Skocz do zawartości

BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE


rOBSOnX

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Proste brak wszystkich aktualizacji.

ZB STARE NOWE

1708449 - 7500901

jak widzi nowe wymaga:

ZB TYP HW SW

7500901,1429545,1429861,7500902->-> braki w HIS MS411

a tu dup... brak histori HW i SW i skąd program ma wiedzieć na co zamienić .

Masz SSS ale bez wcześniejszych atkualizacji i nie poleci za wała

:cool2: :cool2: :mad2:

ps nie pokazuj wszystkiego z inpa bo ktoś ci klona zrobi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mrgreen:

Witam "PIWO" !!!

:D

Mam jedno pytanko :

czy ktoś to używał ?

 

FEJS

 

Pozdrawiam

BMW KLUB PRZEMYŚL

1 Jeżeli coś może się nie udać — nie uda się na pewno.

2 Nigdy nie kłóć się z głupcem — ludzie mogą nie dostrzec różnicy.

3 Jeżeli udoskonalasz coś dostatecznie długo — na pewno to zepsujesz.

4 Wszystko co dobre jest nielegalne, niemoralne albo powoduje tycie.

5 Niemożliwe jest zbudowanie niezawodnego urządzenia — głupcy są zbyt pomysłowi.

6 Wniosek to punkt, w którym nie masz już siły dalej myśleć.

7 Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Witam.

Mam u siebie do testów głowice do GT1, żółtą, DIS śmiga natomiast SSS v37 nie wykrywa głowicy. Z automatu jej nie wykrywa, nie idzie jej dodać jako external. Miał ktoś z tym do czynienia. Wszystko chodzi normalnie bez VM. W DIS ma ona oznaczenie DK219.

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki , takich błedów może troche być ze względu na :

długość jaka jest max do wpisania :

długość nie może zachodzić na nastepny bait:

suma kontrolna musi sie zgadzać:( nie taka sama ale przeliczona):

są słowa których nie można użyć (będą traktowane jako wykonywalne):

tekst w całej lini nie może przeskoczć niżej:

są pewne słowa których nie wolno ruszyć:

I jeszcze kilka ważnych.

trzeba trzymać sie pewnych zasad prz tłumaczeniu

 

A i są odkrycia ,pewne funkcjie są wyrymowane , szukam zalezności ale jak pisze w EWS NoENTRY password , actiwate transponder i wiele innych a wyraźnie brak klawiszy wejść to daje do myślenia

Mozliwy brak plików prg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhaha .

A ile można sobie zazyczyć za rok pracy ???????

mam dla siebie ,ale jak by coś przy tym zarobił było by OK

Myślę tak , jakieś śmieszne pieniądze za pojedyńczy sterownik , wtedy każdy to będzie miał dla siebie nie będę jak pies ogrodnika .

Możę Admin coś wymyśli , jak ktoś ma inne propozycjie to niech pisze jak to rozwiązać ???

Jedno jest pewne napiszę program do zabezpieczenia , nie inaczej .

Po drugie tłumaczyłem dla siebie więc się bardzo nie przykładałem wymaga testów , więc jak ktoś chętny to bardzo proszę .

jedno wiem nie ma i długo nie będzie tak potężnego programu do diagnostyki a w połączeniu z winkfp i Ncexpertem przetłumaczonym to Potęga

BMW ma VIN sprzętowy i programowy , wszystko mozna wrównać i obadać .

Co do błędów walczę nie takie proste inpa ma dekoder i np VIN odczytuje tak :202CA3510C102100B88000724954 dekoduje i mamy WBADH310X0BY00799

to opanowane . Błędy podobnie ale nie mogę złamać dekodera widzę go ale narazie brak natchnienia

 

Wracając do tematu czekam na propozycje niech admin coś wymyśli pomyślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisz jaki masz serownik silnika itd. Np.tak dde 4.0 MS41 ews 3 itd.

podaj email i coś myślimy tylko bez :D :D

jak obadasz coś w rodzaju ,,,,, zamknij drzwi strzel z bata ,,,,, lub ,, port lotniczy jest zajęty ,,,,,, UHAHAHAAH To żart ale tak wychodzi jak podstawi się ogólny słownik angola,

słownik jest pisany na bieżąco to już mała książka jakoś sie poradzi . Może wezmę się za to na poważnie !!!!

napisałem sobie program więc zrobi sie kilka zalezności i będzie OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie sami sobie krzywdę robicie !!!! zacznijcie się w końcu języków uczyć ..... bo marnie widzę nasze społeczeństwo ... a dla kolegi gratulacje rzeczywiście masa pracy

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam .

Nauka języka OK zgadzam się , ale prawda jest taka 0.2% całej ludzkości zna jaki kolwiek inny język to raz.

Po drugie każa nam sie uczyć języków Ok zgadzam się będziemy lepsi od innych.

Każdy kraj chce siły roboczej znającej język to fakt , robią z nas niwolników po cichaczu bo nasz rząd jest do dup.....

Każdy krzyczy Polak to brat -> coś mi to przypomina ( pomoc po napadzie szwabów)

A do czego zmieżam , Tak nas uwielbiają że piszą programy diagnostyczne między innymi i polacy i co się okazuje są wszystkie języki lub prawie wszystkie a polskiego jakoś nie widziałem i to np. nasi kochani sąsiedzi .Ok Polska mały kraj nie opłaca się pisać zgoda ale jakoś francuzi potrafią dać po polsku program.

nawet chińczycy robią spolszczenia . Dlatego tłumacze Inpę trochę może na złość szwaom . A mimo wszystko jak sie patrzy na polski ekran to wszystko jest jakieś bardziej zrozumiałe.

Pozatym piszemy własny program do diagnostyki , kiedys będzie z możliwościami inpa połączona z Winkfp ncexpert + cos tam .pwenw funkcie sa celowo wyeliminowane żeby utrudnic prace złodziejom.

 

Próbka naszego programu głównym programistą jest kolega z Krakowa znany jako ascomp.

Człowiek się starzeje ,program nie więc jak walnę w ramy to może ktoś kiedyś powie ten program napisał gość z jajami :cool2:

 

http://fotozrzut.pl/zdjecia/4136b6af6b.jpg

http://fotozrzut.pl/zdjecia/bceafd8a9b.jpg

http://fotozrzut.pl/zdjecia/1877febeb2.jpg

http://fotozrzut.pl/zdjecia/d5d76f7cda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje utworzyć fundusz i zainteresowani będą mogli wpłacić na niego kasę.. z gwarancją, że po zakończonych pracach gotowca odeślesz ustal jakąś kwotę, nie wiem powiedzmy 300zł przy jednym to lipa... ale przy 100 - 150 osobach, a bez problemu grubo powyżej 100 osób się znajdzie... to już jest kwota, którą może Cię chyba zadowolić... wysyłanie po jednym sterowniku za free... raz, że na dłuższą metę Cię zmęczy, dwa chyba nie myślisz, że nie będzie zaocznej wymiany między forumowiczami... Mnie interesuje całość i jestem skłonny docenić Twoją pracę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam polskie podejście Polak potrafi . Co do wymiany to raczej nic z tego bo napisze program zabezpieczający , sam łamię inne programy to cos wiem jak to zrobić żeby było OK. Co do funduszy to nie chce być zobowiązany do czegoś . Nie wiem jak to rozwiązać , żeby każdy był zadowolony ,najpierw musi to przetestować . Piszcie jak to zrobić a cos wymyślimy . Trzeba tak zrobić żeby każdy był zadowolony że ma dobre tłumaczenie i ułatwi mu to pracę , a nie szukanie co to jest itd. Ja powiem wam jedno siedzę w tym długo ale jak jest po Polsku to jakby na oczy przejrzał .

Napewno będziecie się cieszyć z programu PL . Piszcie jak to widzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam polskie podejście Polak potrafi . Co do wymiany to raczej nic z tego bo napisze program zabezpieczający , sam łamię inne programy to cos wiem jak to zrobić żeby było OK. Co do funduszy to nie chce być zobowiązany do czegoś . Nie wiem jak to rozwiązać , żeby każdy był zadowolony ,najpierw musi to przetestować . Piszcie jak to zrobić a cos wymyślimy . Trzeba tak zrobić żeby każdy był zadowolony że ma dobre tłumaczenie i ułatwi mu to pracę , a nie szukanie co to jest itd. Ja powiem wam jedno siedzę w tym długo ale jak jest po Polsku to jakby na oczy przejrzał .

Napewno będziecie się cieszyć z programu PL . Piszcie jak to widzicie.

 

Ja dzięki Twojej pomocy przetłumaczyłem sobie NCS'a i powiem tak "Nie Wiem jak mam Dziękować!!!!, ale przy kolejnym zakupie na pewno się odwdzięczę, bardzo ułatwiło mi to prace... Prawda jest taka, że nawet jak znasz inny język to i tak myślisz w tym, który wpoili Ci od dziecka... tym bardziej jak myślisz o rozwiązaniu konkretnego problemu... Może nie jestem biegły z anglika, ale znam na tyle by nie kaleczyć siebie, i pracy, którą wykonuje... a INPA w Polskim wydaniu naprawdę mocno ułatwiła by życie... ja już mam pięciu chętnych, którzy nawet nie wiedzą o istnieniu tego forum, więc sam pomyśl ile chcesz za tą pracę, a my znajdziemy sposób, żebyś wynagrodzenie otrzymał... ale niestety pieniądz też, do czegoś chyba zobowiązuje... jeśli potrzeba Ci sterowników do prób to można zorganizować... Wiadomo wszystkim nie dogodzisz bo taki się jeszcze nie narodził, co do interpretacji tłumaczenia... to myślę, że można się nauczyć... a w tej chwili, to ile Polskich głów ma anglika czy niemca to tyle interpretacji, ale zbieżnych :)

 

P.s. Zastanawia mnie jeszcze jakiego kompilatora używasz do dekompilacji i kompilacji z powrotem skryptów, przecież one oparte są na SuperH, choć chyba nie kodowane? Oczywiście na to pytanie nie domagam się odpowiedzi... ale jak byś chciał :)

 

Oczywiście na testy, też się piszę :) DME MS42 dla M52

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych wrzucilem pliki do SP-Daten V41 - 3 DVD Set - 12GB - RAPIDSHARE

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=95&t=155043

 

Wiem, że darowanemu koniowi się w zęby nie patrzy, ale masz może pełną wersję ISTA V4100? Jakoś na tych odpakowanych plikach się sparzyłem, jeśli była by taka możliwość całej ISTA/P to byłbym chętny, nawet z jakimś zadośćuczynieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych wrzucilem pliki do SP-Daten V41 - 3 DVD Set - 12GB - RAPIDSHARE

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=95&t=155043

 

Wiem, że darowanemu koniowi się w zęby nie patrzy, ale masz może pełną wersję ISTA V4100? Jakoś na tych odpakowanych plikach się sparzyłem, jeśli była by taka możliwość całej ISTA/P to byłbym chętny, nawet z jakimś zadośćuczynieniem...

 

mam tylko to. rozpakowalem je u siebie oczywiscie i po rozpakowaniu maja 36,71GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pisz jaki masz serownik silnika itd. Np.tak dde 4.0 MS41 ews 3 itd.

podaj email i coś myślimy tylko bez :D :D

jak obadasz coś w rodzaju ,,,,, zamknij drzwi strzel z bata ,,,,, lub ,, port lotniczy jest zajęty ,,,,,, UHAHAHAAH To żart ale tak wychodzi jak podstawi się ogólny słownik angola,

słownik jest pisany na bieżąco to już mała książka jakoś sie poradzi . Może wezmę się za to na poważnie !!!!

napisałem sobie program więc zrobi sie kilka zalezności i będzie OK

 

 

nie pamiętam jaki to jest ,a jestem na wyjeździe i nie mam jak sprawdzić ...

 

ale to 320d 136 M47 ...

 

pozdro

 

P.S.

a mail poszedł na priv

dav 4 u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Uhaha .

A ile można sobie zazyczyć za rok pracy ???????

mam dla siebie ,ale jak by coś przy tym zarobił było by OK

Myślę tak , jakieś śmieszne pieniądze za pojedyńczy sterownik , wtedy każdy to będzie miał dla siebie nie będę jak pies ogrodnika .

Możę Admin coś wymyśli , jak ktoś ma inne propozycjie to niech pisze jak to rozwiązać ???

Jedno jest pewne napiszę program do zabezpieczenia , nie inaczej .

Po drugie tłumaczyłem dla siebie więc się bardzo nie przykładałem wymaga testów , więc jak ktoś chętny to bardzo proszę .

jedno wiem nie ma i długo nie będzie tak potężnego programu do diagnostyki a w połączeniu z winkfp i Ncexpertem przetłumaczonym to Potęga

BMW ma VIN sprzętowy i programowy , wszystko mozna wrównać i obadać .

Co do błędów walczę nie takie proste inpa ma dekoder i np VIN odczytuje tak :202CA3510C102100B88000724954 dekoduje i mamy WBADH310X0BY00799

to opanowane . Błędy podobnie ale nie mogę złamać dekodera widzę go ale narazie brak natchnienia

 

Wracając do tematu czekam na propozycje niech admin coś wymyśli pomyślę

 

a co potrzebujesz od admina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego piwek wiec jak z tą impą?? jakieś pomysły zaproponuj coś myślę ze wielu forumowiczów czeka na dokończenie twojego dzieła łącznie ze mną!

BAYERISCHE MOTOREN WERKE

"To ucieleśnienie sportowego charakteru,dynamiki,zaawansowanej technologii i ponadczasowej funkcjonalnej elegancji,oznaczonym Biało-Niebieskim emblematem symbolizującym obracające się śmigło.Samochód tej marki posiadamy dla radości z jazdy."

Oliver Hessmann

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, mam maly problem...

otoz, po wielogodzinnych staraniach udalo mi sie w koncu zainstalowac Progman V32, poprawnie skonfigurowac fejs (OBDII) i ostatecznie uzyskac polaczenie z samochodem (E91, 2005). Jednakze po dojsciu do wlasciwego menu okazalo sie, ze funkcja indywidualizacji ustawien samochodu (w skrocie CKM - Car & Key Memory) jest nieaktywna (nie daje sie uruchomic). Czy moze ktos mialby pomysl w czym moze byc problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.