Skocz do zawartości

Problem z Abs-em


uki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :) mam problem z abs-em,kilka dni temu byłem na kompie i wykazało że mam w przednim lewym kole czujnik uszkodzony,dzisiaj wymieniłem na nowy i nic,kontrolka abs-u jak świeci tak swieci,żadnej poprawy!!,co jeszcze mam wymienić lub zrobić żeby te ustrojstwo zamilklo?? pozdrawiam :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wymianie czujnika musiałem kawałek przejechać by zgasła kontrolka-a jeżeli u Ciebie nie gaśnie to może masz coś z podłaczeniem-kabelek przerwany lub kostka zaśniedziała? A czujnik nowy czy używany?
BMW i tylko BMW!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik nowy,, otrzymałem przesyłke.... zaraz założyłem i nic....jest wiele rzeczy mówiących o niesprawności abs ,np.pompa,sterownik,przekaźniki,, to wszystko mam teraz wymieniać?? sam niewiem od czego mam zacząć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeśli czujnik jest nowy(i nie jest wadliwy) i wszystkie podłączenia są ok to pozostaje Ci tylko jechać jeszcze raz na kompa by jeszcze raz sprawdzić co może buć przyczyną jeszcze świecącej kontrolki?
BMW i tylko BMW!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeśli czujnik jest nowy(i nie jest wadliwy) i wszystkie podłączenia są ok to pozostaje Ci tylko jechać jeszcze raz na kompa by jeszcze raz sprawdzić co może buć przyczyną jeszcze świecącej kontrolki?

i chyba tak zrobie...wielkie dzięki za info..... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcąc zakładać nowego tematu opiszę swój problem tutaj:

W mojej 318i odkąd ją kupiłem cały czas świeciła sie lampka abs-u (oczywiście abs nie działa) więc postanowiłem sprawdzić czujniki przy kołach, okazało się że prawy przód jest do wymiany (na mierniku nie pokazywał żadnej wartości). Po zakupie nowego czujnika dalej to samo czyli świecąca się lampka abs-u. Pojechałem na komputer i pokazał "brak komunikacji z przednimi czujnikami abs-u"

 

Ma ktoś może jakieś pomysły?

http://img228.imageshack.us/img228/3276/tn1ir4.jpg


diamentschwartz metalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle sie nie skomunikował czy tylko z przednimi ?. Nie za bardzo się orientuje sie w szczegółach diagnostyki komputerowej ale wydaje mi sie ze komunikuje sie ze wszystkimi na raz tzn za pośrednictwem modułu ABS i pokazuje który czujnik jest walnięty albo wcale sie nie komunikuje. Jeżeli wcale sie nie komunikuje to może być wina komputera i wtedy nie zawsze chce sie komunikować ale jeżeli ktoś siedzi tylko w bmhttp://www.bmw-klub.pl/forum/privmsg.php?folder=inbox

Nie masz nowych wiadomościNie masz nowych wiadomościw i ma konkretny komputer do BMW to jeżeli nic nie jest walnięte to sie musi skomunikować.

 

Ja jak miałem problem z ABS to byłem u 3 gości co maja komputery diagnostyczne z oprogramowaniem do BMW i żaden sie nie mógł skomunikować z moim modułem ABS. Dopiero jak pojechałem do firmy która od lat siedzi w BMW i ma komputer oryginalny BMW skomunikowali sie odrazu i naprawili problem.

 

 

Odnosnnie tematu który został założony chciałbym dodać ze moduł ABS w E36 nie zapisuje błądów trwale znaczy to ze jezeli zmienimy czujnik to po przekreceniu stacyjki bład powinien zgasnąc najdalej po kilku metrach przejechania sie autem jak nie odrazu. Można błąd resetować ale nie ma to najmniejszego sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komputer pokazał że tylne czujniki są ok, natomiast niewidzi przednich. Mechanik podejrzewa uszkodzenie przewodów, ale dlaczego tylko przód, moim zdaniem to bardzo dziwne lecz będę szukał właśnie takiego uszkodzenia tylko nie wiem z jakim skutkiem.

http://img228.imageshack.us/img228/3276/tn1ir4.jpg


diamentschwartz metalic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a słuchajcie... Od pewnego czasu włączał mi sie ABS jak hamowałem nawet na suchej powierzchni. Raz sie włączył a raz nie. Tak mi sie robiło raz może 2 razy w tygodniu a w inne dni ok... Z czasem coraz częściej mi sie włączał ale kontrolka ABS sie nigdy nie zapalała. Po miesiącu takich zmagań zaświeciła sie kontrolka ABS i już przy każdym hamowaniu sie włączał. Podłączyli mi kompa i pokazało, że nie ma łączności z lewym tylnim czujnikiem obrotów ABS. Czy to na pewno czujnik? Obecnie czekam na wymianę i nie wiem co sie będzie działo... Miał może już ktoś taki przypadek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj byłem u mechanika.... powiedział mi że nieraz zdarza się tak że po wymianie jednego czujnika może drugi paść w drugim kole a to dlatego że niema jakiejś synchronizacji czy cóś tam....jutro pojade na kompa i zobacze co jeszcze wykaże....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też świeciła kontrolka od abs'u i diagnostyka komputerowa niczego nie wykazała. Wszystkie czujniki miałem sprawne a sterownik od abs'u nie wykazywał komunikacji z pompą. Winnym okazał się przekaźnik od abs'u...

http://imageshack.us/a/img22/2969/p1070367s1.jpg

http://www.motostat.pl/user_images/25837/icon3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też świeciła kontrolka od abs'u i diagnostyka komputerowa niczego nie wykazała. Wszystkie czujniki miałem sprawne a sterownik od abs'u nie wykazywał komunikacji z pompą. Winnym okazał się przekaźnik od abs'u...

widzisz Krzycho u mnie niestety okazala się pompa abs-u walnięta,a to dlatego że długo miałem zepsuty jeden czujnik....tak tłumaczył mi mechanik....wczoraj byłem na kompie.....pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech widzę że to gorący temat tym bardziej teraz - zimą. U mnie podobnie z ABS-em jakiś taki rozkapryszony raz działa raz nie, raz się świeci kontrolka raz nie i tak w koło. Na dniach jadę na komp to może pokarze coś mądrego
Gregor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech widzę że to gorący temat tym bardziej teraz - zimą. U mnie podobnie z ABS-em jakiś taki rozkapryszony raz działa raz nie, raz się świeci kontrolka raz nie i tak w koło. Na dniach jadę na komp to może pokarze coś mądrego

Jasne że Greg211 wleć na kompa, napewno ukaże usterke a przynajmniej z grubsza....i po troszku naprawiaj usterki.....ja tak czynie...mówiąc z góry... "Nic Od Razu" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dzisiaj mi wymienili ten czujnik ABS-u. I wszystko jak narazie jest ok. Kontrolka zgasła, hamulce ok. Koszt naprawy 250zl...:/

ja czujnik wymieniiłem B@rtek i jestem 150zł w plecy bo okazało się że to pompa abs-u jest uszkodzona,,już zamówilem używke....myślę że teraz będzie okej.....mam taką nadzieje... :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: pozdrawiam i ciesze się że u ciebie wszystko gra....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.