Skocz do zawartości

Problem z odpaleniem E46 320D po dwóch dniach postoju


maxximo1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z moim BMW E46 320D. Otóż po około 1-2 dniach nieodpalania samochodu nie mogę uruchomić silnika. Muszę go trochę pomęczyć, zanim odpali. Na początku pali nierówno, zaś po ok. 10-15 sek. praca silnika zaczyna się stabilizować. Z tego co zorientowałem się na forum, to prawdopodobnie cofa się paliwo.

Proszę o pomoc, jeśli ktoś miał podobny przypadek. Na Allegro można kupić zaworek zwrotny, który montuje się w instalację paliwową. Jestem ciekawy, czy po założeniu tego zaworka nastąpi poprawa. Chciałbym dowiedzieć się również, czy zaworek montuje się przed czy za filtrem paliwa.

Zauważyłem, że do filtra paliwa dochodzą dwa wężyki paliwowe. Mam pytanie, na który z nich założyć zawór zwrotny. Z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Patent z cofającym się paliwem ma raczej zastosowanie w silnikach TDS, u Ciebie to inna bajka.

 

Ostateczną ale i może jedyną radą może być podniesienie dawek startowych paliwa. Zrobi Ci to każdy dobry tuner silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wogle to sprawdź czy ci gdzieś paliwo nie ucieka z obwodu. No i ewentualnie potem pojechać na sprawdzenie ciśnienia na garkach, może na którymś jest za mało atmosfer i nie daje rady zapalić

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

niewiem czy juz uporales sie z tym tematem ale ja mialem to samo i tez byly rozne ciekawe diagnozy ale okazalo sie ze to poluzowany przewod kolo pompy i poszlo dziala

ale teraz mam inny problem objawia sie to spadkiem mocy przy dluzszym wcisnieciu pedalu gazu i wyglada to tak jakby nagle odcieto paliwo predkosc sie utrzymuje ale nie przyspiesza chociaz pedal do dechy dzieje sie to tylko przy wyzszych predkosciachokolo 120do 160 po jakims czasie wraca to do normy niewiem co sie dzieje ?prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.