Skocz do zawartości

Diesel w e90...filtr cząstek stałych DPF


dusiu

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 800
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witajcie,

 

dzisiaj dopadł mnie komunikat Filter cząstek stałych -możesz kontynuować podróż, obniżona moc itd, zaświeciła się też kontrolka DPF. Samochód BMW e91 320D 177km. Po zgaszeniu samochodu i ponownym odpaleniu, przejadę kawałek jakieś 3-4km i komunikat pojawia się ponownie.

 

Jak długo mogę z tym jeździć? Co radzicie zrobić? Od razu wycinać DPF, czy próbować jakiegoś wypalania, jeżeli tak to jakiego?

Samochó generalnie użytkowany w trybie mieszanym - jakieś 20km do pracy, trochę po mieście, jakieś wyjazdy w trase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przedewszystkim diagnostyka. Odczyt błędów,sprawdzenie temperatury po przez ukryte menu (termostaty mogą nie pozwalać na dogryzanie auta i Dpf sie nie wypali),wykluczenie awarii czujników ciśnienia Dpf. Musisz to wszystko sprawdzić skasować błędy w Ecu i jesli wszystko bedzie sprawne(czujniki,termostaty) to wtedy odpalić wymuszone wypalenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura jest chyba w porządku, ok 90 stopni, sprawdzałem w ukrytym menu. Co do odczytu błędów, mogę zrobić to sam, kupując np. taki kabel:

 

http://allegro.pl/interfejs-bmw-inpa-wersja-pl-e36-e46-e39-e60-e90-i5079900353.html

 

Czy lepiej szukać jakiegoś mechanika, szczerze mówiąc to nie wiem kto u mnie w mieście (Piła) może to zrobić, od razu z ewentualnym uruchomieniem wypalania.

 

Czy ten kablem co podałem będzie nadawał się do DIS'a żeby uruchomić wypalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupo kolego jakiś porządniejszy kabelek. DIS to przeżytek- instaluj i ucz się odrazu Rheingolda lub Ista. Dis jest wolny , wymaga wirtualnej maszyny i zamula.

Musisz się zastanowić czy chcesz instalować i uczyć się programu i później samemu ogarniać auto czy oddać komuś i zapłacić. Skoro termostaty ok to teraz trzeba sprawdzić błędy w ECU oraz skontrować czy czujniki od DPF działają poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie, jestem po usunieciu dpf i chipie na 180KM i 400NM i wszystko ładnie działa ale inpa wywala mi błąd 41AA, od czego może być to błąd dodam że auto było u tunera i program był sprawdzany i niby wszystko jest ok. Czasami podczas przyspieszania czuć jakby brakowało z 20 KM..

 

http://ifotos.pl/zobacz/blad-bmwj_arraaxe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak była robiona i wyszło 130KM mówili że geometria się zacinala dlatego tak mało. Ten błąd nie wyskoczył od razy po chipie i usunieciu dpf ale po 2 wizycie u tunera gdzie resetowane były wartości wszystkich czujników gdyż wywalaly błąd od Dpf którego już nie było .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Gratulacje'' dla tunera który robi soft w niesprawnym aucie.....sam wynik 130koni powinien mu dać dużo do myślenia. Ja na Twoim miejscu bym tam pojechał i zarządzał wgrania serii oraz zwrotu kosztów.Na soft trzeba się umawiać do forumowych partnerów lub innych sprawdzonych firm co daje jakąś gwarancję na te że wszystko będzie w miarę O.K No cóż musisz chyba wymienić boost sensor i jeśli chcesz nadal soft musisz ponownie wrócić na hamownie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Problemem okazał się zacinający zawór egr, Jak na razie błędów nie ma i moc jest cały czas. Teraz mam jeszcze pytanie czy istnieje opcja żeby zamontować w miejsce gdzie był dpfz katem, katalizator ze wcześniejszych roczników bez dpf? bo troszkę drażni mnie zapach z wydechu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Panowie mam pilne pytanko, jak rozpoznać czy moje e90 320d 06 ( M47) ma DPF ?

 

pomijam oczywiście sposób - jak końcówka w dół to nie ma DPF...

Podobno można poznać po rozkodowaniu VIN, ale jak , ja po rozkodowaniu na bimmerwork , czy przez etk nie mam żadnej wzmianki o DPF w opcja , ale czy to oznacza że napewno nie mam ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.