Skocz do zawartości

E34 JAKI OLEJ? WSZYSTKO O OLEJU DO SILNIKA.


chwieju

Rekomendowane odpowiedzi

zalałem półsyntetyk i chyba jest OK :) ale wyczytałem jeszcze troche informacji i ponoć dobrze jest między wymianami oleju po przejsciu z minerala na polsyntetyk wymienic 2-3 razy filtr oleju, bo cały syf który wypłucze polsyntetyk bedzie sie w nim zbierał..

 

A jakby kogoś interesowało to w Katowicach jest taki sklep LucArt na Granicznej 61 na paderewie :) mają naprawde duży wybór Olejów, obsługa miła i fachowa. Filterki też w dobrej cenie mają :)

Wlałem takiego półsyntetyka http://allegro.pl/motul-6100-synergie-10w40-5l-10w-40-katowice-i3372512597.html i jak narazie nic nie kapie nic nie ubywa.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sorry za odświezenie tematu ale dzis po południu mam zamiar jechac zakupić olej silnikowy ( zależy mi na czasie ) nie mam kogo spytać wiec robie to tu ,przejrzałem każdą strone z tym tematem i temat rzeka..., mam Bmw E 34 520i 1989 rok co polecicie ? pozdrawiam :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolego u siebie (e34 tds nalatane jakos ponad 400 000, bo wyswietlacz nieczytelny ale nieraz widac ze jakies 4 na poczatku blyska) w czerwcu zastosowalem olej GM polsyntetyk i do dnia dzisiejszego nic nie ubylo, a zrobilem juz jakies 7-8 tys. Za dwa dni jade do Polski i znowu wymienie olej na ten sam, gdyz zostalo mi jeszcze 4 litry, ktore byly przeznaczone na dolewke (na szczescie sie nie przydaly). I jestem zadowolony ogolnie z tego oleju. Moj ojciec stosuje tez ten olej w vw sharanie 1.9tdi, wujek w audi a4 1.9 tdi i rowniez nie maja zadnych problemow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra juz po kłopocie własnie wrócilem od serwisu takiego co sie zajmuja wymiana olejów filtrów itp , wymieniłem na lotosa 15w40 , od razu filtr zmieniłem olejowy marki filtron , i do tego filtr powietrza zmieniłem firma jakas ufi nie pamietam dokładnie , 4 litry oleju do silnika mi weszło a za wszystko 110 zł tylko :D a no i mi inspekcje wykasował też
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ostatnio zauważyłem plamki male oleju na podjezdzie, leje valvolina syntetyk 10w60 , pytanie za rzadki??czy miska??

 

Dodam że nowe plamki sie pojawiaja dopiero gdy noc jest chlodnawa (powiedzmy od -4 stopni) , jak jest cieplej to nic sie nie robi, chociaz w sumie nie wiem co ma to za znaczenie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
teraz mam pytanie czy ktos z was przeszedl z polsyntetyku na full syntetyk przy przebiegu okolo 400 tys km.silnik M50B25 vanos bo ja nosze sie z zamiarem takiej zmiany ale mam obawy czy nie bedzie cos nie tak mam zalany valvoline 10w40 max live chce zalac tej samej firmy oliwe tyle ze syntetyk 5w40 max live, a o co chodzi jak kupilem auto byl zalany castrolem ale nie wiadomo jakim bo koles co sprzedawal wiedzial tylko tyle ze castrol a reszte znal jego "mechanic".Do czego zmierzam przyszlu przymrozki i teraz dobry mróz i przy przymrozkach okolo 0 stopni slychac jest wanosa do puki sie silnik nie zagrzeje w miare, a przy mrozie -15 szczerkocze caly czas, jak bylo cieplo silnik chodzil cichutenko a teraz rzezi ,z tad moje pytanie co do przejscia na syntetyk bo podejrzewam ze jest to wina oleju ze jest za gesty,moze macie jakies propozycje oleju.z gorki dzieki za podpowiedzi. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy w jakim jest stanie silnik.

Jak zdejmowałeś pokrywę zaworów i nie ma szlamu to możesz się pokusić. Na pewno ulży mu poranne odpalanie. rzadszy olej nic złego z silnikiem nie robi. Syntetyki bardziej myją kanały i całe wnętrze silnika i jak silnik jest zalany jakimś syfem, doktorem to może zacząć się pocić kopcić itd.

400tys na ten silnik to nie jest tak dużo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy w jakim jest stanie silnik.

Jak zdejmowałeś pokrywę zaworów i nie ma szlamu to możesz się pokusić. Na pewno ulży mu poranne odpalanie. rzadszy olej nic złego z silnikiem nie robi. Syntetyki bardziej myją kanały i całe wnętrze silnika i jak silnik jest zalany jakimś syfem, doktorem to może zacząć się pocić kopcić itd.

400tys na ten silnik to nie jest tak dużo .

nie no kopcenia nie ma oliwy tez nie pobiera od wymiany zrobilem okolo 7000km i nie dolalem ani kropli poci mi sie sisa olejowa troche i tyle chce zmienic tak jak wyzej pisalem przez ten szczerkoczacy vanos ,jak sciagalem do wymiany uszczelki pod deklem zaworowym to nie bylo tam nie wiadomo jakiego szlamu byl taki moim zdaniem zwykly nalot, tyle ze nie wiem jaki syntetyk zalac bo na forum o olejach temat rzeka i czlowiek glupieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
daniel to stary wyga w temacie olejów silnikowych on tyle milionów rożnymi autami przez całe swoje życie na trzaskał że wie najlepiej nawet gdy silnika nie widzi :mrgreen: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka aut nie wiem skąd bierzesz jakieś głupie informację. Na głupotę jeszcze nikt lekarstwa jak widać po tobie nie znalazł :cool2:

Zawsze się patrzy na stan silnika na ile można to ocenić i potem dobrać olej i przede wszystkim patrzeć na normy jakie zaleca producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i kogo ty chłopaku pouczasz a ty co zrobiłeś w temacie - Pukanie, podczas jazdy E39 530D

robisz śmietnik bo napisałem sprężynka :mrgreen: :mrgreen:

idź się ogarnij

Bajo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.