Skocz do zawartości

BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE


rOBSOnX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderatorzy
  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen:

MIODZIO nerwusk'u :cool2:

 

A miał już ktoś do czynienia z tym :

 

2011 ISTA ICOM J2534 PTT CABLE

 

:mrgreen: Made in POLAND !!!??? - czyżby "piwosz" - przyznaj się :mrgreen:

 

MADE IN POLAND - Do not buy inferior cables!

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
:mrgreen:

MIODZIO nerwusk'u :cool2:

 

A miał już ktoś do czynienia z tym :

 

2011 ISTA ICOM J2534 PTT CABLE

 

:mrgreen: Made in POLAND !!!??? - czyżby "piwosz" - przyznaj się :mrgreen:

 

MADE IN POLAND - Do not buy inferior cables!

 

 

Robert PTT to ogólne określenie dla pass-thru kabli. Każdy kabel jest PTT z punktu ISTA nawet OBD.

Tak dla podkręcenia atmosfery to Fxx chodzi po samej miedzi bez elektroniki :mrgreen: na ENET kablu.

 

Zaje ISTA sprawa :) chyba sobie jakiegoś tablet'a kupię pod to :) a mógłbyś jeszcze przetestować na jakimś starym autku typu E34 albo E32 :)

 

 

Screeny są ze "stołu". Mam na nim JBE, MRS, KOMBI z e91/e90/e92.

Dzisiaj planuje przedstawić ISTA mojej kochance :norty: Zobaczymy jak melanż wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Screeny są ze "stołu". Mam na nim JBE, MRS, KOMBI z e91/e90/e92.

Dzisiaj planuje przedstawić ISTA mojej kochance :norty: Zobaczymy jak melanż wyjdzie.

 

Twoja kochanka? to E30 :) Koniecznie zrób im fotki razem :norty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no chyba już e36 .... :D

no i powiem że cena za ICOMa rzeczywiście dobra ... :lol: nawet bardzo dobra ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

czy mi się wydaje czy obrazki są tak dobrej jakości ????

bardo ładnie to wszystko wygląda ... chyba się skuszę ... po jakim czasie otrzymałeś face ?

i jak ze starszymi modelami ??

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
czy mi się wydaje czy obrazki są tak dobrej jakości ????

bardo ładnie to wszystko wygląda ... chyba się skuszę ... po jakim czasie otrzymałeś face ?

i jak ze starszymi modelami ??

 

Photoshopem nic nie robiłem. Zwykły screenshot w VMware.

Wszystko co dostałem to tylko SW jeżeli chodzi o emulator ICOM.

Na moje oko auta bez 15 pin'u w 20 pin będą działać bez problemu. Jak widzisz nawet E30 jest na liście. 100% wyciągniesz na ICOM tylko.

Wieczorem sprawdzę na E36 i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy mi się wydaje czy obrazki są tak dobrej jakości ????

bardo ładnie to wszystko wygląda ... chyba się skuszę ... po jakim czasie otrzymałeś face ?

i jak ze starszymi modelami ??

 

Photoshopem nic nie robiłem. Zwykły screenshot w VMware.

Wszystko co dostałem to tylko SW jeżeli chodzi o emulator ICOM.

Na moje oko auta bez 15 pin'u w 20 pin będą działać bez problemu. Jak widzisz nawet E30 jest na liście. 100% wyciągniesz na ICOM tylko.

Wieczorem sprawdzę na E36 i dam znać.

 

A nie da się postawić nativ, a emulować tylko icom? Albo icom na jakimś starszym kompie, a ISTE na drugim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
czy mi się wydaje czy obrazki są tak dobrej jakości ????

bardo ładnie to wszystko wygląda ... chyba się skuszę ... po jakim czasie otrzymałeś face ?

i jak ze starszymi modelami ??

 

Photoshopem nic nie robiłem. Zwykły screenshot w VMware.

Wszystko co dostałem to tylko SW jeżeli chodzi o emulator ICOM.

Na moje oko auta bez 15 pin'u w 20 pin będą działać bez problemu. Jak widzisz nawet E30 jest na liście. 100% wyciągniesz na ICOM tylko.

Wieczorem sprawdzę na E36 i dam znać.

 

A nie da się postawić nativ, a emulować tylko icom? Albo icom na jakimś starszym kompie, a ISTE na drugim?

 

Jasne ze się da. To co widzisz na screenach to isid w offline mode. Obrazu się nie restartuje tylko zawiesza żeby nie stracił offline trybu.

Żeby przejść do offline mode potrzebny byłby jeszcze komputer z ISIS. Tutaj wymagania sprzętowe są spore bo i7 i 12 GB ram.

Wyjściem jest ISID na zwykłym lapku i kolega z ISIS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert PTT to ogólne określenie dla pass-thru kabli. Każdy kabel jest PTT z punktu ISTA nawet OBD.

Tak dla podkręcenia atmosfery to Fxx chodzi po samej miedzi bez elektroniki :mrgreen: na ENET kablu.

 

:cool2: "jasne" :mrgreen:

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś pomoże bo mam taki problem

zjarał mi się dme, kupiłem inny i wiadomo nie chce zapalić. Może mi ktoś podpowie co zrobić? Wiem że trzeba zgrać ze sobą ews i dme. Auto to e39 z m52. Najgorsze jest to że nie ma w okolicy nikogo kumatego w temacie :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
może mi ktoś pomoże bo mam taki problem

zjarał mi się dme, kupiłem inny i wiadomo nie chce zapalić. Może mi ktoś podpowie co zrobić? Wiem że trzeba zgrać ze sobą ews i dme. Auto to e39 z m52. Najgorsze jest to że nie ma w okolicy nikogo kumatego w temacie :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

 

Czy dme pochodzi z takiego samego typu auta (typ skrzyni, ews, itp). Jak nie wiesz to daj VIN obydwu aut. Ogólnie sprawa na 1h roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój vin BU48351

vin kupionego sterownika BV15544 z tego co patrzyłem to są obydwa z początku 98', tylko że mam manual a ten nowy sterownik jeździł na automacie

Ogólnie sprawa wygląda tak, że poszło mi 12V na kabel impulsowy od cewek zapłonowych na sterownik dme. Po rozebraniu widać było tylko jeden uszkodzony element, tranzystor o nr R3616 (jest ich 6szt w rzędzie po jednej stronie) i już tak nawet sobie myślałem żeby spróbować go przelutować. Wzrokowo nie widać innych uszkodzeń/przepaleń ścieżek czy elementów. Byłbym wdzięczny z jakąkolwiek pomoc, bo nie uśmiecha mi się brania lawety i szukać kogoś kto zna się w temacie, tymbardziej że mieszkam trochę w zaścianku bmw (okolice tarnowa) i ciężko kogoś kumatego dorwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
mój vin BU48351

vin kupionego sterownika BV15544 z tego co patrzyłem to są obydwa z początku 98', tylko że mam manual a ten nowy sterownik jeździł na automacie

Ogólnie sprawa wygląda tak, że poszło mi 12V na kabel impulsowy od cewek zapłonowych na sterownik dme. Po rozebraniu widać było tylko jeden uszkodzony element, tranzystor o nr R3616 (jest ich 6szt w rzędzie po jednej stronie) i już tak nawet sobie myślałem żeby spróbować go przelutować. Wzrokowo nie widać innych uszkodzeń/przepaleń ścieżek czy elementów. Byłbym wdzięczny z jakąkolwiek pomoc, bo nie uśmiecha mi się brania lawety i szukać kogoś kto zna się w temacie, tymbardziej że mieszkam trochę w zaścianku bmw (okolice tarnowa) i ciężko kogoś kumatego dorwać

 

Sprawdz priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Trochę nowości w sprawie ista :)

 

http://img84.imageshack.us/img84/1449/isid29.png

 

http://img844.imageshack.us/img844/1408/isidkonfiguracja.png

 

tutaj coś dla miłośników motorów BMW. Wszystko działa na standardowym interfejsie dla samochodów.

 

http://img847.imageshack.us/img847/3586/isidmotory1.png

 

http://img829.imageshack.us/img829/3684/isidmotory2.png

 

http://img219.imageshack.us/img219/6716/isidmotory3.png

 

Z wersją itools 2.9 nie trzeba już pauzować maszyny wirtualnej. Działa 50% szybciej niż starsza wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Mam duży problemy z DISem, a mianowicie zrywa mi połączenie przy czytaniu wartości rzeczywistych z DDE 3.0

Próbowałem z rożnymi ustawieniami i wygląda to tak:

jak ustawie na Fister i vm na off nie łączy się z DDE

 

http://img830.imageshack.us/img830/8772/fistervoff.jpg

 

jak ustawie na Fister i vm na on łączy się z DDE ale podczas odczytu co jakąś minute wywala błąd daje repeat i znowu po minucie to samo

 

http://img225.imageshack.us/img225/673/fistervon.jpg

 

jak ustawie na Softing i vm na on łączy się z DDE ale podczas odczytu co jakąś minute wywala błąd daje repeat i znowu po minucie to samo

 

http://img20.imageshack.us/img20/4738/softingvon.jpg

 

Nie mam już pomysłów co może być tego przyczyną, interfejs ADS działa raczej poprawnie bo INPA działa prawidłowo, widzi przy załączonym zapłonie cały czas ignition.

Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.