Skocz do zawartości

potrzebny kod do radia


hajko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tym razem ja mam problem: posiadam oryginalne radio BMW

BMW BUSINESS RDS

65.12 - 8 352 862

PH7850S1081997

 

numery ponad kodami paskowymi:

9022 217 85239 08 i drugi: 003 9528 1081997

 

jest to stary kaseciak, ale chciałbym zamontowac go w moim e32, tylko nie mam do niego kodu.

Czy bylbyś w stanie wygenerować ten kod?

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz pomóc, to po jaka cholere piszesz? Chcesz pokazać jaki jesteś mądry? Czy masz za dużo czasu i nie wiesz co z nim zrobić, więc klepiesz byle co? Może faktycznie powinieneś podejść do muru i zrobić to, co sugerujesz, czasem pomaga.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdź do pierwszego lepszego zakładu napraw caraudio.

Koszt nie powinien przekroczyć 50 zł.

 

Różne są radia, różnie się je rozkodowuje.

Np. Forda można klepnąć w kalkulator i kod jest generowany, natomiast VW (blaupunkt) trzeba zczytywać z kości pamięci radia.

 

Nie wiem jak jest w BMW

 

pzdr

prawdziwy mężczyzna musi mieć wał, a nie jakieś tam przeguby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie chcesz pomóc, to po jaka cholere piszesz? Chcesz pokazać jaki jesteś mądry? Czy masz za dużo czasu i nie wiesz co z nim zrobić, więc klepiesz byle co? Może faktycznie powinieneś podejść do muru i zrobić to, co sugerujesz, czasem pomaga.

 

Hajko, prosze troszeczke grzeczniej i bez wycieczek osobistych :nienie: .

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nerwy mi puszczają, jak widzę takie odpowiedzi. Wydaje mi się(może niesłusznie), że jest to forum, gdzie staramy się pomóc innym, udzielając jasnych i prostych odpowiedzi, aby inni nie popełniali jeszcze raz błędów, które już raz zostały popełnione. Kiedyś bawiłem się w przeróbki DOHC 2.0, na dośc zaawansowanym poziomie i na tamtym forum też było mnóstwo wypowiedzi ludzi, którzy nie wnosili nic do tematu, stąd moja irytacja. A moja wypowiedź odnosi sie wyłącznie do treści a nie do osoby. Szczerze mówiąc, mam niezbyt pochlebną opinię o ludziach chcących dowartościować się w ten sposób, dla kontrastu, miałem kiedyś, w okresie studiów, przyjemność przychodzenia na wykłady(piatek, jedyne 2 godziny wykładu, niobowiązkowe, sala zawsze pełna) podstaw robotyki św.p. prof Adama Moreckiego. Był to przemiły człowiek, który bez ciena poirytowania lub nonszalancji odpowiadał na nasze najbardziej debilne pytania, nigdy nie dał nam odczuć, że jesteśmy od niego gorsi. Pewnego razu nie było go na wykładach i mieliśmy zastępstwo, od osoby zastępujacej, dowiedzieliśmy się, że ten skromny człowiek, jest, miedzy innymi, przewodniczącym światowej organizacji zajmującej się badaniami nad mikrorobotami medycznymi(nanotechnologie) oraz bardzo znaczącą osobą w kilku innych, nie mniej prestiżowych organizacjach międzynarodowych i właśnie jest w Japonii, gdzie przewodniczy konferencji. Konkluzja: jeśli ktoś prosi nas o pomoc, to, jeśli potrafimy i chcemy jej udzielić, zróbmy to, jeśli nie, to przynajmniej nie przeszkadzajmy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uraziłem Ciebie swoją wypowiedzią to bardzo przepraszam. Podzielam Twoją opinię na temat tego typu for internetowych i ludzi którzy udzielając się w temacie nie wnoszą do niego nic pożytecznego. Niemniej jednak jestem zdania że nie powinno się poruszać takich tematów na forum ogólnodostępnym, ponieważ tworzy się w ten sposób gotową receptę omijania zabezpieczeń w tym przypadku radia w innym alarmu czy telefonu komórkowego. Łatwość dostępu do tego typu informacji zwiększa popyt na takie urządzenia, pochodzące nie zawsze z legalnego źródła. Jak by Ci ukradziono owe radio z twojej BEEMY tłukąc przy okazji szybę i niszcząc kokpit i instalację to też byś tak chętnie udzielał informacji na takie tematy ??? W tym konkretnie przypadku wystarczy wpisać w google nr seryjny i już masz kod..... Zostawiam to pod rozwagę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nie zadziałał :( ,na razie wyświetla mi się CODE i WAIT, ale mimo wszystko dzięki, czekam na inne propozycje :D

 

Ale umiesz cokolwiek wpisać??

Jeśli nie to zostaw radio włączone na godzinę, góra 2 godziny i wtedy wpisz kod! Jeśli nadal nie będziesz mógł wpisać to wtedy jedynie elektryk!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wpisałem go, zatwierdziłem i dopiero po zatwierdzeniu wyskoczył napis WAIT, właśnie leży sobie bez zasilania, za jakiś czas jeszcze raz podłączę i spróbuję go wklepac ponownie. Do kolegi kempesso: przeprosiny przyjete :lol: , też jestem zdania, że w takich sprawach należy być ostrożnym, dlatego podałem że jest to kaseciak(wiadomo, ze to towar niechodliwy, o znikpomej wartości, takich odbiornikow sie już nie kradnie, dlatego też, między innymi, chcę go zamontowac w swoim aucie :D) , poza tym ja nie prosiłem o podanie linku do programu/kalkulatora, tylko o wygenerowanie kodu do konkretnego egzemplarza, a to nie ujawni algorytmu obliczeń, a tym samym nie stanowi potencjalnego zagrożenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomogę, ale wykładowca elektroniki twierdzi że po włożeniu radia do zamrażarki i zamrożeniu ,radio się rozkoduje ponieważ pamięć trzyma dane tylko do iluś stopni w minusie (twierdzi że kiedyś tak rozkodowywał). Spróbuj i napisz czy działa, najwyżej obalimy kolejny mit :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomogę, ale wykładowca elektroniki twierdzi że po włożeniu radia do zamrażarki i zamrożeniu ,radio się rozkoduje ponieważ pamięć trzyma dane tylko do iluś stopni w minusie (twierdzi że kiedyś tak rozkodowywał). Spróbuj i napisz czy działa, najwyżej obalimy kolejny mit :lol:

witam

osobiście tego nie robiłem ale znam kilka osób które w ten sposób tez rozwiązały problem

a jak będziesz tego próbował to nie zapomnij zamknąć radia w czyms szczelnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.