Skocz do zawartości

ZAMARZAM!!!


yanush

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ja mam tez podobny problem.Jadę sobie w sobotę (24.XI) pięknie mi grzeje w samochodzie.zgasiłem samochód po godz wsiadam,odpalam samochód i od razu nawiew na "full" a to nic :mad2: no i co teraz zrobić?gdzie szukac?nigdy wcześniej nie miałem z tym problemu :cry2: prosze o pomoc :modlitwa: a samochód to e32 735i 89r (nie wiem czy ma to znaczenie ale ma klime)

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek: czy świecą się kontrolki? Jeśli nie, to sprawdź zasilanie sterownika(skrzynka bezpieczników, jeżeli tak, to przekreć pokrętło dmuchawy do końca, aż przeskoczy, wtedy nie działa tzw miecz i nie ma wpływu na wentylator. Jeśli nie działa, to trzeba sie dobrać do silnika dmuchawy, jest to dość uciążliwe, ale wykonalne. Trzeba odkręcić zbiorniczek wyrównawczy w komorze silnika, a następnie odkręcić znajdującą się pod nim osłonę. Widać będzie wtedy silnik dmuchawy, do którego idą dwa przewody, należy je rozłączyć i podpiąć pod akumulator, jeśli jest sprawny, to zacznie się kręcić. Można też sprawdzić go bez demontażu osłony, jest to prostsze, trzeba wtedy dobrać się do sterownika(po odkręceniu prawej osłony wewnątrz kabiny, znajduje się w tylnej części nagrzewnicy), odpiąć wtyczki(4) i podać napięcie na odpowiednie piny, teraz nie pamiętam które, ale mogę sprawdzić koło piątku. Jeśli silnik ruszy, to jest ok, wtedy trzeba szukać w sterowniku, jeśli nie, to silnik lub przewody do niego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

juz sie uporałem z problemem.nie wiem jak sie to nazywa ale po odkręceniu w kabinie tej osłony przy nawiewie jest "coś takiego długiego" troche wygląda jak miecz wiec to moze jest to ale jak nie to sie nie smiejcie :) i tam sa wlutowane 4 małe tranzystory.przelutowałem ich i teraz znowu jest wszystko jak być powinno :mrgreen:

 

pozdrawaim Łukasz

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.