Skocz do zawartości

Gdzieś znika płyn chłodniczy


dominiko19

Rekomendowane odpowiedzi

Moje cudo kupiłem w Sierpniu i od tego czasu nie wyskakiwał komunikat o zbyt malym poziome płynu w zbiorniczku az do 1 Listopada gzie to mi zaczął mówic i dolałem mu jakieś0,5 litra pomyślałem no może wysechł czy co. dziśzaczął mi znowu informowac jak stał krzywo jednymi kołami na chodniku czyli przechylony ale widzę że go ubyło. Niewiecie co to może byc?? troche siemartwie czy to nie uszczelka pod głowicą... Ale wszystko jest dobrze temperature trzyma...Mialem kiedys walniętą uszczelke w Cinquecento 700 i wiem że syczxało w zbiorniczku.. A tu jak otwieram nie syczy nic nie ma żadnego ciśnienia więc to chyba nie uszczelka ale proszę doradzcie i napiszcie jakie są objawy uszczelki w naszych pięknotkach... A jeszcze zaznacze że jezdze normalnie tym autkiem bez masakrowania go jak to potrafiainni ;)

Siniek ;)

Wynajem aut do ślubu.

http://www.jaguaremdoslubu.strefa.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje cudo kupiłem w Sierpniu i od tego czasu nie wyskakiwał komunikat o zbyt malym poziome płynu w zbiorniczku az do 1 Listopada gzie to mi zaczął mówic i dolałem mu jakieś0,5 litra pomyślałem no może wysechł czy co. dziśzaczął mi znowu informowac jak stał krzywo jednymi kołami na chodniku czyli przechylony ale widzę że go ubyło. Niewiecie co to może byc?? troche siemartwie czy to nie uszczelka pod głowicą... Ale wszystko jest dobrze temperature trzyma...Mialem kiedys walniętą uszczelke w Cinquecento 700 i wiem że syczxało w zbiorniczku.. A tu jak otwieram nie syczy nic nie ma żadnego ciśnienia więc to chyba nie uszczelka ale proszę doradzcie i napiszcie jakie są objawy uszczelki w naszych pięknotkach... A jeszcze zaznacze że jezdze normalnie tym autkiem bez masakrowania go jak to potrafiainni ;)
hej...chyba nie masz powodu do zmartwien...w mojej 740stce tez ubywa troche plyn...na ponad 12 tys km dolalem jakies 1,5 litra.powodow moze byc wiele.malenka nieszczelnosc w laczeniach na wezach...nawet jej nie zauwazysz...sprawdz cclodnice szczegolnie bok od strony kierowcy gdzie aluminium laczy sie z plastikiemtam czesto sa wycieki,moze tez juz nie trzymac sam korek zbiorniczka plynu.Dodam,ze wczesniej mialem 730 i jezdzilem nia przez 5 lat i dolewalem troszke plynu...jednak problem nie narastal.Nie sadze aby byla to uszczelka pod glowica...zycze radosci z jazdy..3maj sie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Typuję nieszczelność - ponieważ jest mała mało ubywa i odparowywuje , tak że tego nie widać

 

Szukaj na łączeniach , wężach białego nalotu - stróżki z kamieniem .

 

Ale samo się to nie poprawi z czasem się będzie powiększać .

 

Ja miałem mikro pęknięcie w obudowie termostatu i podobne objawy

 

Sie ma - potrop - poszukaj - poobserwuj

 

Mario

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario dobrze radzi, ze swojej strony moge dodać: sprawdzenie dokrecenia opasek, sprawdzenie węży pod kątem peknięć gumy(najlepiej na gorąco, gdyż masz wtedy ciśnienie w układzie). Szyby Ci nie parują? Bo jeśli tak to możesz mieć uszkodzona nagrzewnicę(sprawdź, czy nie masz mokro pod dywanikami z przodu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje cudo kupiłem w Sierpniu i od tego czasu nie wyskakiwał komunikat o zbyt malym poziome płynu w zbiorniczku az do 1 Listopada gzie to mi zaczął mówic i dolałem mu jakieś0,5 litra pomyślałem no może wysechł czy co

 

sprawdź przewody którymi płynie płyn chłodniczy - zwykle w samochodach "nastoletnich" :) są małe wycieki na połączeniach...

 

u siebie musiałem wymienić pierwszy od chłodnicy wężyk powrotu płynu do zbiornika i jedną opaskę i pomogło :cool2:

 

PS: wężyki kupuj w ASO - kosztują niewiele a są na pewno bardzo dobrej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje cudo kupiłem w Sierpniu i od tego czasu nie wyskakiwał komunikat o zbyt malym poziome płynu w zbiorniczku az do 1 Listopada gzie to mi zaczął mówic i dolałem mu jakieś0,5 litra pomyślałem no może wysechł czy co. dziśzaczął mi znowu informowac jak stał krzywo jednymi kołami na chodniku czyli przechylony ale widzę że go ubyło. Niewiecie co to może byc?? troche siemartwie czy to nie uszczelka pod głowicą... Ale wszystko jest dobrze temperature trzyma...Mialem kiedys walniętą uszczelke w Cinquecento 700 i wiem że syczxało w zbiorniczku.. A tu jak otwieram nie syczy nic nie ma żadnego ciśnienia więc to chyba nie uszczelka ale proszę doradzcie i napiszcie jakie są objawy uszczelki w naszych pięknotkach... A jeszcze zaznacze że jezdze normalnie tym autkiem bez masakrowania go jak to potrafiainni ;)

 

Ja mam ten komunikat codziennie, a wiem, że poziom jest OK. Więc może po prostu czujnik głupieje.

 

pozdr

Mariusz

 

PS. W czujniki nie wierzę do tego stopnia, że dziś komp wyświetlił mi, że bagażnik nie zamknięty. Oczywiście stwierdziłem (przecież nie będę się zatrzymywał), że czujnik zamarzł. Okazało się, że bagażnik był nie zamknięty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Odgrzebię temat. Co prawda do e38.

 

Zauważyłem wyciek spod tego czarnego plastikowego "pudła" (nie wiem jak to określić) w którym jest korek i odpowietrznik .

To "pudło" ma kryzę i właśnie spod tej kryzy cieknie.

 

Poważne mocno? Czy tam jest jakaś uszczelka? Jak sie do tego dostać?

 

pozdrawiam

prawdziwy mężczyzna musi mieć wał, a nie jakieś tam przeguby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.