Skocz do zawartości

Ale sie napalilem....


grzes e30

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

różnie to jest, ale jedno jest pewne, że jak się sam człowiek nie przekona to nie będzie wiedział dokładnie.

Wszystko zależy od stylu jazdy, stanu motora, jakości Pb itp.

Tak więc rozbieżności są moim zdanie duże.

 

wiem po mojej 525 mówili, że 15 litrów okazuje się, że nie prawda

:wink:

BMW wieczna miłość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e38 750 może nie spali 35 litrów ale e32 750 uwierz mi że tak :twisted:

 

a to ciekawe po przeciez m73 ma jeszcze większą pojemnośc - 5.4 litr.

naprawde moje 750-tki palą po miescie max 22 litry a nogę mam cięzką.

np. moj grand cherokee v8 5.2 palił mi wiecej niz e38 o jakies 3-4 litry.

ostatnio robiłem trasę Poznań - Radom w dwie strony jakies 750 km, połowa autostrada-połowa zwykła droga (predkośc przelotowa pomiędzy 160 autostrada i 110 zwykła droga i spalanie średnie z trej trasy miałem 10.7 litra.Rzeczywiste wyszło jeszcze mniej po komp troszkę przekłamuje in plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie M73 w mieście jest o dobre 4-5 litrów mniejsze niż M70 !!!! między innymi przez inną skrzynie biegów !! a jeśli samochodu używasz na krótkich odcinkach gdzie motor się nie dogrzewa to takie zużycie przy ciężkiej nodze jest normalne ! jeżdząc rano do pracy ok. 4 km i do domu średnie spalanie wyszło mi w poprzednim miesiącu 22 litry ! a co jakbym trochę pojeździł po mieście i go cisnął to te 35 litrów napewno by było!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie się naczytałem chyba za dużo bo już mi w głowie :roll2:

 

Jeśli ma ktoś chwilke i ochotę proszę o przedstawienie kosztów dla 3 rodzaji motorów.

 

750

740

735

 

1. Klocki hamulcowe

2. Tarcze

3. Olej silnikowy

Ogólne cześci eksploatacyjne dobrych firm

 

Szukałem na allegro, ale jak jest w rzeczywistości doświadczonych?

BMW wieczna miłość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie M73 w mieście jest o dobre 4-5 litrów mniejsze niż M70 !!!! między innymi przez inną skrzynie biegów !! a jeśli samochodu używasz na krótkich odcinkach gdzie motor się nie dogrzewa to takie zużycie przy ciężkiej nodze jest normalne ! jeżdząc rano do pracy ok. 4 km i do domu średnie spalanie wyszło mi w poprzednim miesiącu 22 litry ! a co jakbym trochę pojeździł po mieście i go cisnął to te 35 litrów napewno by było!

 

Przy takim stylu jazdy jak opisales, to nawet moja Micra 1,0 spali ze 20L/100 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje nowej miłości :cool2:

co do spalania to jest chyba różnie.

Wcześniej miałem e30 316 na LPG :mrgreen: i spalał 10L LPG, a teraz w 525i 24v spalanie też 10L benzynki :cool2: :cool2: jestem zadowolony.

 

Pocieche kupiłeś w kraju?

 

Tak, w kraju, ale niedawno sprowadzony. Szukalem samochodu w stanie jak najbardziej oryginalnym i po przejrzeniu paru egzemplarzy udalo sie taki znalezc.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kupiłem właśnie BMW e38 z 2000 roku z silnikiem diesla 3.0 w automacie.Ma fabryczny pakiet M-power zewnętrzny i wewnętrzny.Do niedawna jezdziłem Mercedesem W140 w langu.Muszę przyznać że BMW 7 jest bardziej zwartym autem od loszki.Swietna trakcja.Duży komfort.Mam nadzieję że w razie czego poratujecie wiedzą na temat tego modelu.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel też jest fajny i nie ma co do tego żadnych wątpliwości, tylko nie wszyscy je lubią, ja akurat jestem zdecydowanie za i jak będę szukał e38 dla ojca to wybór rozstrzygnie się pomiędzy 730d i 740d, stan będzie wyznacznikiem. Pozdro.

BMW - Broń Masowego Wrażenia


Moja 850i

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=120911

http://img121.imageshack.us/img121/5670/pasek2e.jpg

detailing http://www.funkyking.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesel też jest fajny i nie ma co do tego żadnych wątpliwości, tylko nie wszyscy je lubią, ja akurat jestem zdecydowanie za i jak będę szukał e38 dla ojca to wybór rozstrzygnie się pomiędzy 730d i 740d, stan będzie wyznacznikiem. Pozdro.

 

No jasne,nie każy musi je lubić,ale opinia :diesel jest do dupy to trochę niebardzo :wink: Każdy może mieć własne zdanie i poglądy i szanuję je,ale czy akurat takich słów trzeba używać aby to wyrazić :wink:

http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes zalezy czy oczekujesz osiagow od e38. Mialem okazje pojezdzic dieslem 3.0 w e46 330cd, e39 530d, x3 i e66 730d. O ile w serii 3 spisywal sie niezle, to juz w e39 slabo mu szlo, a w 730d (231PS) nie mozna mowic o jakichkolwiek osiagach :)

Nawet znalazlem szczegolowe dane odnosnie osiagow, niestety tylko dla e38 740d. I w tym porownaniu z 750i mozemy mowic o przepasci w osiagach, juz nie wspomne o 730d. No i 750i tez nie jest jakims tam demonem predkosci, ale ma wystarczajaco mile przyspieszenie :D

Tutaj masz dane przyspieszen (katalogowe dane sa zazwyczaj zanizone):

e38 740d 0-100: 8.4s, 0-180: 27,1s

e38 750i 0-100: 7.3s, 0-180: 21,3s

BMW M6 0-100: 4.2s, 0-180: 10,7s :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pamietaj ze 730d bedzie miala jeszcze gorsze wartosci przyspieszen.

Zeby nie bylo nic nie mam do diesla, rzucilem tylko troche suchych danych autorowi tematu, a co on z tym zrobi to jego broszka :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że w takiej "gablocie" musi mieć co ją napędzać i D w porównaniu do 750 stanowi "prawie" porównywalne koszty eksploatacji.

Odnośnie przyspieszeń 1 sekunda to jest bardzo dużo.

Ktoś kto kupuje "750" aby pokazać, że jest szybki to w moim mniemaniu jest w bardzo wielkim błędzie. Nie ta klasa, nie ten wigor....

M6....hmmm....może kiedyś jako dodatek na weekend :wink:

 

Potrzebuje auta typowo biznesowego, a zarazem wygodnego do podróży weekendowych tak więc stawiam na 750iL i to juz napewno mnie nie odstapi od myśli :cool2:

BMW wieczna miłość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda komentarz że diesel jest do dupy w BMW pisany przez gościa który śmiga VW t4 ( pewnie TDI ) :) ale to szczegół.Nie jestem typem ściganta więc nie potrzebne mi 400 koni.Silnik 3.0 diesel w serii 7 to świetna propozycja dla kogoś kto nie musi ścigac się od świateł do świateł a i tak golfiarzy mieli jak chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kilka szczegółów mojej 7 to jest srebrna.Na zewnątrz posiada pakiet m ( zderzaki , progi , podwójny wydech ) ciemne szyby ( piecowo ) wewnątrz równierz pakiet m ( fotele kubełki , tv itp. ) pełna możliwa opcja z elektryczną klapa bagażnika , podświetlane klamki zewnętrzne . Alu 17" z nowego modelu 7.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.