Skocz do zawartości

Mobil czy Elf ?


bum525

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar wymienić olej w silniku... Ostatni właściciel lał Lotos'a mineralnego :doh:

Chce wlać półsyntetyk i zastanawiam sie nad Mobilem i Elfem

 

Pozdrawiam!

 

Jak wszysko w porzadku ja bym lal lotosa i nie kombinowal z innymi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do bmw lej tylko castrol long live 0w-30 albo 5w-30 taki jest zalecany na tym oleju możesz jeżdzić według wskaźników oil serwis t.j.około17 tyś km przed zmianą oleju koniecznie trzeba płukać silnik olejem na który wymieniasz

 

dajesz porady a nie patrzysz jaki ma silnik i model....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak będziesz miał zamiar zalać go półsyntetykiem lub syntetykiem, to rozważ, czy tą drastyczną zamianą silnik nie straci "szczelności". Pamiętaj, że oleje półsyntetyczne/syntetyczne posiadają mniejszą lepkość, szczególnie w niskich temperaturach (są "rzadsze") i zawierają dodatki uszlachetniające, które dokładnie wypłukają i "oczyszczą" Twój silnik...

Jeśli chodzi o Lotos, to swego czasu (lata 1991-1996) gość, jeden z prawdziwych fascynatów i czajnik nad czajniki z Politechniki Lubelskiej zajmował się badaniami Lotosa i sceptycy mogą się śmiać, ale wyniki były niezmiernie zadowalające. Olej pod względem jakości w poszczególnych klasach lepkościowych wcale nie odbiegał od jakości olejów światowych potentatów.

 

 

P.S. Być może Twój poprzednik zaczął celowo lać mineralny bo na półsynetyku/syntetyku ciekł uszczelnieniami. To taki cwany zwód :twisted2:, że nie wspomnę o innych krótkotrwale działających wynalazkach, jak autodoktory itp.

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja e30 jeździłem na lotos semisyntetic i było ok.nic sie nie działo.mi tez sie wydaje ze lotos to nie najgorszy olej-chodź sam śmigam na castrol-u i jak cena Ci nie przeszkadza to polecam własnie ten olej-oczywiście 15W-40 pół syntetyk

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[15W-40 pół syntetyk

 

Czy jesteś w 100% pewny "półsentytyczności" swojego oleju??? Może jestem szczawik w tych kwestiach, ale - o ile nie pomyliłeś cyferek w oznaczeniu klasy lepkościowej - wydaje mi się, że śmigasz na mineralnym :D ... Mnie uczyli, że olej traci swą "mineralność" na korzyść "syntetyczności" wraz z zamianą w oznaczeniu klasy lepkościowej pierwszej liczby z "15" , na "10", "5" lub "0"... A propos tej liczby to jest oznaczenie lepkości oleju przy niskiej, nie pamiętam już jakiej temperatury... i im ta liczba jest mniejsza, tym łatwiejszy rozruch w niskich temparaturach. Ale może się nie znam :D

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[15W-40 pół syntetyk

 

Czy jesteś w 100% pewny "półsentytyczności" swojego oleju??? Może jestem szczawik w tych kwestiach, ale - o ile nie pomyliłeś cyferek w oznaczeniu klasy lepkościowej - wydaje mi się, że śmigasz na mineralnym :D ... Mnie uczyli, że olej traci swą "mineralność" na korzyść "syntetyczności" wraz z zamianą w oznaczeniu klasy lepkościowej pierwszej liczby z "15" , na "10", "5" lub "0"... A propos tej liczby to jest oznaczenie lepkości oleju przy niskiej, nie pamiętam już jakiej temperatury... i im ta liczba jest mniejsza, tym łatwiejszy rozruch w niskich temparaturach. Ale może się nie znam :D

 

no tak mój bład :duh: to minerał.ja jeżdżę każda bmw na castrol pół syntetyk 10W 40 :) to jest chyba to oznaczeni.przyznaje to nie jest moja najmocniejsza strona :handshake:

http://img236.imageshack.us/img236/9483/podpis1wx9.png

One heart,one beat

Moja E32 735i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.