świetnie nadaje się do ciągania przyczepy. No i zawsze moge go zamienić na 730d bo wartość jest identyczna, ale jakoś wole VW bo poco mi czwarta z kolei E38 która tylko wygląda a nie jedzie.

BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kilka szczegółów mojej 7 to jest srebrna.Na zewnątrz posiada pakiet m ( zderzaki , progi , podwójny wydech ) ciemne szyby ( piecowo ) wewnątrz równierz pakiet m ( fotele kubełki , tv itp. ) pełna możliwa opcja z elektryczną klapa bagażnika , podświetlane klamki zewnętrzne . Alu 17" z nowego modelu 7.

 

witam

 

kolego strasznie się cieszę że powiększyłeś grono właścicieli e38 ale nie mów że masz pełną opcję bo w e38 coś takiego po prostu nie istnieje niektóre opcję sie wykluczały wzajemnie np. lodówka z rękawem na narty itp.

masz np, deskę w skórze? , masz fotele z masażami? ,masz drugi podłokietnik wielofunkcyjny? , masz dwa telefony?, masz dwa tv?,masz lodówkę? , masz edc?

 

pozdrawiam

 

p.s.

słowo do dyskusji o 750

750 i wg danych przyspiesza do 100 w 6,6

ale subiektywnie tego wcale nie czuć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, E38 ma rozne przyspieszenie w zaleznosci od wyposazenia i masy. Katalogowo E38 750i przyspieszalo w 6,6 sek do 100 km/h.

Ale byla to wartosc srednia, zalezna od masy czynnikow i konkretny egzemplarz mogl miec nieco mniej lub wiecej.

 

Po drugie, Marek760i, Gierap i Maxx30gda, uprzejmie prosze Was o nie uzywanie wulgaryzmow na forum (punkt 4 regulaminu).

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

750 i wg danych przyspiesza do 100 w 6,6

 

Producenci celowo zanizaja przyspieszenie 0-100. Robi tak kazdy producent samochodow, z wiadomych wzgledow :)

Np. e32 750 ma katalogowo 7,4s, a redakcja AMS zmierzyla przyspieszenie i wyszlo 7,9s. Tak samo 850i manual, producent podaje 6.8s, a podczas testow wyszlo 7,1s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kilka szczegółów mojej 7 to jest srebrna.Na zewnątrz posiada pakiet m ( zderzaki , progi , podwójny wydech ) ciemne szyby ( piecowo ) wewnątrz równierz pakiet m ( fotele kubełki , tv itp. ) pełna możliwa opcja z elektryczną klapa bagażnika , podświetlane klamki zewnętrzne . Alu 17" z nowego modelu 7.

 

Yyyy możesz zapodac fotki tego eM bolidu bo ciekawi mnie jak ten pakiet eM wygląda w fuul wypasie :worried:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wyposażenie mojej e38 to fotele są z masażem.Pełna opcja to może faktycznie względne pojęcie tak jak w mercedesie.Aha i ten worek na narty też jest ( chociaz na nartach w życiu nie śmigałem ) Przez szyby przyciemnione piecowo wszystko elegancko widać .Dla porównaniaq powiem że wrażenie jest takie jak przy folii jedynce.A kolega z VW nie ciśnieniuj się .Poprostu niektórym potrzebna jest siódemka w dieslu i dlatego producent ja wypuścił.Dla mnie ciacho.Moment obrotowy w części rekompensuje stratę na mocy przy ruszaniu lub wyprzedzaniu.Ale to kwestia subiektywnej oceny.Nie mam wielkiego doświadczenia w tej kwestii bo raczej jezdziłem mercami ale chętnie poczytam uwagi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes zalezy czy oczekujesz osiagow od e38. Mialem okazje pojezdzic dieslem 3.0 w e46 330cd, e39 530d, x3 i e66 730d. O ile w serii 3 spisywal sie niezle, to juz w e39 slabo mu szlo, a w 730d (231PS) nie mozna mowic o jakichkolwiek osiagach :)

 

w e38 3.0 d nie ma 231 ps :nienie:

 

w e38 3.0 miały

od 1998 do 2000 - 184 ps

od 2000 do 2001 - 193 ps

 

tyle ma w e65/e66

 

w ogóle diesel w 7 to moim zdaniem porażka (zresztą jak w każdej prawdziwej limuzynie)

miałem okazje jezdzic 730 (e38) i teraz czesto śmigam e65 730 znajomego

- pierdzi jak traktor

- przyspieszenia kompletnie brak

- drogie w naprawie (DUZO droższe niż np. 750)

- spalanie jak na diesla duże tzn po miescie pomiędzy 12-14 ltr

- strasznie wrażliwe na jakość paliwa

- pierdzieli się jak każdy nowy diesel

 

jak 7 to TYLKO benzynka (jakakolwiek zreszta nawet 2.8, nie mówiąc już o v8 czy v12 :))

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert przeczytaj jeszcze raz :wink:

Mialem okazje pojezdzic dieslem 3.0 w e46 330cd, e39 530d, x3 i e66 730d.

 

Pisalem o e66 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swoje zdanie na temat silników... I prawidłowo bo jednemu pasuje benzyna a drugiemu diesel. Ja śmigam 4 litrową benzynką i wcale bym nie zamienił na V12. Po co ??? Nie ma jakiejś diametralnej różnicy, ale jak kto woli... GRZES E30 najlepiej jak sam potestujesz różne silniki bo na forum ile osób tyle zdań...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

740 ma podobno mniej awaryjny silnik, osiągi prawie porównywalne....

To prawda? :roll:

 

od czego mniej awaryjny?? od dacii logan?? napewno

a tak poważnie jak jest zadbany motor(nie katowany,nie przegrzany,nie zalany minerałem ) to w jakiejkolwiek bmw 7 (od 2.8 do 5.4 to nie ma z nim żadnych większych problemów)

radzę więcej uwagi poświecić skrzyni :norty:

osiągi prawie porównywalne ale v12 nie kupuję się dla osiągów tylko dla kultury pracy silnika i dla tego szmerku przy jezdzie (auto prawie zachowuje sie jakby miało napęd elektryczny - ten kto jechał wie o co chodzi :twisted2:

a spalanie? powiedziałbnym ze jezeli wziać pod uwage pojemność i moc v12 w bmw e38 jest najoszczędniejszym motorem

rożnica pomiędzy 2.8 r6 a v12 5.4 to 6 litrów po mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co, muszę się też przejechać, posłuchać pracy silniczka...

Ale teoria też się przyda.

 

Skrzynie chciałbym już mieć w automacie.

Napewno samemu nie poznam czy skrzynia jest ok, nie mam o tym zielonego pojęcia :|

 

poznasz,poznasz

 

- skrzynia NIE MOZE szarpać,wyć,dudnić,pukać itd.MUSI biegi przełączac płynnie.Jak autko jest zimne na zimnym oleju moze leciutko ale naprawde leciutko przeciagnac na biegach ale trwa to tylko chwile az olej sie rozgrzeje.Jezeli cos ci sie wyda podejrzane podczas jazdy to jako laik mozesz smialo już to wyczuć i oznacza to mniejsze lub większe wydatki.(od 1000 do 5000 za naprawe).Jak skrzynia chodzi ok to dobrze ale nikt nie jest jasnowidzem i nie powie tobie ile pochodzi dalej.

Od razu po kupnie wymien olej w skrzyni.I przestrzegaj zasad jazdy automatem tzn wszystko delikatnie i powoli - jak z kobietą :twisted2:

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam z kobietą.Niektóre lubią ostrą jazde. Automat w E38 750i przeżuca biegi niewiadomo kiedy, jeżeli jest w dobrym stanie. Ja odnosze takie wrażenie jakby w czasie redukcji ujmował sobie gazu i w tym momęcie zmienia bieg bez najmniejszego szarpnięcia, a mino wszystko cały czas ciśnie w fotel, to zajefajne uczucie.Ja byłem pozytywnie zaskoczony tym autem naprawde warto kupić 750 to prawdziwy samochód jest.

O a tu znalazło sie mi jakieś E65 za 15ke. Troche mały kocioł ale cena taka sobie

http://www.marek760i.republika.pl/E65.jpg

http://www.marek760i.republika.pl/E65i.jpg

BMW sie nie psuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam z kobietą.Niektóre lubią ostrą jazde. Automat w E38 750i przeżuca biegi niewiadomo kiedy, jeżeli jest w dobrym stanie. Ja odnosze takie wrażenie jakby w czasie redukcji ujmował sobie gazu i w tym momęcie zmienia bieg bez najmniejszego szarpnięcia, a mino wszystko cały czas ciśnie w fotel, to zajefajne uczucie.Ja byłem pozytywnie zaskoczony tym autem naprawde warto kupić 750 to prawdziwy samochód jest.

O a tu znalazło sie mi jakieś E65 za 15ke. Troche mały kocioł ale cena taka sobie

http://www.marek760i.republika.pl/E65.jpg

http://www.marek760i.republika.pl/E65i.jpg

 

ja tam z kobietami powoli :twisted2:

a tak poważnie mi się jakoś buda e65 nie podoba i już - o niebo lepiej wyglada e38 po lifcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.