Skocz do zawartości

Problem ze spalaniem!!!


BMW_Sieben

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 miesięcy mam bmw e32 750i. Jestem zadowolony z zakupu, ponieważ zawsze chciałem taka mieć. Jednak jedna rzecz nie daje mi spokoju, a mianowicie spalanie. Wiem, że jest to duży silnik i swoje musi spalić, ale wydaję mi się, że u mnie jest coś nie tak. Zrobiłem przynajmniej kilka razy test. Jeżdżę bardzo spokojnie, nie wykorzystuje potencjału znajdującego się pod maską, a samochód pali mi srednio 22l-23l :roll: . Co proponujecie? Czy warto wybrać się z nią na komputer? Czy silnik m70 ma jakieś czujniki, które mogłyby się zepsuć i wpłynąć na spalanie? proszę o pomoc

Zapomiałem dodać, mam w niej sekwencje i nie wiem czy to ma wpływ, ale ze względu na fakt iż nie ma duzo miejsca pod maska zostały zastąpione normalne filtry filtrami stożkowymi, bo inaczej gaz by sie nie zmieścił. Może dostaję złą mieszankę i głupieje Pozdrawiam

Edytowane przez BMW_Sieben
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich czujników ma mnóstwo. Wybierz się nie tyle na komputer co do dobrego mechanika. Tylko czy istnieje taka potrzeba? Bo jeśli to spalanie jest w większości zasługą jazdy po mieście to nie jest wcale takie wysokie. Zbyt mało szczegółów podałeś. Nie wiemy nawet czego samochód tyle spalił?
peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam tylko m30 ale norma po mieście to 24 gazu ( absolutnie bez pałowania ) Biorąc pod uwagę, że masz m70, spalanie twojego pojazdu to nie tragedia. Poszukaj na forum, całkiem niedawno krążył post na temat 'osiągów' największych, sześciocylindrowych połykaczy. Zmienisz zdanie. Aha, tras z m30 to 13/14. 18 nadal nie wygląda źle.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie wybrałeś auto do zagazowania. Z tego, co zdążyłem się zorientować na forum, gaz II giej generacji się absolutnie nie sprawdza w tych samochodach a wtrysk jest bardzo drogi, a tylko on się ponoć sprawdza. A odpowiadając na Twoje pytanie: na początek warto wziąźć na celownik sondy, bardzo często padają przy gazie, poza tym nie spodziewaj się zużycia gazu poniżej 15 l/100 km, moje 735 na sekwencji pali ok 14 l/100km, w 80% trasa, a benzyny to pali za dużo, moja 750 paliła średnio 12 - 12,5l na 100(uwalona jedna sonda, 80% trasa, raczej spokojny styl jazdy)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, że podpięcie pod kompa jest nieuniknione. Słyszałem opinię na temat 750 od kilku osób, że na trasie przy podobnym styl jaki ja mam powinna spalić 12l, a mieście ok 17l- 18l. Nie wiem czy nikt mnie w błąd nie wprowadzał. Mój komputer pokazuje zdecydowanie mniej, co w rzeczywistości pali. Aż żal pomyśleć ile ona pociągnie benzyny jeślibym ją pokręcił po obrotach. Tak dla porównania mój kumpel ma 730iA z gazem i pali mu 15l, a moja przy jeżdzie jak na pogrzebie pali >20l Nie liczę na cuda, ale wydaje mi się, że przy takim zapasie mocy niewykorzystanej wynik powinien być zbliżony

 

Dzięki za posty. Proszę o dużo ilość odpowiedzi, szczegółnie od osób dobrze znających temat (tych którzy na tym zęby zjedli :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz instalkę? Dwa, czy jeden parownik ?

22 w mieście na prawie dwutonowe auto to w/g mnie nie jest źle. Mi Rover 827 w automacie w mieście palił 25 (fakt, że był to efekt ciężkiej nogi). Na trasie 13,5-15, więc wynik 18 na dwa razy większy silnik nie jest zły.

 

pozdr

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew wszelkim opiniom emerycka jazda(autoamt wcześniej wrzuca wyższe biegi) nie sprzyja mniejszemu spalaniu, bo silnik ma większe obciążenie DME mierzy to przepływką i wystawia długie czasy wtrysku. Dyskusja o spalaniu V12 jest trochę nie na miejscu i to jeszcze w takim zakresie. Noblese oblige.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z przedmówcę!

Jeżdzenie na skrajnie niskich obrotach nie wpływa korzystnie na spalanie, ani na sam silnik.

750i zostało stworzone do dawania przyjemnośc z jazdy, do przelatywania przez całe Niemcy ze średnią 200km/h, nie do ładowania gazu na zwężkach i muskania pedału piórkiem!!

 

Może brutalne, ale jak cię nie stać, to sprzedaj!

A co do samych wyników spalania, ja bym się niepokoił gdyby 750i zaczeło jeść 30-40 litrów, poziom 22 jest normalny.

http://pomocdrogowakrk.pl

Tel:790 580 495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz instalkę? Dwa, czy jeden parownik ?

22 w mieście na prawie dwutonowe auto to w/g mnie nie jest źle. Mi Rover 827 w automacie w mieście palił 25 (fakt, że był to efekt ciężkiej nogi). Na trasie 13,5-15, więc wynik 18 na dwa razy większy silnik nie jest zły.

 

pozdr

Mariusz

 

Mam sekwencje (można powiedzieć dwie) na obie strony 2x6cyl więc wszystko razy dwa. Z tymi 18l na trasie to raz mi się udało. Zauważyłem jeszcze, praktycznie nie ma różnicy czy trasa czy miasto 22-23l i tak wyjdzie i tak

 

 

Do Grigorij

Ja mam 21lat nie mam wysokich zarobków,ale tak łatwo się nie poddam, że sprzedam samochód o którym marzyłem od długiego czasu, najwyżej się przyzwyczaję do takiego spalania. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

no nie stety ale to 300 kucyków ma takie spalanie i jak najbardziej mieścisz się w normie a co do delikatnej jazdy to moje V8 pali więcej o dwa litry jak sie kreci tylko do 2000tys niż normalnie do 4000 :D

to są duże auta i motory i mulenie ich tylko pogarsza sprawę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uraziłes mnie Grigorij :cool2:

 

Wiem, że temat spalania dla niektórych może być drażniący, ale podam jeszcze dla porównania spalanie e34 540iA które miał mój kumpel otóż paliła mu 15l w mieście (przy normalnej jeździe) potrafiła też dużo wiecej spalić jak mieliśmy ochotę poszaleć.

 

Zauważyłem, że u mnie śmierdzi z wydechu tak jakby nie wszystko przepalała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uraziłes mnie Grigorij :cool2:

 

Wiem, że temat spalania dla niektórych może być drażniący, ale podam jeszcze dla porównania spalanie e34 540iA które miał mój kumpel otóż paliła mu 15l w mieście (przy normalnej jeździe) potrafiła też dużo wiecej spalić jak mieliśmy ochotę poszaleć.

 

Zauważyłem, że u mnie śmierdzi z wydechu tak jakby nie wszystko przepalała

 

Raczej malo wykonalne zejsc do 15l w miescie jesli producent podaje ponad 17l....

http://gratyzchaty.pl -Giełda Darmowych Przedmiotów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co widzę, większość osób, które tu piszą, nie ma pojecia o zjawiskach zachodzących w silniku. Jeśli ktoś pisze, że spokojna jazda nie sprzyja niższemu zużyciu paliwa i niekorzystnie wpływa na silnik, to nie wie co pisze. Wprawdzie na niższych obrotach silnik jest zimniejszy i osadza się więcej osadów, dlatego warto co 1000 - 1500 km

"dogrzać" silnik, co spowoduje wypalenie osadów, ale na co dzień, jeżdżąc normalnie( średnia prędkość przejazdu na trasie Warszawa - Kielce, przy uwzględnieniu robót drogowych, 70 - 90 km/h) średnie spalanie wynosi 12 - 12,5 l/100km, absolutny rekord(jazda 100% trasa, V max 100 km/h) wyniósł 9,8 l/100km - cały czas piszę o e32 750iL. Warto też uzmysłowić sobie, że mniejsze obciążenie silnika powoduje mniejsze naciski na sworznie tłokowe, panewki, ścianki cylindrów, pierścienie tłokowe itp, co skutkuje mniejszym zużyciem a tym samym wydłużeniem ich żywotności. Poza tym, bardzo często ludziom wydaje się, że jest to samochód sportowy - nic bardziej mylnego, wprawdzie potężny silnik pozwala na dość dynamiczną jazdę, ale 2 tony masy kwalifikuja go raczej do kategorii sumo, prawdziwe sportowe auta(czyli takie, które były projektowane jako sportowe, mają masy zbliżone do 1000 kg, przy porównywalnych mocach), ciężka noga w tych autach powoduje, że lecą: skrzynie biegów, przeguby wału napędowego, przeguby półosi, nanaszych krętych i nierównych drogach pada też zawieszeni i układ kierowniczy. No i oczywiście wysokie zużycie paliwa. Jak jeden z kolegów napisał, są to auta do szybkiego przejazdu przez całe Niemcy, tylko w niemczech są autostrady, nikt nie projektował tych aut, aby jeździły dynamicznie w korkach, albo na dziurawych i krętych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)ale na co dzień, jeżdżąc normalnie( średnia prędkość przejazdu na trasie Warszawa - Kielce, przy uwzględnieniu robót drogowych, 70 - 90 km/h) średnie spalanie wynosi 12 - 12,5 l/100km, absolutny rekord(jazda 100% trasa, V max 100 km/h) wyniósł 9,8 l/100km - cały czas piszę o e32 750iL.(...) .

 

Z tego co piszesz to znaczy, że moja zdecydowanie za dużo pali na trasie, bo ok 20l, więc warto ją wziąć na kompa. Chcę usłyszeć opinię innego posiadacza 750 czy jak to słyszałem 12l jest do osiągnięcia przy 100-110km/h na trasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.