Skocz do zawartości

BMW INTERFEJS SOFT - CKM-EDIABAS-GT1-DIS-SSS i INNE


rOBSOnX

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam

Mam nastepujacy problem

Fejs wykrywa mi baterie w inpie lecz nie wykrywa zaplonu mimo to program dziala itp laczy sie z silnikiem itd.Zainstalowalem disa wszystko skonfigurowane lecz tam juz wywala blad ze brak napiecia ingniton 15 a przy nastepnej probie ze napiecie jest mniejsze niz 9v.Gdziej jest problem.Mam taki niebieski fejs z przejsciowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam nastepujacy problem

Fejs wykrywa mi baterie w inpie lecz nie wykrywa zaplonu mimo to program dziala itp laczy sie z silnikiem itd.Zainstalowalem disa wszystko skonfigurowane lecz tam juz wywala blad ze brak napiecia ingniton 15 a przy nastepnej probie ze napiecie jest mniejsze niz 9v.Gdziej jest problem.Mam taki niebieski fejs z przejsciowka

 

Zainstalowałeś odpowiedni sterownik z folderu C:\EDIABAS\Hardware plik INI z folderu C:\EDIABAS\Bin skonfigurowałeś odpowiednio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Witam

Mam nastepujacy problem

Fejs wykrywa mi baterie w inpie lecz nie wykrywa zaplonu mimo to program dziala itp laczy sie z silnikiem itd.Zainstalowalem disa wszystko skonfigurowane lecz tam juz wywala blad ze brak napiecia ingniton 15 a przy nastepnej probie ze napiecie jest mniejsze niz 9v.Gdziej jest problem.Mam taki niebieski fejs z przejsciowka

 

Z awataru wynika ze masz auto z 99 wiec pewnie na 20 pin się łączysz. Ten niebieski fejs z allegro + chinska przejściówka OBD-20 pin to właśnie taki efekt jak masz w DIS.

Przejściówka nie ma podłączonej linii ignition i tak już będzie na amen.

Wielokrotnie wałkowany temat na forum. Wniosek prosty nie warto ufać opisom na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze tak,bo tak jak wspomnialem inpa chodzi lecz nie swieci sie kontrolka ingnition

 

Inpa będzie chodzić, ale bez ignition np. dis nie rozpozna ci auta i będzie wyświetlał komunikaty te co opisałeś wyżej. Ja jak nie jestem pewien czy mam odpowiedni sterownik to wyłączam zapłon ( fejs i wszystko podłączone ) i wtedy jak jest zły sterownik zapala się kontrolka ignition ( działa jakby na odwrót :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze tak,bo tak jak wspomnialem inpa chodzi lecz nie swieci sie kontrolka ingnition

 

Inpa będzie chodzić, ale bez ignition np. dis nie rozpozna ci auta i będzie wyświetlał komunikaty te co opisałeś wyżej. Ja jak nie jestem pewien czy mam odpowiedni sterownik to wyłączam zapłon ( fejs i wszystko podłączone ) i wtedy jak jest zły sterownik zapala się kontrolka ignition ( działa jakby na odwrót :)

 

W przypadku "niebieskich" fejsów: łączysz pin 15 z 1 w interfejsie przerywając dotychczasowa ścieżkę prowadzącą do pinu 15, a następnie w przejściówce przelutowujesz kabelek z pinu 15 do 16 i wszystko pięknie działa, wykrywa zapłon oraz baterię.

 

Pozdrawiam.

jak suka nie da to pies nie weźmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moglbys podac jak to polaczyc w fejsie,bo rozebralem go ale niewiem co za jakie piny jest odpowiedzialne

 

Numery pinów powinny być rozpisane, tzn.zaznaczony jest pierwszy ew. wraz z ostatnim.

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQk5MZpDragQRo4LeKBOdmkdOXfWterr74kVPp6M_JEZZrLSuM&t=1&usg=__Nv5VRU7wqmpUu0ToM7A2Gj8JN48=

 

Inaczej rzecz biorąc wykorzystamy nieużywaną linię L. :)

Pozdrawiam.

jak suka nie da to pies nie weźmie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy...

Przeszedłem cały wątek, instalację DIS-a robiłem zgodnie z instrukcją, jednak w api-test pokazuje mi się NET-0009:timeout. Czytałem, że to problem z siecią, ale jak go rozwiązać? Dodam, że mam Windows 7 i WMVare 7 (bo tylko taka chodzi pod 7), DisV44. Wyłączyłem oczywiście Firewalla (ESET) i nic, dalej nic ;( Gdzie może być problem?

 

 

 

witaj kolego mozesz mi pomoc jak ustawiacz wmvare pod 7 bo mam juz disa a tego nie moge po ustawiac bo sie rożni wiele od filmików nerwusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko

Dzisiaj mialem mozliwosc podlaczenia sie Dis`em pod Z3 rocznik: koniec 1996. Odpalilem Disa->Z3->E36-> nastepnie zielona strzalka na dole po prawej stronie- zaplon oczywiscie wlaczony.Odczekalem chwile i wyskoczyl taki meldunek:

http://s3.imgimg.de/thumbs/Unbenannt8ff7a396jpg.jpg

W wolnym,tlumaczeniu:

"Te programy diagnostyczne sloza wylacznie dla pojazdow z przed 3/98 i dla modelu 8,

w przeciwnym razie przeprowadzic reczna identyfikacje pojazdu"

No i potem to wlasciwie z niczym sie nie chcial polaczyc.Mam fejsa na USB, Z innymi autami lacze sie bez problemow.Przy tym Z3 nie dziala ani Impa ani Dis.Czy jest mozliwe ,ze to juz jest poza zasiegiem mojego fejsa? :(

Chlopcy, jeszcze mam inne pytanie ....jezeli dluzej Dis jest podpiety pod auto to siada bateria - co robicie w takim wypadku, zeby nie wyladowywala sie za bardzo?...ja podpiolem 10A prostownik, ale to nie wiele dalo

 

@Nerwus,

jezeli to jest wina fejsu to co proponujesz? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Już po USB tego auta nie zrobisz. Tylko ADS do tego i komp z rs232 lub gniazdem PCMCIA plus karta PCMCIA-RS232 (najlepiej Argosy 1 portowa).

To co wyskoczyło to normalka dla aut pre 98.

Fejs nie ma prawa wylądować akumulatora. Pobór prądu jest znikomy dla fejsow USB. Sa one zasilane z portu USB a z gniazda diagnostycznego pobór powinien być poniżej 10uA.

Są trzy opcje: masz padający akumulator, duży pobór prądu przez auto (coś jest walnięte), fejs z "ukrytymi funkcjami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bylem pare razy w serwisie BMW ,to widzialem ze oni maja dodatkowy akumulator i go podlanczaja jezeli polaczenie z Disem ma trwac troche dluzej.To jest moja czwarta E39 i za kazdym razem sa problemy jak sie je na dluzej zostawi z wlaczonym zaplonem.Te wszystkie odbiorniki: monitory.DSP,radio i Bog jeszcze wie co,pod maska tez wszystko burczy i bzyka :lol: biora duzo pradu.Tak myslalem ,ze to jest sprawa fejsu, ze nie moze sie z tym Z3 polaczyc.@Nerwus wyslalem ci maila....musimy z tym fejsem cos zrobic :D.Akumulator tez nie jest pierwszej mlodosci.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam ciekawe info dla posiadaczy Dell'ow D600 i próbujących ich używać wraz z interfejsem podłączonym do portu COM.

Mianowicie, komputer ten nie obsługuje pinu 9 portu w związku z czym niemożliwe jest wykrycie napięcia ze stacyjki.

 

PS: Będąc pechowcem, oczywiście musiałem trafić na jedyny komputer ktory ma z tym problem :-)

 

Może masz coś padniętego w płycie głównej?

Trochę mało prawdopodobne, aby każdy dell d600 nie miał pełno prawnego portu rs232

 

edit: może to wina sterowników, biosu,

na stronie della podobny opis problemu

 

Dzieki za info. Ale nie wydaje mi się, aby to była kwestia software'owa. W FAQ do INPY wspominaja o sposobie obejscia, jednakże najrozsądniejszy i tak wydaje sie upgrade sprzętu... D600 już jest leciwy :-)

 

PS: Problem miałem jak widać nie tylko ja:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=97&t=74640&start=1185

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowy sss

 

http://chomikuj.pl/cancel000/*3d*3d+BMW+-+E+46+*3d*3d/*3d+soft+*3d

 

Po sciagnieciu 6 partow i wypakowaniu plik zajmuje 16GB.

 

Wszystko dziala wystarczy otworzyc w vmware plik Windows xp profesional.vmx

 

Sprawdzone!!!

 

 

No super, takiego gotowca potrzeba mi. Nie ma ktos z Was jakiegos linka do partow za ktore nie trzeba zaplacic ???

Bardzo bym byl wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowy sss

 

http://chomikuj.pl/cancel000/*3d*3d+BMW+-+E+46+*3d*3d/*3d+soft+*3d

 

Po sciagnieciu 6 partow i wypakowaniu plik zajmuje 16GB.

 

Wszystko dziala wystarczy otworzyc w vmware plik Windows xp profesional.vmx

 

Sprawdzone!!!

Czy jest mozliwosc ustawienia niemieckiego jezyka w tym obrazie SSS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.