Skocz do zawartości

Problem z oponami


illusion

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jezdzilem na zimowkach Fuldy 195/65/r15 i wszystko bylo ok, ale ze byly juz zjezdzone a trafilem nowe biezniki za dobra kase to sie skusilem....(i to byl blad). Zalozylem taki sam rozmiar jak poprzednie zimowki 195/65/r15, ale te zaczely mi obcierac z tylu jak auto sie "rozbujalo". Co ciekawe nie ociera bieznik ale bok opony o blotnik!!!! widac nawet slad na grawerce opony. Musze zaznaczyc ze mam obnizone zawieszenie, a felgi sa oryginalne z e36 wiec to nie wina ET. Aha i auto stalo sie mniej stabilne jak zaczynam kierownica delikatnie skrecac w lewo i pozniej w prawo auto zaczyna "plywac" jak by mial strasznie miekkie zawieszenie :| TEGO NIE BYLO!!! Jest na to jakis sposob, moze powietrza trzeba dobic wiecej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jezdzilem na zimowkach Fuldy 195/65/r15 i wszystko bylo ok, ale ze byly juz zjezdzone a trafilem nowe biezniki za dobra kase to sie skusilem....(i to byl blad). Zalozylem taki sam rozmiar jak poprzednie zimowki 195/65/r15, ale te zaczely mi obcierac z tylu jak auto sie "rozbujalo". Co ciekawe nie ociera bieznik ale bok opony o blotnik!!!! widac nawet slad na grawerce opony. Musze zaznaczyc ze mam obnizone zawieszenie, a felgi sa oryginalne z e36 wiec to nie wina ET. Aha i auto stalo sie mniej stabilne jak zaczynam kierownica delikatnie skrecac w lewo i pozniej w prawo auto zaczyna "plywac" jak by mial strasznie miekkie zawieszenie :| TEGO NIE BYLO!!! Jest na to jakis sposob, moze powietrza trzeba dobic wiecej?

 

to nie wina opon tylko zawieszenia.. :norty: :norty: :norty: sprawdz zawieszenie czy nie masz luzow...sprezyny i teleskopy :cry2: :cry2: :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten rormiar nie pasuje do tego auta . jak rozmiar jest za duzy to kicha 205/60/15 albo 185/65/15 wiec twoj jest za duzy ,jak opona jest niskiej jakosci wykonania to brak rantu i wtedy wytwarza sie z boku balon razem z niskim zawiasem i zaduzym rozmiarem o 2.5 cm masz problem rozwiazany ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ten rormiar nie pasuje do tego auta . jak rozmiar jest za duzy to kicha 205/60/15 albo 185/65/15 wiec twoj jest za duzy ,jak opona jest niskiej jakosci wykonania to brak rantu i wtedy wytwarza sie z boku balon razem z niskim zawiasem i zaduzym rozmiarem o 2.5 cm masz problem rozwiazany ..

ale kolego wczesniej nie mial problemow na tym samym rozmiarze oponek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar moze i wiekszy niż seria...ale powinno wszystko sie mieścic...

Zalezy jeszcze jak nisko autko stoi.

Tez jezdze w zimie na 195/65/R15 zawias 60/40 i tez mialem obawy o ocieranie ale nawet jak sie dobrze "buja" nic nie ociera... a szczegolnie juz z tylu wiec ciekawa sprawa...dobij troche wiecej powietrza moze faktycznie to to..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolego wczesniej nie mial problemow na tym samym rozmiarze oponek

 

Tak, ale innej firmy :) Ja mialem FULDE letnia i nie mam dobrego zdania o niej, szczegolnie na mokrej powierzchni i piasku - DRAMAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale innej firmy Ja mialem FULDE letnia i nie mam dobrego zdania o niej, szczegolnie na mokrej powierzchni i piasku - DRAMAT.

no tak w sumie firma a firma to tez roznica... co widac w cenach:)

fulda rzeczywiscie nie za dobry wybor, tez mialem i raczej nie kupie juz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wina opon tylko zawieszenia.. sprawdz zawieszenie czy nie masz luzow...sprezyny i teleskopy

Zawieszenie jest ok, sprawdzane niedawno, zreszta co by sie moglo z nim stac, jak jechalem do wymiany opon i bylo ok, a po wymianie nie jest ok.

 

ale ten rormiar nie pasuje do tego auta . jak rozmiar jest za duzy to kicha 205/60/15 albo 185/65/15 wiec twoj jest za duzy ,jak opona jest niskiej jakosci wykonania to brak rantu i wtedy wytwarza sie z boku balon razem z niskim zawiasem i zaduzym rozmiarem o 2.5 cm masz problem rozwiazany ..

 

ale kolego wczesniej nie mial problemow na tym samym rozmiarze oponek

Wlasnie to mnie dziwi, że ja juz na tym rozmiarze opon jezdzilem i nigdy ale to nigdy mi nie przytarla. Wydaje mi sie ze to jednak jakosc opony, faktycznie moze bardziej rozchodzi sie na boki i stad ten problem. Dzis Niedziela, jutro postaram sie dopompowac jeszcze powietrza i powiem wam czy to cos pomoglo. Jak nie to czeka mnie kolejna wymiana opon :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co gdybac...

tak czy inaczej masz troszke za duże... bo powiny być 185 na tym profilu i feldze...

to ze teraz Ci nie pasuje... to żadna nowość... czesto tak jest... ( nie ze nie pasuje ) ale ze opona innej firmy inaczej się układa...

ja raz miałem oponki firmy BF goodrich ...i ile bym nie pchal do niej powietrza... to strasznie była przygieta...( taki jakiś balona na boku... ) i nie wazne mało czy dużo powietrza... każda opona jest troszke inna ... firma...

i poprostu tu zdradziło Cie to że jest troche za duża... ksztąłt jej jeszcze idzie w bok.. i poprostu sie nie miesci

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety lipa. Dobilem powietrza na prawie 3 bary i nadal to samo. Kolega Rafal_W_wa mial racje, musi byc tak skonstruowana opona. Ile bym jej nie pompowal to rozszerza sie tez na boki i nici z tego. Musze znow zmienic, moze ktos chce sie wymienic 195/65/r15 za mniejsze albo troche wezsze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo sie rozwiazac problem!!! wystarczylo delikatnie o kilka milimetrow bardziej zagiąć "rant" blotnika idacy do srodka nadkola. Podgialem go lekutenko do gory i jest ok. Jak ktos ma taki problem a nie wie jak to zrobic, to moge przeslac zdjecia na maila.

Dzieki za pomoc koledzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.