Skocz do zawartości

Dlaczego pękł zbiorniczek wyrównawczy w układzie chłodzenia?


bujanka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, w mojej e46 318 rok 98/ 118 KM, pękł zbiorniczek wyrównawczy w układzie chłodzenia, po prostu nie wytrzymał ciśnienia.

-auto ma przebieg 120 000 km, i daje wiarę że taki jest

- nowy zakupić mogę tylko w serwisie za 231 zł + korek 60 zł

- wymienić nie problem, lecz obawiam się, że może się to powtórzyć

 

-Czy ktoś miał podobny problem?

-Proszę o sugestie dlaczego tak sie dzieje?

-Czy jest to zmęczenie materiału(plastikowy zbiorniczek) auto ma już jakby nie było 9 lat.

-Czy trzeba szukać przyczyny usterki i ją usunąć bo inaczej nowy zaraz też pęknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawwa sprawa, co do zmęczenia materiału to hmmm raczej obstawiałbym że uległ wcześniej uszkodzeniu mechanicznemu , przy wyciąganiu chłodnicy lub jakimś dzwonie, mógł być delikatnie pęknięty i nawet tego nie zauważyleś, za wysokie ciśnienie w układzie raczej eliminuje bo wtedy wywaliłoby któregoś węża najpierw. Napisz jeśli dojdziesz co bylo przyczyną .

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, w mojej e46 318 rok 98/ 118 KM, pękł zbiorniczek wyrównawczy w układzie chłodzenia, po prostu nie wytrzymał ciśnienia.

-auto ma przebieg 120 000 km, i daje wiarę że taki jest

- nowy zakupić mogę tylko w serwisie za 231 zł + korek 60 zł

- wymienić nie problem, lecz obawiam się, że może się to powtórzyć

 

-Czy ktoś miał podobny problem?

-Proszę o sugestie dlaczego tak sie dzieje?

-Czy jest to zmęczenie materiału(plastikowy zbiorniczek) auto ma już jakby nie było 9 lat.

-Czy trzeba szukać przyczyny usterki i ją usunąć bo inaczej nowy zaraz też pęknie?

 

Tak się zastanawiam a może uszczelka pod głowicą? Tak by się mogło stać jak kompresja dostała by się do wężów chłodzenia(gdy pójdzie uszczelka), ale wtedy silnik nie równo by chodził. Zwróć uwagę czy silnik trochę nie stracił mocy(wiadomo jak założysz zbiorniczek).

WIELE SERC, JEDNO BICIE, BMW PONAD ŻYCIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

same nie pekaja cisnienie go rozsadzilo . mam nadzieje ze jesto tylko ten korek zaciety zawor upustowy cisnienia . albo poczatek uszczelki pod glowica . Wymien ten element razemz korkiem nowym bardzo uwarznie i zalurz nowa uszczelke gumowa miedzy zbiornikiem a chlodnica , Jak jeszcze raz wywali to jest problem . wymiana tego zbiorniczka nie zawsze wychodzi potrafi cieknac bo sa zreguly zniekrztalcone plastiki , Najlepiej wymienic cala chlodnice na nowa ale zawrze sprubowac mozna . jak nie wyjdzie nie badz zawiedziony 50/50 tyle szans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mialem to samo zauwazylem ze podnisi mi sie temperatura wiec zgasilem auto i to byl blad wlaczajac sam zaplon po zgaszeniu silnika widze ze temeratura sie podnisi i wtedy wlasnie uslyszalem jak cos strzelilo i zaczal leciec plyn po wymianie zbiorniczka wszystko jest ok a przyczyna byl wentylator ktory sie nie zalaczyl poniewaz nawalil jak zmienisz zbiorniczek to sprawdz wentylator pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy gdyby kopresja poszła w układ chłodzenie to nie wywalałoby mu wody??? Pod warunkiem oczywiscie że ten korek od chłodnicy jest sprawny. Bo mnie sie wydaje ze to moze wina korka który powinien upuścić nadmiar cisnienia a ponieważ tak się nie stało pękł zbiorniczek - widocznie musiał być gdzieś lekko uszkodzony.
Sprzedam felgi aluminiowe 15"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mialem ten sam problem.Zbiorniczek wysadzilo.Jezdzilem od mechanika do mechanika wszyscy stawiali na uszczelke pod glowica.Jednak wszyscy sie mylili.jak dobrze ze nie dalem silnika rozebrac.Dosyc dlugo dochodzilem dlaczego tak sie stalo.Chodzi o to ze poczatkowe modele z seri e46 mialy montowane zbiorniczki wodne z gorszego jakosciowo materialu.Ktory to po kilku latach kruszal a nastepnie pekal.Zbiornik ktory kupisz teraz ma inny nr katalogowy niz ten z poczatkowej produkcji.Tak bylo w moim przypadku.Zakladam ze nie bylo innych objawow czyli wody w oleju czy oleju w ukl chlodzenia oraz nie czuc spalin ze zbiorniczka wyrownawczego.Co do wezy wodnych to nie sluchaj ludzi ktorzy mowia ze weze sa twarde i napewno to uszczelka pod glowica.Mi tak mowili.Nic bardziej mylacego.Weze maja byc twarde tam jest przeciez cisnienie rzedu 2 atmosfer.Kup nowy zbiorniczek i nowy korek gdyz moze to byla wina samego korka (ktory tez lubi nawalac).Ja wymienilem te dwie rzeczy i jest teraz juz ponad 6 miechow ok.Bunia smiga.Czasami sie zapomne i leci ok 200 km/h.Mam nadzieje ze u Ciebie bedzie to samo i nie bedziesz musial ingerowac w silnik.Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie z tym słabej jakości plastykiem to masz racje, a mianowicie ja w swojej bemce miałem taki problem bo mi ciekło z okolic termostatu, okazało się że miał jedną rysę, którą ciekło i tak jak by sie pory otworzyły i plastyk rozwarstwił bo normalnie tam gdzie nie było pęknięte też ciekło, wymieniłem i jest ok i też nie była bita, więc bardzo prawdopodobne.... :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bujanka napisal:

 

wymieniłem na nowe

 

-korek

-plastikowy zbiorniczek wyrównawczy

 

Przejechałem już około 600 km, jest wszystko w porządku. jestem dobrej myśli.

 

Dziękuje wszystkim za pomocne opinie

 

 

Tak trzymaj.Bedzie ok.(ten typ tak ma)Teraz tylko lac paliwo i smigac.Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.