Skocz do zawartości

hamulec górski ???


T-T

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chce 800 zł za przerdzewiały i dziurawy wydech (tłumik bez rury wydechowej). Mam nadzieję, że dobrze dojrzałem i nie piszę głupot :worried:

 

niestety ten pajac chce 900zl za kilka kilogramow zlomu!

 

takich rzeczy nie kupuje sie uzywanych lecz nowe

"Zapytać - może oznaczać moment wstydu, ale nie zapytać i pozostać ignorantem, to wstyd na całe życie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulec gorksi ystepuje w samochodach siezarowych a dziala na zasadzie spreasana spalin w kolektorze wydechowym prze to silnik zmniejsza obroty i tym samym hamuje cale auto.Czyli krotko mowiac wspomagacz hamowania silnikem. Pierwszeslysze ze takie cos w osobowkach wystepuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może z tym hamulcem to koleś wymyslił bo tłumik końcowy w 328 ma sterowaną podciśnieniem klapke na jednej rurce wydechowej :)

fachowo to nie wiem jak to ugryźć i o co biega :?:

Pewnie o to chodzi, nawet na foeum ktos to ladnie opisywal, ale tez nie pamietam jak znaleźć..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że gość szuka naiwnego. Wystawił kawał złomu, wywindował cene i pomyślał, że ktoś mu to kupi. No bo w tej cenie przecież musi być dobre :duh: <--- To była ironia :twisted2: A opis tłumików odpowiednio przygotował do zasady działania hamulca górskiego (opisanego przez .:chudego:.) :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górski hamulec działa na zasadzie klapy w układzie wydechowym. zamyka sie go i silnik dusi sie spalinami, zwiększają sie opory w silniku i auto hamuje tylko osia napędzana. stosuje się to w ciężarówkach. przy prędkości ok 90km/h i 12-litrowym silniku diesla w scanii przy zjeździe z góry daje ogromny hałas :( musi być sterowany pneumatycznie lub elektronicznie. Jeżeli załączylibyście go mechanicznie to w końcu można zadusić silnik :( w cieżarówkach czasami ratuje to życie jadąc z góry, ale w BMW darowałbym sobie. niedługo może ktoś będzie chciał montować retarder w BMW :duh:

dla zainteresowanych mogę to też opisać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.