Skocz do zawartości

[E32] Urwane silniczki od klap miksujących nawiewów


Tony J.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W moim e32 (klima) urwały się obydwa silniczki krokowe od klap miksujących. Urwały się bo sterownikowi IHKA pokręciło się w łepetynie i obrócil je za daleko. Z tego co słyszałem to dość częsta przypadlość E32 i E34. Mógłbym dorobić jakies uchwyty do silniczków, ale lewy jak go trzymam ręką to ma ochotę czasem przekręcić się dalej, a prawy całkiem przestał działać. Nie ma ochoty rzeźbić, bo już widzę ze za którymś tam razem sytuacja się powtórzy i znowu wszystko się pourywa. Teraz moje pytanie brzmi czy gdyby klapy zablokowac w pozycji powietrza ciepłego, temperaturą sterować całościowo tzn. pokretłami, to przy zamknietym ogrzewaniu powietrze będzie leciało przez parownik klimy?? Nie zalezy mi na tym żeby działała regulacja temperatury z pokrętła między nawiewami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie chodzi o klapę tylko o sterownik silniczków krokowych( czyli klimy IHKA) który każe im obrócić się o zbyt duzy kąt. Wtedy następuje takie naprężenie, że urywa się całe mocowanie od silniczka wraz z silniczkiem. Mam zdjętą całą deskę więc mogłem dokładnie obejżeć co i jak się stało.Teoretycznie moje rozwiązanie wyda. Nie będzie tylko mozliwości włączenia zimnego powietrza z kratek w desce przy właczonym ogrzewaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Mam podobny problem, tyle że mam wyrwane mocowanie jednego silniczka (strona pasażera). Zbadałem też że ten silniczek obraca się za daleko. Poczytałem sporo na ten temat na różnych forach (także zagranicznych), każdy kwituje że to typowa usterka w e32 i e32 z automatyczną klimą, lecz nikt nie wyjaśnia co jest przyczyną takiego stanu. Próbowałem podmienić sterownik nawiewów (komputer za nagrzewnicą) ale złe działanie silniczka nie ustąpiło. Dzwoniłem do różnych serwisów BMW ale niestety nikt nie umie mi pomóc. Może ktoś z szanownych forumowiczów zna odpowiedź na to pytanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
czesc. jak sie objawia to oberwanie klapek? bo u mnie jest taka sytuacja ze grzeje z nawiewu na szyby i nogi zawsze cieple powietrze i drży mi cos w desce rozdzielczej po stronie pasażera. czy to moze byc ten sam problem? nadmieniam że jeża tez mam do bani i na dniach go wymieniam. e38 730d 99'.
marolet@wp.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

urwanie klapek czyli brak sterowania jakims nawiawem - buczenie - normalna sprawa.

 

 

ja mam urwane od strony pasażera no i juz to nie raz klepilem i dzialalo jakis czas ale teraz silniczek nie dziala, tzn jak przepialem go w inne miejsce to jest ok wiec wina bedzie albo w przewodach albo w czym co to steruje, gdzie takie cos znajde ?

pozdro ... kiko

www.cwaniak.pl


chcesz troszke miejsca w sieci ? daj znac ..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to przerabiałem,,,

Zaóważyłem że z tym silniczkiem to chodzi o to w jakiej pozycji jest jak zostanie podpięty do kostki,,

Jeśli ktoś go odepnie i międzyczasie ponaciska jakieś przyciski na nawiewach to wyrwanie ma pewne jak w banku i własciwie nie do końca wiadomo jak to ustawic

W starszym e32 wstawiłem kawałek sprężynki rozciągliwej na dróciku od klapki i troche góre wyrzeźbiłem żeby się nie połamał jak by mu zaś odbiło

 

Na początku wogóle myślałem co za imbecyl to ruszał że aż połamał :duh: a to niczyja wina

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam wszystkich. Wreszcie doszedłem co było przyczyną wyrywania uchwytów przez silniczki krokowe od nawiewów ciepłego powietrza. W moim przypadku był to sterownik (panel) od nawiewów (ten z pokrętłami regulującymi temperaturę i siłę nawiewu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podejzewam ze mam ten sam problem. Mianowicie z nawiewów z prawej strony caly czas leci zimne powietrze. I tu moje pytanie: czy może ktoś wstawić jakieś zdjęcię z umiejscowieniem tych klapek/silniczków. Czy da się do nich dotrzeć bez rozbierania całej deski?

BMW - Like No Other
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silniczki sterujące nawiewami znajdują się tuż za radiem. Do tego prawego nie ma problemu z dostępem. Jeśli chodzi o wymontowanie klap to niestety trzeba rozebrać całą deskę i wyjąć obudowę nagrzewnicy/parownika klimy a co zatym idzie rozszczelnić klimę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nic od strony pasażera niue leci ani zimne ani ciepłe. probowalem podmieniac panel steujacy od klimy(ten cos ise na nim wszystko ustawia) ale nie pomogło. mysle ze problem moze leżec w jednostce sterujacej tej za nagrzewnica( 4 wtyczki do niej wchodza)
raz sprobujesz mocy i już nie chcesz przestać !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że klapki i silniczki są całe, obydwa chodzą ale z kratek nawiewów z prawej strony i tak cały czas leci zimne powietrze (na nogi leci ciepłe). Z lewej strony jest ok. Ma ktoś jakiś pomysł?
BMW - Like No Other
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

pomysł no właśnie u mnie ten sam problem na szybę przednia i nogi leci cepłe w pozycji panelu AUTO a jak przełączę na przycisk z lewej strony to na 'twarz" leci zimne słychać że te krokowe pracują otwierają się i jakoś ustawiają ale są tylko takie opcje grzania u mnie

 

może ktoś rozbierał to wszystko wystarczy zdjąć przednią konsolę czy trzeba całą deskę demontować jak zmieściłbym się w całym dniu lub dwóch to porobię przy okazji zdjęcia co i jak i gdzie jest rozmieszczone

 

pozdrawiam

i nic więcej oprócz prawdziwej radochy z jazdy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.