Skocz do zawartości

Filtr przeciwpyłkowy


Daro75

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

Wymiana nie jest wcale taka trudna, ale za pierwszym razem dość kłopotliwa...

W E36 filtr przeciwpyłkowy jest z tyłu konsoli. Trzeba wymontować schowek, nawiew nad schowkiem i płytę pod schowkiem. Potem musisz zdjąć kolanko od nawiewu na nogi pasażera - uważaj, nie połam - jest na jednym zatrzasku\zaślepce. Potem jak Ci się uda to włóż głowę, jak nie pozostaje Ci na macanego :wink:

Powinieneś zlokalizować taką podłużną zakrywkę zamykaną pokrętłem. Odkręć - w środku jest filtr.

Jak będziesz wkładał nowyfiltr, to połam go na przeznaczonych do tego zagięciach - inaczej za cholerę nie dasz rady go tam upakować.

Poskładaj wszystko do kupy i ciesz się silnym nawiewem :)

 

Za pierwszym razem wymiana zajęła mi coś około 1.5 godziny.

W ostatnią sobotę około 0.5 godziny - jak już się wie co i jak to łatwo idzie. Nie wiem czemu w ASO straszą, że to taki problem...

 

A różnica jest... rok nie wymieniany filtr - efekt taki, że musiałem mieć włączoną dmuchawę na 3 biegu, teraz cały czas jest na 1 8) A filtr miał tylko roczek...

 

Ja mam zwykłą klimę, ale przy klimatronicu pewnie jest tak samo.

Powodzenia :wink:

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Członkowie klubu
A ja mam takie pytanie dotyczące filtra przeciwpyłkowego: czy jeżeli klima jest wyłączona to powietrze leci przez ten filtr? Czy też puszczane jest jakąś inną drogą?

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
mozecie mi powiedziec czy w bmw 318 is z 95 r bez klimy filtr tez jest pod schowkiem??

 

Próbuje się tego dowiedzieć od jakiegoś miesiąca i sam już nie wiem bo jedni twierdzą że tak inni że nie. W serwisie powiedzieli mi że jest jeden filtr w formie takiej przeciętej piłki na pół i znajduje się w okolicy mechanizmu wycieraczek pod plastikową kratka.

 

Tutaj widać oba: http://www.realoem.com/bmw/partgrp.do?model=BE11&mospid=47424&hg=64&fg=10 ale który gdzie występuje i czy w wersji z klimą są oba,a w normalnej tylko jeden i który tego nie wiadomo. Nie bardzo mam czas rozebrać jedno i drugie żeby się przekonać szczególnie że za jedną robotą wymienił bym filtr(y). Może ktoś określi jak to w końcu jest w E36 bez klimy. :modlitwa:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie walczylem z tym problem dni dwa i tylko przez moja niewiedze.

Poniewaz rozebralem schowek caly dol i bylem pewien ze wlasnie bede mial ten filtr prostokatny ale tak nie bylo.

Okazalo sie ze posiadam ten drugi typ okragla wchodza dwie sztuki po lewej i po prawej stronie.

Jesli kogos interesuje posiadam e36 03/93 i wlasnie te filtry okragle sa umiejscowione pod mechanizmem wycieraczek.Dokladnie na srodku auta sa rolki od nawiewu o do kazdej z kazdej strony przychodzi filtr.

Czas pracy 1 h trzeba otworzyc maske zdjac kratke plastikowa a pozniej odkrecic 3 srubki i wyciagnac ta polke taka wybrzuszona tuz przed kolektorem ( tak to nazwe ) aby dostac sie do filtow.

Zmiana po wymiane diametralna teraz dmuchawa smiga na pozycji nr 1.

Pozdrawiam !

BMW RULEZ - Drive It And Believe It ! [ skype driftm3 ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@freestyler: jeszcze jedno pytanie w takim razie. Masz wersje BEZ KLIMY?

Jak są dwa filtry to ile dałes za nie, pytałem w ASO to zaśpiewali coś koło 200 zł/szt. :jawdrop:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BaX tak mam wersje bez klimy silnik m40 a zaplacilem za te filtry po 30 € za sztuke bo nie mieszkam w Pl czyli cena zblizona do polskiej.

Ale uwierz warto jak bylem w zime w Pl wiadomo ze w aucie szybciej paruje i dmuchawa potrzebna.Troche sie wkurzalem bo zawsze szyby boczne zaparowane a teraz problem zniknal uwierz !

Acha nie wiem czy czytales ostatnio ten temat byl poruszany ze mozna wrzucic pieluche tetrowa :D a jest taka mozliwosc sprawdzilem.Jezdzilem tak dwa tyg bo czekalem jak sciagna mi nowe orginaly.

Bylem sklonny nawet zostawic :D

Pozdrawiam !

BMW RULEZ - Drive It And Believe It ! [ skype driftm3 ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze tylko ja nadal nie wiem gdzie w modelu e 36 318 is coupe rocznik 95 ale model jest chyba 94 (bez klimy)znajduje sie filtr pylkowy/???czy ktos mi moze to powiedziec??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa dwa typy filtrow okragly i prostokatny co do okraglego napisalem wyzej jak wymienic i gdzie sie znajduje.

Jesli chodzi o drugi filtr prostokatny wklejam link jak sie go wymienia i gdzie sie znajduje !

Pozdrawiam !

http://users.ids.net/~thompson/bmw/microfilter.html

BMW RULEZ - Drive It And Believe It ! [ skype driftm3 ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam E36 316i 12/93 m43 z klimatyzacją i jest tam taki filtr przeciwpyłkowy.

http://img.photobucket.com/albums/v283/Wiesmin/forum/k1015.jpg

Filtron produkuje takie filtry i mają oznaczenie K 1015 i w cenniku kosztuje 73,20pln.

Tak wyglądał mój po wyciągnięciu:

http://img.photobucket.com/albums/v283/Wiesmin/forum/microfiltr02_resize.jpg

Instrukcja w pdf'ie

http://www.wixfiltron.com.pl/filtron/katalog/instrukcje/1015k.pdf

http://i3.tinypic.com/w1v0w6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos moze namairy na sklep z filtrami bo dzwonilem wszedzie i nie maja okraglych tylko te prostakatne za 70zl w jednym sklepie powiedzieli ze tylko sa w orginalach za 170zl nie dam za filtr 170zl :roll: mam 07,94 bez klimy i wlasnie wyciaglem z pod kratki w komoze silnika dwa okragle i teraz nie wiem czy tylko je wyczyscic 170zl na zatki filterek to jest sporo .macie jakies propozycjie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.