Skocz do zawartości

Czy mozna wierzyc w to co pokazuje komputer ?


Ziemniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy z waszego doswiadczenia mozna wierzyc komputerowi ? Mi wskazuje miedzy 13 a 15 litrow co uwazam za malo realne. I jaki jest najlepszy sposob aby okreslic ile spala nasza Bmk.
Jesli nie masz nic konkretnego do napisania nie pisz nic ! Nie znam sie na mechanice ale che sie poznac :). Prosze o wyrozumialosc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzyć, różnice są minimalne. A jak najlepiej zmierzyć - zalewasz do pełna (heh, marzenie ;), resetujesz licznik, resetujesz spalanie, jeździsz sobie (oczywiście trochę trzeba przejechać żeby wynik był miarodajny), znowu zalewasz do pełna, patrzysz ile litrów weszło. No i teraz prosta sprawa, używasz matematyki bo z licznika masz ile km przejechałeś, a z dystrybutora na stacji ile paliwa weszło do baku, czyli ile spalił jak jeździłeś.Przeliczasz to na 100km i masz spalanie... No i porównujesz to ze spalaniem w kompie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
U mnie na kompie przy spokojnej jeździe w trasie pokazuje od 7.2 do 7.5 L/100 km a jak tankuje do pełna i przeliczam to wychodzi od 7.8 do 8 L/100km czyli komp lekko zaniża. Jeżdze tylko na paliwie, nie mam LPG.
Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mi komp. pokazuje że temperatura wynosi .... -35 st.C. tak więc zależy w co, to mu wierzę, resztę ignoruję :mrgreen:

BMW E32 750iA '91 (magia V12 :twisted2: ) & Honda Shadow VT 1100 -custom- chopper

Ex: BMW E32 735i'87, Mercedes-Benz W123 300 D'79, Ford Fiesta '92, Honda VF 750 F'83, Jawa 350'88, Fiat 126p'89, Yamaha RJX 80 SE'87,Motorynka...

:arrow: Schematy E32 :arrow: CERBER -bezpieczeństwo IT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi komp. pokazuje że temperatura wynosi .... -35 st.C. tak więc zależy w co, to mu wierzę, resztę ignoruję :mrgreen:

 

masz uszkodzony czujnik lub jego brak

 

ja nie zalewam to pełna ale zawsze resetuje licznik jak zaświeca się rezerwa i wyliczam spalanie z ilości zatankowanej benzyny i przejechanych kilometrów

http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/ - moja Bumcia ;)




http://www.ee.pw.edu.pl/~andrzem1/bmw/spalanie.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.